Pokka pitää Sannalla, hänen ei tarvitse tunnustaa vaalitappiota. Ei Trumpinkaan tarvinnut tunnustaa omaansa.
Väkinäisen hymyn ymmärrän, mutta se että silmät seisoo päässä. Ei pitäs johtua mielialasta, en tiedä. Enemmän epäilisin sitä, mitä on suuhunsa laittanut. Olisko popsinu aamiaisekseen jotain sopimatonta.
Tyjä ilme silmissä, on vaivannut jo pitkään pääministerimme haastatteluissa. Voiko siitä päätellä jotain?
A24 . . Väkinäinen hymy ja silmät seisoo päässä.
9
179
Vastaukset 9
- Anonyymi
Oikeasti Sannat voitti vaalit. Äänet on laskettu väärin.
- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Eiköhän se ole parhaiten selitettävissä naisvihalla 😂
Aivan, suraavissa vaaleissa pitää olla naiskiintiö. Elikkä miehille annetuista äänistä hyväksytään vain sama määrä kuin naisille on annettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, suraavissa vaaleissa pitää olla naiskiintiö. Elikkä miehille annetuista äänistä hyväksytään vain sama määrä kuin naisille on annettu.
Niin ja pääministeri saa valita ne äänet jotka hyväksytään.
- Anonyymi
Tampereella SDP melkein voitti. Hävis vain 15 äänellä.
Kokoomus kumminki voitti ja saivat pormestarin paikan.
Onnittelut voittaneille. - Anonyymi
Katselin puheenjohtajien vaalikeskusteluja, eniten ärsytty naiset yrittivät jatkuvasti keskeyttää Orpon ja Halla-Ahon puheenvuorot pälpättämällä päälle. Käytöstavat melkolailla hukassa, vai johtuneeko ylimielisyydestä ja paremmudesta.
Onnea voittajille. Johtuu varmaan ilmastonmuutoksesta 🤣
- Anonyymi
Menetetyt valtuustopaikat ovat vain rahvaan menetyksiä.
Valitsematta jää korkeintaan joku puuseppä tai opettaja. Eliitille riittää kansanedustustoimen lisäksi kunnanvaltuuston pestejä.
Äänestäjäthän tämän tietysti päättävät. Voisin itse ajatella, että jollakin duunarilla jäisi enemmän aikaa panostaa kunnan hyvinvointiin kuin esimerkiksi ministerillä tai kansanedustajalla. Taidan olla väärässä. Avustajakaartit ovat niin massiivisia, että päätoimi taitaa hoitua automaatiossa heidän toimesta? - Anonyymi
Poliitikot karkoitti runsaasti äänestäjiä, ei tarvinnut velvoittaa karanteeniin ja pysymään loitolla äänestyspaikoista, eikä ainoastaan yli 70-vuotiaat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518