Upea herätä uuteen suomeen kun saatiin tää maa takas

Aivan mahtava fiilis, nyt koko maa muuttuu ja ollaan jo tekemässä isoja muutoksia tänään maanantaina, mikään ei ole enää entisensä yksikään suvakki ei enää hypi silmille!!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maiharit lankattu, vanha pilotti kaivettu kaapista, kallein leijonakoru riputettu kaulaan.

Äänestä

Suvakithan onnittelee vaalivoitosta! Monessa kunnassa on uusia edustajia, joita suvakit mielellään opettavat kunnallispolitiikkaan ja lakisääteisiin tehtäviin. Toivottavaati lautakuntapaikatkin kiinnostavat ja kuntalaisten arki!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aivan mahtava fiilis, nyt koko maa muuttuu ja ollaan jo tekemässä isoja muutoksia tänään maanantaina, mikään ei ole enää entisensä yksikään suvakki ei enää hypi silmille!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu