Se käydään Gazprom-Arenalla, Krestovsky Stadionilla, Zenit- Arenalla tai Saint Petersburgin Stadiumilla. Saatte valita mieleisenne nimikkeen; paikka on sama.
Sinne mahtuu n. 68 000 ihmistä ja saamme olla varmoja että se tulee olemaan täpötäysi ja aivan kaikki tulevat olemaan ilman maskeja. Venäläiset piu pau koronasta piittaavat.
Suomalaisia faneja on sinne menossa 3- 4 000. Olen valtavan huolissani siitä että jokainen heistä tulee tuomaan tänne sitä kauhiaa koronaa ja voisivat tartuttaa täällä siten kymmeniä tuhansia.
Silloin ei enää puhuttaisi sadasta tartunnasta päivässä vaan olisimme täyden romahduksen partaalla ja kaikki toiminta kodin ulkopuolella olisi kiellettävä.
Ulkona eivät saisi liikkua muut kun asiallisesti varustautuneet poliisit ja sotilaat joiden olisi saatava ampua kaikki ulkona liikkujat.
Onko Suomi varautunut jollain keskitysleirillä jonne palaavat fanit suljettaisiin karanteeniin? En ole tällaisesta kuullut joten ennustamani kauhukuva voinee toteutua.
Venäjä - Suomi matsi huomenna.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Virosta ei tänne noin vain tulla mutta Venäjältä pääsee takaisin tuhansia eikä kukaan kysy tikkutesteistä eikä rokotuksista.
Ajatelkaapas sitä.- Anonyymi
Kyllä suomalainen pääsee virosta koska tahansa takaisin suomeen. Kotimaahan saa aina palata, palaajia ei rajoitukset koske.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä suomalainen pääsee virosta koska tahansa takaisin suomeen. Kotimaahan saa aina palata, palaajia ei rajoitukset koske.
Suomalainen pääsee aina kotimaahansa mutta Virosta ei noin vain tulla, karanteeni on varma ja tikkutestit pakollisia.
Venäjältä tulleilta niitä ei vaadita. Lyödäänkö vetoa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalainen pääsee aina kotimaahansa mutta Virosta ei noin vain tulla, karanteeni on varma ja tikkutestit pakollisia.
Venäjältä tulleilta niitä ei vaadita. Lyödäänkö vetoa?Viro päästää suomalaiset maahan ilman mitään rajoituksia.
Jos Suomi sallisi saman niin laivaliikenne olisi ihan normaalia.
- Anonyymi
Veikkaan että Pietarin stadion tulee olemaan täpötäynnä maskittomiaihmisiä.
Se tulee koronahöhliä suuresti vituttamaan. - Anonyymi
Miltä tuntuu olla väärässä - jälleen kerran.
Ennakkotietojen mukaan stadionille lasketaan sisään 30000 katsojaa ja vain MASKIEN KANSSA.
Näin siis oli uutisissa jo päivä tai pari sitten.- Anonyymi
Ja kuten kuvista ja videoista kaikki näki, stadionilla oli paljon tyhjää, sekä väellä maskit.
Miten kommentoi rouva Aina Väärässä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194397Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522511
- 271929
- 221757
- 351750
- 681741
