ISRAELILAISET JUHLIVAT VOITOKKAASTI PERINTEISTÄ JERUSALEMIN PÄIVÄN PARAATIA HAMASIN UHKIEN YLI

ISRAELILAISET JUHLIVAT VOITOKKAASTI PERINTEISTÄ JERUSALEMIN PÄIVÄN PARAATIA HAMASIN UHKIEN YLI

Hamas uhkasi jälleen ampua raketteja Gazasta Jerusalemiin ja koko Israeliin, jos Israel salli perinteisen lippuparaatin edetä kuten joka vuosi. Monet ulkomaiset diplomaatit ja israelilaiset poliitikot kehottivat Israelia lopettamaan paraatin ja antamaan periksi Hamasin vaatimuksille, muuten "provosoisimme heitä" aloittamaan väkivallan uudelleen.

Ymmärtäkö, perinteinen Jerusalemin päivän paraatilippumarssi, joka on tapahtunut sen jälkeen, kun ensimmäistä Jerusalemin päivää vietettiin vuonna 1968, ei ole provosoida. Juhlistaa ja kiittää JUMALAA ihmeistä. Sitä maailma ei tajua.

Sanomalehdet ja toimittajat ympäri maailmaa haukkuvat Israelia paraatista ja vaativat meitä väkivaltaan ja provokaatioihin vain siksi, että he ovat marssineet kansallisen lippumme kanssa esi-isiemme ja ikuisen pääkaupunkimme kanssa kuningas Daavidin ajalta lähtien. Liity seuraani, kun marssin eilisessä paraatissa ja katso itse, mitä todella tapahtui.


https://urly.fi/25WG


Jerusalemin päivän paraati... 1 kuukausi myöhässä
Lippuparaati järjestettiin vihdoin eilen Jerusalemissa. Sen piti alun perin tapahtua Jerusalemin päivänä, kuukausi sitten. Hamas alkoi kuitenkin ampua raketteja Israeliin ja Jerusalemiin kesken paraatin, joten se peruttiin.

Se siirrettiin alun perin viime torstaille, mutta siirrettiin eiliseen. Onneksi lykätyt Jerusalemin lippuparaatit järjestettiin lopulta uudelleen aikataulun mukaan.

Liian monet ymmärtävät minut väärin ja ymmärtävät Väärin Lähi-idän. Länsimaisen mielen mielestä Juutalaiset, jotka marssivat Jerusalemissa Israelin lippujen kanssa vanhan kaupungin läpi, ovat "provokaatio", eikä niitä pitäisi tehdä. Länsimainen mieli on väärässä, koska siinä ei ole yhtä perusasiaa: tämä ei ole länsi; Tämä on Lähi-itä.

Lähi-idässä muslimimaailma käyttää terroria ja väkivaltaa vihollistensa kitkemiseen ja toisinajattelijoiden tukahduttamiseen. Ainoa tapa voittaa heidät on osoittaa voimaa; En lepytelläkseni heitä, jotta en olisi pelännyt. Meidän on sen sijaan osoitettava voimaa, jotta he tietävät, että heidän väkivaltansa ja terrorinsa eivät toimi. Näin ollen Lähi-itää ymmärtävä realisti tietää, että Jerusalemin lippuparaati, joka marssii muslimikorttelin läpi, on välttämätön rauhanomaisen tulevaisuuden tuoksi meille kaikille. Rauha tapahtuu vain voimalla, ja tämä lippuparaati on voimannäyte – sen lisäksi, että se on juhla, jossa kiittämme edellä mainittua Jerusalemin ihmeellisestä vapauttamisesta ja yhdistymisestä. Meidän pitäisi tehdä enemmän symbolisia voimatekoja koko Israelissa, ei vähemmän. Israelin lippujen marssi Akon, Jaffan, Wadi Aran jne. Se tuo meille kaikille paremman tulevaisuuden.

Tajuan kyllä. Liian monet juutalaiset ovat hämmentyneitä osoittaakseen voimiaan. Se on vastoin ajan vasemmistolainen "herännyt" ideologia. Mutta he jättävät huomiotta sen, että lepyttelemällä pahaa islamismia keskuudessamme, he mahdollistavat pahuuden jatkumisen, joka ei vain satuta juutalaisia vaan myös rauhaa rakastavia muslimeja.

Muuten, jos kaikki länsimaiset äänet, jotka ovat niin äänekkäitä Jerusalemin lippuparaatia vastaan, olisivat sen sijaan äänekkäitä palestiinalaishallinnon ja Hamasin kansanmurhakulttuurin pysäyttämiseksi yllyttämisen, vihan, terrorin ja juutalaisten tappamisen vuoksi, meillä saattaa olla myös rauhallisempi tulevaisuus. Mutta länsimaiset, poliittisesti korrektut mielet eivät ajattele niin.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Korjaa toki jos...

        Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
        Ikävä
        31
        3547
      2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

        Oletko päättänyt etukäteen?
        Ikävä
        125
        1425
      3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
        Suomalaiset julkkikset
        11
        1331
      4. Mies muistatko kun näit

        Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
        Ikävä
        71
        1058
      5. Koetko sä mitään

        Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
        Ikävä
        58
        1041
      6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

        Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
        Ikävä
        187
        1036
      7. olet kaiken rakkauden arvoinen

        Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
        Ikävä
        26
        977
      8. Olisi kiva

        Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
        Ikävä
        38
        941
      9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

        Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
        Ikävä
        67
        920
      10. Oot mun koko maailma

        Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
        Ikävä
        78
        885
      Aihe