Kervisen ysvä haluu virhamihiltä nimeä

Anonyymi

Entinen virhamiis Lindelöf oli Askon maali, mutta kun sai Kotkan veronmaksajilta taskurahaa Lindelöfin välittämänä, tuli kaveri. Nyt molemmat käräjöilla. Lahden Hiihtoseuran jälkilöylyjä toisella ja toisella kaksois sopimukset.
Molemmat huolestuneina poliisien työllisyydestä, auttavat työllistymään. Tosin Kotkassa persupoliisit pakenee lihapatojen ääreen politiikan pöytiin.

7

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tärkein pointti näissä jauhannoissa on se, että kaikki osaliiset ovat entisiä tai nykyisiä persuja.
      Älkää hyvät ihmiset äänestäkö sitä puoluetta jos haluatte jotain asiallisuutta politiikkaan ja näille palstoille.

      • Anonyymi

        Aloituksen otsikossa mainottu henkilö ja itse aloituskirjoituksessa mainittu entinen kaupunginjohtaja eivät ole persuja eivätkä ole lainkaan politiikassa. Aloittaja haluaa vastauksillaan levitella haminalaisesta ja entisestä kaupunginjohtajasta vääriä ja perättömiä tietoja. Aloittaja on tunnettu tästä teemasta. Jatkuvasti kirjoittelee halventavia juttuja nimellä mainituista henkilöistä. Aloittaja on tehnyt myös perättömiä ilmiantoja, joiden tarkoitus on ainoastaan aiheuttaa vahinkoa. Aloittajan vahingonteko perustuu kateuteen ja katkeruuteen. Aloittajalla onn poliittinen sysimusta tausta.


    • Anonyymi

      Miten mahtaa käydä näille sokean oikeuden "uhreille" Museomestaaja ja Nokisutaaja kun ovat alaikäistä Lahdesta myllyttäneet julkisuudessa, käräjillä oven saranoita rasvataan jo. Ehdotan yhteiskuntapalvelusta Kymin joulukirkon jalkapuuhun puoleksi vuodeksi.

    • Anonyymi

      Aloittaja käyttää Suomi24 palstaa trollialustana. Tämä parantumaton kyylä on vainonnut erästä haminalaistakin vuosikaupalla eikä osaa lopettaa. Aloittajalla on trauma haminalaisen saamista korvauksista ja entisestä kotkan kaupunginjohtajasta, joka on myöntänyt kotkalaisten virkamiesten kohdelleen kaltoin haminalaista jolle vuosien kärsimyksistä maksettiin kymmeniä tuhansia ja päälle taannehtivasti optioita, joita aloittaja kyylä halusi saada tietoa päästäkseen tänne niistkin trollaamaan, mutta kaupungin luottamusmiehet ja hallitus katsoivat että salassapito on aiheellista koska tiedettiin aloittaja kyylän trollitehtailu Ssosiaalisessa mediassa. Teidän haminalainen on saanut aika mittavia lahjoituksia, joista aloittaja on katkeroitunut pysyvästi eikä koskaan pääse irti haminalaisesta eikä entisestä kaupunginjohtajan jauhamisesta.

    • Anonyymi

      Aloittaja on nettiriippuvainen ilkivallantekijä ja politiikasta katkeroitunut kateellinen trollitehtailija. Asuu itä-Kotkassa ja on kokenut jättitappion eräässä isossa varallisuusasiassa.

    • Anonyymi

      Aloittaja nauttii vainoamisesta. On sen itse kertonutavoimesti todistajien läsnä. Tämä kyseinen häirikkö ei peitellyt yhtään vihamielistä vainoamishimoaan.

    • Anonyymi

      Hei aloittaja älä levittele juorujavalheita tänne enää. Anna Lindelöfin ja Kervisen jutut jo olla.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1957
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1706
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1421
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      75
      1098
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      26
      1004
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      954
    Aihe