Suomi on Brysselin lempilapsi, antaisi Belgia nyt armon käytä, juoksemme EU pillien mukaan jatkossakin jos jatkoon päästääm, pliis
armoa belgit
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Afrikkalaisia lisää, niitähän Belgian joukkuekin oöi täynnä.
Suomella kentällä oli vaan melkoisen hyödytön nkr. Kyseinen nkr ryssi venäjä-pelissä syötön keskikentällä ja seurauksena oli Venäjän tekemä voittomaali.
Mamuja lisää!!!
Mamujen määrä on suoraan verrannollinen jalkapallossa pärjäämiseen.
Juu pitää paikkansa!
Futiksen MM voittaa AINA joku ulkomaa! :/ Voih! Miksei me voida olla ulkomaalasia niin meilläkin ois tsäänssit!?
Paremmin meni kuin lätkän pelaajilla ekoissa arvokisoissa, silloin hetikättelyssä tuli natsi-saksalle turpiin 12-1 v.1939 baselissa.
Ja natsi-saksan joukkue täynnä turkkilaisia?
Mamuja mamuja, paljon lisää mamuja,ei tästä muuten mitään tule.
Belgialaiset tietää että Suomi on täynnä eu-nöyristelijöäitä joten maan voi voitta kun vaan pyytää ensin brysselistä luvan
Belgialaiset mustanahkaiset pallonpotkijat laukoi hirmuisia kuteja Suomen maalia kohden.
Suomen joukkueen ainoa afrikaano, Glen Kamara sai kertaalleen maalin edessä paikan, josta olisi pitänyt osata potkaista hyvä kuti vasemmalla jalalla.
Eihän Glen sellaista osaa. Sai juuri ja juuri vasemman jalkansa hiukan heilahtamaan, ja täydellinen tussu-potkahdus, jonnekin maalin suuntaan. Hävetti oikein, mustien jalkapalloilijoiden puolesta.
Belgia? Oliko siellä jossain joku belgiakin. Suomi vastaan Kongo nähtiin hetki sitten…
Miks me ei mamuteta enemmän.
Johan se tiedetään että mustat juoksee kovempaa.
Valkoset sopii korkeintaan katsomoon.
Vain persut on viime hallituskaudella mamuttanu jotain 50 000-250 000 uutta tulijaa.
Hävetkää vihreät,te ette ole päästäny maahan montaakaan uutta tulijaa.
Eks toi Belgia ole entisiä Kongon siirtomaita?