Maahanmuuttajista ylivoimaisesti suurin osa on islaminuskoisia.
Maahanmuuttajat pakkaantuvat lähinnä pääkaupunkiseudulle.
Islaminuskoiset lisääntyvät vauhdilla, koska he synnyttävät paljon lapsia.
Kantasuomalaiset tekevät yleisesti vain yhden, korkeintaan kaksi lasta.
Yhden sukupolven kuluttua pääkaupunki on islaminuskoisten vallassa.
Maahanmuuttajat pakkaantuvat lähinnä pääkaupunkiseudulle.
Islaminuskoiset lisääntyvät vauhdilla, koska he synnyttävät paljon lapsia.
Kantasuomalaiset tekevät yleisesti vain yhden, korkeintaan kaksi lasta.
Yhden sukupolven kuluttua pääkaupunki on islaminuskoisten vallassa.
Vastaukset 90
Vanhimmat
Näin se etenee. Ei tarvitse olla edes ennustaja nähdäkseen sen.
Ruotsin tyyliin?
Ruotsi päästi tilanteen karkaamaan.
Mikään ei viittaa siihen etteikö Suomi tekisi saman.
Ruotsi piti kuitenkin ovet liian avoinna liian kauan.
Kansan tulee ottaa laki omiin käsiin. Niin kauan kuin se on liberaaleilla tuho on varmaa.
Suomi ei ole musta-valkoinen vaan Sini-valkoinen maa.
Onhan ne täälläkin nyt avoinna ja jopa poikkeustilan aikana vuosi sitten.
Mikään ei saa viherpunikkeja laittamaan kunniakansalaisilta ovia kiinni. Se nähtiin viime vuonna.
Siniset järvet siniset taivaat siniset vedet ....valkoiset pilvet valkoinen lumi .
Miten voi noin Suomen lakien vastaisia egyptiläisiä tuoda tänne . Sitten uskontoja jotka pystyttää patsaita ja nämä moosekset väittää kristittyjä jumalattomiksi vaikka itse ovat niitä.
Siinäpä se. Koska tiedetään mitä politiikkaa viherpunikit ajavat, niin ei se ole päättäjinä olevien viherpunikkien syy, vaan ihmisten, jotka vaaleissa viherpunikkeja äänestävät.
Kunniakansalaisiin luetaan ainoastaan sotaveteraanit. Ei ketään muita.
Sipilän Kepun, Orpon Kokoomuksen ja Soinin Persujen/Sinipersujen porvarihallitus ne ovat aukaisi Suomeen ja lisää olisi kuulemma saatava vähintään 10 000 vuosittain.
Porvarisuvakit on pahimpia mamuttajia niin humanitaarisessa pakolaisbisnesmamutuksessa että kolmansien maiden halpatyövoiman haalimisessa. Ei päästetä niitä enää valtaan!
Näin se menee arabian ismailit gigolot huijaa naisia oleskeluvista sitten niiden riidat Arabiassa tuodaan länteen ja aletaan viedä täältä varastettua huijattua sinne heille myyntiin . Avustus tavara myydään.
Kummasti vaan vasemmisto ei vastusta yhtään.
Egyptiläiset olivat aikoinaan sivistynyt korkeakulttuuri kunnes mislimit valtasi maan ja julistivat islaminuskoiseksi.
turkin/kreikan rajalla odottaa tulijoita suunta Suomeenkin
Tanska laittoi ovet kiinni.
Minkä "tilanteen"?
Eikö tilanne enää olekaan se että maahanmuutto on rikkaus, ja mitä enemmän siis maahanmuuttajia, sitä rikkaampaa?.
Vai joko suvakitkin myöntää tuon umpivalheeksi? :)
Toivottavasti kuitenkin muita kuin muslimeja. Eiköhän nuo jo riitä meidän maassamme.
Mieluummin sitten vietnamilaisia, jos tänne pitää siirtolaisia saada. Ei enää muslimeja.
Nyt turvaudutaan lestadiolaisiin. 10 lasta / perhe!
Lestat eivät ala tappamaan ihmisiä että niiden uskonto saisi vallan mutta arvaas ketkä rupee.
Eivät toki lestat.
Lestapäällikkö suurmies sipi päästi orvon kanssa 35000 vääräuskoista maahamme vuonna 2015.
Mutta onneksemme nämä ovat valuneet pikkuhiljaa Helsingin seudulle siitä asti kun Torniosta varusmiehien auttamana Suomeen saapastelivat.
👣🧔🧔🧔👣
Ei kun 16-20 lasta . Mutta nehän ei ole kristittyjä vaan lähtenyt Ristiltä takaisin vanhaan lakiliittoon omaa vanhurskautta pystyttämään älyttömät
Lestat murhaa laki saa aikaan vihaan moosekset . Siinailla on lain opettajat nämä siionistit vetää lakia käskyä palmikoi lastenkin hiukset vaikka se on kiellettyä . Surfailee netissä vaikka sekin on syntiä . Käy bordelleissa sekin on syntiä voi kysellä muutenkin thai hieromoista . Ukot käy hellaritkin vaparit Thaimaan ...lestat tappaa sillai että ne laittaa saatanalle Jeesukseen uskovia jotka ei käänny heidän sääntöihin vanhaan liittoon kymmenyksiin . Sitten veroja maksamaton juutalaisten lahko uhraa eläimiä .
Saatanalle laittajaiset on sama asia kuin tappaminen ja lakihenkisyys myös tuomitsee toisia . Galatalaiset älyttömiä.
Ruotsi siirtää ongelmiaan Suomeen .
Tuon edellisen taisi kirjoittaa joku muslimi kansalainen. Nämä meillä olevat uskonnon eri muunnokset eivät tapa ketään ja sulautuvat mutkattomasti kansaamme, koska ovat täällä aina asuneet.
Luulenpa melkein, että juutalaiset Suomessa elättävät itsensä ja ovat melko varakkaita, eivätkä he eroa valtaväestöstä millään tavalla, joten aivan turha tähän on vetää kansallisuuksia, jotka ovat meillä olleet ja eläneet iät ja ajat erottautumatta millään tavalla suomalaisesta väestöstä.
Niin on Turkukin, mutta Tampere vielä sinnittelee islamia vastaan vaikka Marin, Suomela ja stalinistiyliopisto ovat siellä.
Oulun katukuvastakin matut on kadonneet lähes kokonaan. Muuttaneet kai helsinkiin?
Ovatkin piilossa voivat oikein hyvin
Ara bi kuljettaa tuhkauurnia arabimaihin koska heidän sukunsa on siellä . Sama juttu aasialaiset vie Thaimaahan. Samoin siirtyy varastetut rahat tavarat ja palkat sekä eläkkeet niihin maihin myös Afrikkaan.
Istuvat moskeijassa tai vastaanottokeskuksessa laskemassa varastettuja rajoja ja siirtämässä varastetuilla tililtä rahaa heidän ulkomaan tileille. Tyhmempää ei enää voi olla ettei puolusta omaansa yhtään. Työpaikat varastaa sen myötä palkkarahat ulkomaille.
Venäläiset pelaa pommisuojissa sählyä . Meidän maassa on kaikki hyvin .
Sitä saa mitä tilaa
Kuin taivaan lahjana meille tullet pakolaiset katkaisevat syntyvyyden laskukierteen ja suomitytöt tulevat aktivoitumaan sängyssä arabimiesten kanssa niin, että pian joka nurkka vilisee pieniä tummia kiharapäitä (:
Kiva varmaan synnyttää 10 kakaraa ja käydä lastenhoidon lisäksi töissä koska ukon rakkain harrastus on vaimon piekseminen ja tv:n katselu eikä sen takia voi tehdä töitä.
Ukot nostaa lapsilisät menee oluelle ja nai naapurin naisia keskellä päivää lähiöissä.
Tyhmästä päästä tulee kärsimään koko ruumis
Mamutus+ja+monikulttuuri+ei+Suomesta+katoa+persuja+äänestämällä.+Vaikka+persut+saisivat+90%+eduskunnasta,+niin+mamutus+ei+lopu+eikä+monikulttuuristaminen.+Vain+verinen+sisällissota+voi+lopettaa+mamutuksen+ja+monikulttuurin+mutta+sitä+ei+kukaan+(ainakaan+järkevä+ihminen)+halua.
Hyvästi+aito,+perinteinen+Suomi.+Kelkka+ei+ole+enää+käännettävissä.+Kansa+on+itse+päättänyt+tuhota+itsensä+eikä+sitä+voi+enää+estää.
Tämä on kommujen syytä.
Jos ihminen Egyptistä on Somalian kaksoiskansalainen hänet pitää viedä takaisin sinne hänen omilla rahoilla . Kotoutusraha 900€ kk .
Suvaitsevainen haluaa väestön vaihdon, vaikka todellisuudessa Suomen pientä kansaa pitäisi suojella eikä hävittää sukupuuttoon kuten suvaitsevainen haluaa tehdä.
Ministerit ja kansan edustajat on vastuussa rikoksista joita nämä tekee naisten joukkoraiskaukset myös .
Afrikassa+kristittyjem+osuus+on+50,9%+väestöstä,+eli+hieman+yli+puolet.+Islamin+uskoisia+on+42%+ja+muiden+uskontojen+kannattajia+loput.+
Kysymys+kuuluukin+miksi+eurooppaan+pyrkii+juuri+pohjoisafrikan+islamin+uskoisia+eikä+juuri+lainkaan+kristittyjä+afrikan+keskivälin+alapuolelta?
Vastaus. He haluavat Suomen islamilaiseksi. Kristitys pois.
Siinä on se Sahara välissä. Sandaalin pohjat saattavat kulua puhki ennen Välimerta. Tai niiden keskivälin alapuolisten afrikkalaisten Audeista ja Bemareista loppuu bensa ennen Välimeren etelärannan tullia ja autolauttaterminaaleja.
Kristityt on tapettu . Nehän uhraa jumalilleen ihmisiä elukoita vaatetta tavaraa rahaa koruja . Lintuja.
Se vaan on niin että Egyptin jumalat kuuluu Egyptiin ja Mooses siinaille . Ismail karkotettiin itään orjan poika tämä .
Nehän uhraa ihmissyöjät ihmisiä siellä ja täällä. Nykyään varastavat kaiken mikä irtoaa . Mooseksen Siinai kirjassa lukee miten orja synnytti tämän Ismail ongelman joka karkotettiin itään niin heidän jumala on Egyptin yksi silmä jumala näkee haagar . Koska haagar oli Egyptistä . Sen takia .
Muslimit eivät tule missään päin maailmaa toimeen keskenään, sotivat ja tuhoavat maansa. Lähtevät vaeltamaan muualle elätettäviksi.
Älä sano väärää todistusta lähimmäisistäsi. Kristitty ei tuota tee, mutta mitä tekevätkään ne isismuslimit? Tappavat ja raiskaavat kaiken, mitä vastaan tulee. Siinä on islamuskonto, joka tahtoo kahlehtia ihmisten elämän omaan muottiinsa.
Me rakastamme vapautta. Meillä saa nuoret elää ilman islamuskonnon vaatimia pakkohuiveja ja valtavia kaapuja. Olemme oppineet elämään vapaassa maassa ilman minkäänlaisia kahlitsevia pakotteita. Ainoa mikä on meille tärkeää, elää Suomen lakien mukaan Herran pelossa ja nuhteessa.
Persumediasta opeteltu uskonkappaleet ulkoa joita sitten toistellaan.
Aukaise silmät
Aloittaja ei edes ole mikään persu.
Onko nää oikeesti äärikommunistien järjetöntä touhua .
Pääkaupunkimme viherpunaisilla, feministeillä ja muulla sateenkaariväellä ei liene mitään tätä vastaan? Tämä islamihan kehitysmaaväkineen on juuri sitä heidän kaipaamaansa ja ihannoimaansa monikulttuuria.
Ei muuta kuin toimeksi vaan, siitä jättimoskeijasta on hyvä aloittaa tosi islamisoiminen.
Yksi ei riitä
Kyllä riittää pääkaupunkiseudulle, jos on tarpeeksi iso! Pitää tehdä yksi sellainen, joka vetää pyhiinvaeltajia musumaista samaan tyyliin, kuin se Kaaban hirvitys Mekassa.
Josko laitettais ainakin Stadionin kokoluokka vastaanottamaan allahin väkeä meiltä ja maailmalta? Ajatelkaa, 50000 perseet pystyssä yhtaikaa meidän koto-Suomessa! Punavihreää feministiunelmaa toteutettuna!
Ymmärrättekö yhtään kebabin pitsojen syöjät että annatte rahaa kristittyjen tappajille . Eläimiä uhraaville Egyptin joukoille .
Sen mustan kiven sisällä on kuolleitten jumalien luita . Egyptin miljoonajumalat.
Ja suomalaisia muutta jo pois hesasta.
Malmin alueelle saatava suuri moskeija
Enne heille kuin teille ryssille.
Sanoo lois-somppu.
Kun joiku-torni on valmis me sissit tulemme paikalle ja.......Booooommmm.
Vasemmisto haluaa ja on aina halunnut vihata kristillidyyttä Leninin oppeihin nojaten. Narsistisen kommunistin kyky ei riitä käsittämään islamin leviämistä ja sitä, että he itsekin saavat vielä kärsiä siitä. Pääasia on 1918 kapina, jonka he hävisivät, ja siitä kumpuava katkeruus. Olemme matkalla kohti suurta sotaa, siitä ei pääse mihinkään. On kysymys enää siitä, kuinka kauan suomen kansa suvaitsee katkeran vihavasemmiston suomea sortavaa hyökkäystä ja myyräntyötä.
Mistä tämä vanha ryssäviha saa edelleen voimansa? Typeryydestä.
Taitaa Putin ja lakeijansa olla siihen syyllisiä.
Niinpä! Kun valtakuntaa johtaa diktaattorin tavoin sotahullu kalsarimyrkyttäjä, niin eipä tuota kukaan kauheasti voi kunnioittaa. Paitsi tietysti natsit ja muut kommunistihenkiset.
Kelan työntekijät vaihdettava länsimaisiin kristittyihin.
Joo .
Ihmettelinkin, kun kuljin Leppävaarassa lähellä Selloa, pitkää huivipäisten jonoa Kelan toimiston edessä kadulla. Eivätkö nämä huivipäät tee töitä, jonottavat apurahoja. Nuoret työkykyiset ihmiset.
Taitaa olla maatiaisen kirjoitus tää aloitus. Pääkaupunkiseudulla asuu miljoona suomalaista.
Meillä Pietarissa asuu enemmän, joten aloitus on oikein.
Montako moskeijaa Pietarissa ?synagogaa ??
Venäläiset murhasi viime sodassa pommeilla kristittyjä kouluja kirkkoja . Pitäisi saada takaisin Viipurin kirkkojen rauniot Suomelle niissä on Suomen kristittyjen hautausmaat .
... joista jo nyt joka kuudes on ulkomaalaistaustanen! Ja jonka muutos ihan virallisten tahojen tekemän laskelman mukaan 2030 mennessä on joka neljäs. Ja ennen tän vuodituhannen loppua jo paljon yli joka toinen. Tsadin slangikin on siinä vaiheessa muuttunut Tsadin arabiaksi!
Ootko ylpee ittestäs, maanpetturi? :)
Sama taktiikka kuin rotilla, ei se laatu vaan se määrä...
Kolkosti sanottu Pietarin trolleista.
Jatka vain idioottimaisuutesi mainostamista, vaikka eiköhän tuo ole jo kaikille selvää.
Juuri näin vastaa pietarintrolli itse. Miksi vieläkin riehut täällä vaikka jäit kiinni jo vuosia sitten?
Islam-ilta ( Ajankohtainen kakkonen, YLE, 29,10.2013) osa 1
https://youtu.be/AkgYx-Jfdik
Islam-ilta (Ajankohtainen kakkonen, YLE, 29,10.2013) osa 2
https://youtu.be/1oqDOHNDA88
Tärkeintä on keskittää vieras aines hesaan.
Pidetään oikea Suomi ja talvet valkoisina.
Aloitus puhuu kuin olisi "luovuttamassa" jotain ihmeen myönnytyksiä islamin uskoisille maahan tunkeutuneille uskontonsa levittäjille.
En itse antaisi ollenkaan köyttä, vaan vaadin tunkeutuneilta sopeutumista maassa, jossa "vierailevat" maassa maan tavalla. Mitään myönnytyksiä en antaisi. Ps. en ole persu.
Kun muhamettilaisia on enemmistö, maa muuttuu muhamettilaiseksi maaksi.
Terroristijärjestö muslimiveljeskunnan tavoitteena on muuttaa maita muhamettilaisiksi sharia-lakia noudattaviksi valtioiksi voittamalla enemmistö parlamenttiin. Esim. Turkki tai vaikkapa Egypti Mubarakin jälkeen.
Malmin kentän tilalle kunnon moskeija saada
Ja viereen Raiskauksen uhreille tukikeskus? Joka rikastuttaneissa tapauksissa toki tarkoittaa näitä itse tekijöitä jotka ankeat verhot, ahtaat asunnot ja syrjäytyminen pakottivat raiskaamaan! *snif* 🥲