Pokka pitää Sannalla, hänen ei tarvitse tunnustaa vaalitappiota. Ei Trumpinkaan tarvinnut tunnustaa omaansa.
Väkinäisen hymyn ymmärrän, mutta se että silmät seisoo päässä. Ei pitäs johtua mielialasta, en tiedä. Enemmän epäilisin sitä, mitä on suuhunsa laittanut. Olisko popsinu aamiaisekseen jotain sopimatonta.
Tyjä ilme silmissä, on vaivannut jo pitkään pääministerimme haastatteluissa. Voiko siitä päätellä jotain?
A24 . . Väkinäinen hymy ja silmät seisoo päässä.
9
180
Vastaukset 9
- Anonyymi
Oikeasti Sannat voitti vaalit. Äänet on laskettu väärin.
- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Eiköhän se ole parhaiten selitettävissä naisvihalla 😂
Aivan, suraavissa vaaleissa pitää olla naiskiintiö. Elikkä miehille annetuista äänistä hyväksytään vain sama määrä kuin naisille on annettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, suraavissa vaaleissa pitää olla naiskiintiö. Elikkä miehille annetuista äänistä hyväksytään vain sama määrä kuin naisille on annettu.
Niin ja pääministeri saa valita ne äänet jotka hyväksytään.
- Anonyymi
Tampereella SDP melkein voitti. Hävis vain 15 äänellä.
Kokoomus kumminki voitti ja saivat pormestarin paikan.
Onnittelut voittaneille. - Anonyymi
Katselin puheenjohtajien vaalikeskusteluja, eniten ärsytty naiset yrittivät jatkuvasti keskeyttää Orpon ja Halla-Ahon puheenvuorot pälpättämällä päälle. Käytöstavat melkolailla hukassa, vai johtuneeko ylimielisyydestä ja paremmudesta.
Onnea voittajille. Johtuu varmaan ilmastonmuutoksesta 🤣
- Anonyymi
Menetetyt valtuustopaikat ovat vain rahvaan menetyksiä.
Valitsematta jää korkeintaan joku puuseppä tai opettaja. Eliitille riittää kansanedustustoimen lisäksi kunnanvaltuuston pestejä.
Äänestäjäthän tämän tietysti päättävät. Voisin itse ajatella, että jollakin duunarilla jäisi enemmän aikaa panostaa kunnan hyvinvointiin kuin esimerkiksi ministerillä tai kansanedustajalla. Taidan olla väärässä. Avustajakaartit ovat niin massiivisia, että päätoimi taitaa hoitua automaatiossa heidän toimesta? - Anonyymi
Poliitikot karkoitti runsaasti äänestäjiä, ei tarvinnut velvoittaa karanteeniin ja pysymään loitolla äänestyspaikoista, eikä ainoastaan yli 70-vuotiaat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20639
- 52584
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70541
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177486