Pokka pitää Sannalla, hänen ei tarvitse tunnustaa vaalitappiota. Ei Trumpinkaan tarvinnut tunnustaa omaansa.
Väkinäisen hymyn ymmärrän, mutta se että silmät seisoo päässä. Ei pitäs johtua mielialasta, en tiedä. Enemmän epäilisin sitä, mitä on suuhunsa laittanut. Olisko popsinu aamiaisekseen jotain sopimatonta.
Tyjä ilme silmissä, on vaivannut jo pitkään pääministerimme haastatteluissa. Voiko siitä päätellä jotain?
A24 . . Väkinäinen hymy ja silmät seisoo päässä.
9
155
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeasti Sannat voitti vaalit. Äänet on laskettu väärin.
- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Eiköhän se ole parhaiten selitettävissä naisvihalla 😂
Aivan, suraavissa vaaleissa pitää olla naiskiintiö. Elikkä miehille annetuista äänistä hyväksytään vain sama määrä kuin naisille on annettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, suraavissa vaaleissa pitää olla naiskiintiö. Elikkä miehille annetuista äänistä hyväksytään vain sama määrä kuin naisille on annettu.
Niin ja pääministeri saa valita ne äänet jotka hyväksytään.
- Anonyymi
Tampereella SDP melkein voitti. Hävis vain 15 äänellä.
Kokoomus kumminki voitti ja saivat pormestarin paikan.
Onnittelut voittaneille. - Anonyymi
Katselin puheenjohtajien vaalikeskusteluja, eniten ärsytty naiset yrittivät jatkuvasti keskeyttää Orpon ja Halla-Ahon puheenvuorot pälpättämällä päälle. Käytöstavat melkolailla hukassa, vai johtuneeko ylimielisyydestä ja paremmudesta.
Onnea voittajille. Johtuu varmaan ilmastonmuutoksesta 🤣
- Anonyymi
Menetetyt valtuustopaikat ovat vain rahvaan menetyksiä.
Valitsematta jää korkeintaan joku puuseppä tai opettaja. Eliitille riittää kansanedustustoimen lisäksi kunnanvaltuuston pestejä.
Äänestäjäthän tämän tietysti päättävät. Voisin itse ajatella, että jollakin duunarilla jäisi enemmän aikaa panostaa kunnan hyvinvointiin kuin esimerkiksi ministerillä tai kansanedustajalla. Taidan olla väärässä. Avustajakaartit ovat niin massiivisia, että päätoimi taitaa hoitua automaatiossa heidän toimesta? - Anonyymi
Poliitikot karkoitti runsaasti äänestäjiä, ei tarvinnut velvoittaa karanteeniin ja pysymään loitolla äänestyspaikoista, eikä ainoastaan yli 70-vuotiaat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363221Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk632841Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362229Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042144Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva451976Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101282Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141075Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77920