Eläkeläiskurppien lirkuttelu pakolaispennuille

Eivät koskaan lirkuttele suomlaislapsille, mutta annas olla kun kaupassa tulee vastaan afroperhe tai lähi-itäläis lauma rattaineen, niin pää on vankkureissa ja duudeli duudeli hellanlettas mennään irvistelemään tulevalle kela-poliisi-asiakkaalle.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Naisten liiallinen hoivavietti menee kaiken muun edelle.

t. ohisalo

Äänestä

Suvaitsevaisuus ennenkaikkea.

Äänestä

Onkohan mitään mitä persumies EI vihaisi? Nyt inhotaan jo eläkeläisiäkin.

Äänestä
  • Persut vihaavat kaikkia, paitsi valkoisia lihaa syöviä miehiä.

    Äänestä

  • Missä sanotaan, että on persu. Itse äänestän jopa kommunisteja joskus, Jörkkaakin kerran ja olen aloittajan kanssa samaa mieltä.

    Äänestä

lapsenlapsi varmaan samanvärinen. ei muuten ymmärrä.

Äänestä

Höpöhöpö, kyllähän mummelit ovat olleet vauvoista lääpällään jo silloin, kun yhtään pakoloista ei maassa ollut. Nyt ehkä vaan herkemmin mennään lirkuttelemaan pakoloisten vauvoille, koska samalla voi ansaita hyvepisteitä. "Hei katsokaa muutkin, miten ennakkoluuloton minä olen, vaikka olenkin vanha!"

Äänestä

Tuskin lirkuttelee jollekki somppuvauvoille. Hajukin on jo niin hirveä ettei kukaan mene lähelle

Äänestä

Ne on opetettu siihen. Omat on suorastaan hävettävää pascaa ja vieraat ovat
yli, ylepänä, parempaa.
Se on opetettua huonoa itsetuntoa.
Liekuttelija saattaa jopa nostaa itsensä sillä vihalla,
mutta alistaa edelleen omia.

Se on perittyä.

Saksa & bryssel käyttää tätä hyväkseen.

Nuorten pitää katkaista tämä huono perinne.

Suomi on hyvä maa, pelastamisen arvoinen maa.

Äänestä
  • Nyt tuli sitten se persukommentti, mitä joku jo aiemmin veikkasi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eivät koskaan lirkuttele suomlaislapsille, mutta annas olla kun kaupassa tulee vastaan afroperhe tai lähi-itäläis lauma rattaineen, niin pää on vankkureissa ja duudeli duudeli hellanlettas mennään irvistelemään tulevalle kela-poliisi-asiakkaalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu