Timo Soini takaisin

Toivottavasti Timo suostuu palaamaan joukkoomme ja korjaamaan Allah hanon tekemät virheet.
25101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Minäkin toivon Timoa romuttamaan toista kertaa perussuomalaisten puolueen.

Äänestä

Soini on poliittinen ruumis, johon kukaan, mikään puolue ei halua koskea tikullakaan.

Äänestä

Timoa ei oteta.

Äänestä

Joko Putkonen on lähettänyt delegaation Iivisniemeen pyytämään Timolta anteeksi ja kysymään, että miten olisi...?

Äänestä
  • Putkonen on elokapinassa lepakkoluolalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Putkonen on elokapinassa lepakkoluolalla.

    PUtkis on liikuttuneessa tilassa.

    Äänestä

Puolue lupasi, ettei Soinia enää oteta mukaan.

Äänestä
  • Eiköhän ne sillat ole palaneet. Taitaa helvetti jäätyä ennen, kuin Timo Soini palaa Perussuomalaisiin. Parempi katsoa eteenpäin. Jätetään taakse vilkuilut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköhän ne sillat ole palaneet. Taitaa helvetti jäätyä ennen, kuin Timo Soini palaa Perussuomalaisiin. Parempi katsoa eteenpäin. Jätetään taakse vilkuilut.

    Ei ole luvassa hillotolppia joten timppaakaan ei kiinnosta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköhän ne sillat ole palaneet. Taitaa helvetti jäätyä ennen, kuin Timo Soini palaa Perussuomalaisiin. Parempi katsoa eteenpäin. Jätetään taakse vilkuilut.

    Usko huviksesi että myyrät on jo lähetetty matkalle yrittää korvata Soinilaisilla Halla-aholaiset. Niin katkera Soini on vaikka oli itse se joka aiheutti Hallan nousun puolueen johtoon.

    Äänestä

Timo rauhoittaisi tilanteen ja lopettaisi vihanpidon maahanmuuttajiin. Timo takaisin.

Äänestä
  • Saa paljon kannatusta äänestäjien piirissä.

    Äänestä

  • Ja ketkä maahanmuuttovastaiset se Soini tällä kertaa avukseen hakee päästääkseen takaisin hallitukseen myymään persettään?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja ketkä maahanmuuttovastaiset se Soini tällä kertaa avukseen hakee päästääkseen takaisin hallitukseen myymään persettään?

    Me lupaamme ei timppoja enää minnekään :)

    Äänestä

Siis huijari olisi mieleenne ? tiedät varmaan mitä huijareille ja heidän kavereilleen tehdään.

Äänestä
  • Ei ole Hallan persut niin kovia vasikoimaan kuin Soinin joka tiedettiin hajottavan persut jos se on hinta siitä että saa pysyä hillotolpallaan? Halla kun oli kertonut persuille jo talvella kuinka hyppää syrjään.

    Äänestä

  • Hauska. Kuntavaalituloksia oli kommentoimassa haukkuen Hallan pystyyn miten paska puolueen johtaja hän on ja nyt kantti petti vaikka olisi voinut viedä persur pääministeripuolueeksi 😁😁😁

    Äänestä

timo soini voidaan lähettää vatikaaniin, jos hoitaisivat sitä siell?
Kun tulee veronmaksajille niin kalliiksi soputumisetuineen, työttömyyskorvauksin.

itse suomen paaviksi alkanut soini olisi vatikaanissa parhaimmillaan, ja tulisi suomalaisille halvemmaksi.

Äänestä

Miksi haukutte Soinia, onhan hän kunniakkaasti johtanut puoluettamme voitosta voittoon. Vai aiotteko julistaa samalla tavalla myös Jussi Halla- ahon epähenkilöksenne?

Äänestä
  • sinimustien suuri ihailija

    Äänestä

Soinilla ei tee yhtään mitään, katkera takinkääntäjä, voisi liittyä vaikka demukkipunikkeihin.

Äänestä

Soinin kohdalla juna meni jo aikoja sitten. Ei häntä huolita enää perussuomalaisiin takaisin törttöilyjensä jälkeen. Jos Soini nyt haluaa välttämättä jatkaa vielä politiikassa niin ehkä kristillisdemokraattien riveissä hänellä voisi olla jonkinlainen mahdollisuus palata valtakunnanpolitiikkaan. Hänhän on ainakin väittänyt kunnioittavansa kristillisiä arvoja, joten voisi hyvin sopia sinne. Sinisen menneisyyden kautta hän tuskin koskaan pääsee enää mihinkään. Tuskin koko puoluetta seuraavissa vaaleissa on enää olemassakaan.

Äänestä
  • timppa kieltää kolmesti siniset ei myö missään sinisissä ei myö... :)

    Äänestä

Äänestetään Perussuomalaiset takaisin. Kaikki mukaan liittymään puolueeseen ja äänestetään Timo Soini takaisin johtoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toivottavasti Timo suostuu palaamaan joukkoomme ja korjaamaan Allah hanon tekemät virheet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu