Onko kellään hyvää neuvoa jolla saisi rääkyvien/kirkuvien lokkien nokat umpeen. Raivostuttavaa, kun mekkaloivat kaiken aikaa, on pakko pitää ikkunoita ja ovia auki helteen vuoksi, , Kuinkahan nekin ovat majoittuneet Hyvinkäälle, eikö ne ole vesistöjen/satamien asukkeja, Hyvinkäällä ei ole vettä kuin putkessa. ? Asetta en omista jolla voisi täräyttää ne hiljaiseksi, korvatulppia en hanki. Yksi konsti on , mutta sitten ovat taas "viherhiipparit" kimpussa.
Kirkuvat lokit..
13
81
Vastaukset
- Anonyymi
Pieni makupala,, sisälle ylläri.
- Anonyymi
Toi on vanha toimiva konsti nitroille. Helsingissä vuosikymmeniä sitten jotkut kokeili. Silakka oli syöttinä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toi on vanha toimiva konsti nitroille. Helsingissä vuosikymmeniä sitten jotkut kokeili. Silakka oli syöttinä.
Ei luontokappaleita saa kiusata. Hyttysten torjuminen aiheuttaa hyttysille pahaa mieltä, joten jotkut hyttyskarkotteet ilmeisesti kielletään. Luin lehdistä ja kuulin TV-uutisista.
- Anonyymi
Lokeilla pesimä aika. Rikot luontokappaleen oikeuksia, animalia heti tänne ja sinulle sakot
- Anonyymi
Lokeista en tiedä, mutta koirat ja se ainainen räksytys niin ulkona kuin kerrostaloissa kuin pientalojen pihoilla. Miten saisi koirat hevonkuuseen täältä.
- Anonyymi
Myös koiriin toimii haulikko.
- Anonyymi
Kaiken mailman kylähullut aina myrkyttämässä eläimiä.
- Anonyymi
Muutamissa valtioissa tyydytään sentään ihmisiin.
- Anonyymi
Eläimet on hienoja otuksia verrattuna kaameaan ihmiskuntaan.
- Anonyymi
Mutta yöunen häirinnälle tulisi saada loppu. Onko mitään laillisia, julkisesti mahdollisia konsteja saada meteli pois.
- Anonyymi
Haulikko on toiminut, kaupunkiympäristössä tehokas ilmakivääri äänenvaimentimella.
- Anonyymi
Mene nyt haulikon/ilmakiväärin kanssa haahuilemaan kaupungille, tiedät varmaan kuinka sinun käy.
- Anonyymi
No ainakin minulla on. 200barin 5,5mm ilmakivääri änkkärilä. Kyllä äänen laukaukseksi tunnistaa, mutta ei se mikään kova ääni ole.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1793655Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.682096Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791288- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471094- 501000
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904