Vai oliko yllätys?
Niemi ei noussut yllättäen Seinäjoen valtuustoon
Anonyymi
201220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kukas tomppelia äänestää
Iso kolaus seuraavalle yritykselle päästä eduskuntaan. Viimeksi ideoitiin naistenlehtijutun tyyppinen hehkutus sinkkupäivien loppumisesta, iso oli juttu maakuntalehdeessä. Vaikka oli rapiat 15 vuotta seurustellut saman miehen kanssa eli ei mikään poikamiestyttö.
Yllätys ei ollut ja hyvin oli laskelmoinut kun Vimpelissä olis valtuustopaikka ollut kiven alla. Kivampi nuolla haavat hiljaa kaupungin valoissa.
Ei onnistunut temppu ajatus jos pääsis maakuntahallintoon tulevan vaalin myötä, jos perunat mätiä kukas piru niitä ostaa
Tähän loppui tämän tähden lento.
Kyllä loppui ei tarvitse edes haaveilla enään missään valtuustoon pääsis onneton vempula
Kuka Niemi?
Heh Heh Hee, kyllä se kuule on sillä tavalla että, ei 'Vimpelistä kukaan pääse Seinäjoen kaupunginvaltuustoon. On jotenkin irvokasta edes kuvitella itsestään selaasia. Onhan ihmisellä tiätysti hyväkin ominaisuus, että uskaltaa laittaa ittensä likoon, mutta ei nyt sentään Vimpelistä.
Just näin asia viisas kirjoitus jos peruna on mätä sehän heitethän paskasankoon
Mistä tuollainen katkeruus kumpuaa...oman elämän surkeudestako?
Mätä mikä mätä se on siinä. Sanoi naapurinakka
Kyllä tästä naisesta ei tule ikinä kansanedustajaa ja tuskimpa edes Seinäjoen valtuutettua. Emptiakyky on mitä on
Odotappas viellä, ovi eduskuntaan avautuu viellä.
Kuhan ei vaan tulisi takaisin
Lopettakaa jo tuo paskanjauhaminen,teistä mollaajista ei ole muuhun kuin suunsoittoon,sekin tyhmän pään tuotetta.
(Ei Kepulainen olihan )Anne Niemi kuiteenki ylivoimaisesti viisain ja aikaan saavin ,mutta Kepu ulkoisti nänet vallasta täydellisesti.
Ja Kepun vaalitulos oli odetettu.
Viisain byyaaaah byaaaah
Kyllä tästä naisesta ei tule ikinä kansanedustajaa ja tuskimpa edes Seinäjoen valtuutettua. Emptiakyky on mitä on. Ei asiaa enään vipelinkään valtuustoon
Kyllä on ala-arvoista, Suomesta ei löydy mistään tuonkaltaista tekstiä.
Vipelistä löytyy kaikkea , kohta kun kuntaliitos tulee emme alajärvisinä hyväksy mitää alaarvoista
Käykö nämä vimpeläiset ihan täysillä?