Kuin esimerkiksi on 90-vuotiaalle kantasuomalaiselle. Täysin joustamatonta ja järjetöntä toimintaa.
Onkohan KELA asiointi mamuille yhtä hankalaa
Anonyymi
2582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Paperiton mamu saa tuet tuosta vaan, suomalainen joutuu tekemään kaiken mahdollisimman vaikeasti.
Vanhusten pitää esimerkiksi hakea asumistukea 2 vuoden välein. Pitää hommata vastiketodistukset ym. joka kerta. Luulisi että 1 ruksi kohtaan "ei muutoksia" riittäisi.
Sitten kun vanhusten asioita joutuu välillä hoitamaan lapsetkin, niin sitten kaikki vasta hankalaksi muuttuukin.
Mamulle riittää toisen paperittoman todistus.
Äärimmäistä rasismia samaan aikaan kun yhteiskunta VALEHTELEE huolehtivansa heikoimmista.
Näin kerran tuon ikäisen KELAssa istumassa kun se oli täynnä matuja. Istui nurkassa keppiinsä nojaten ja ymmärsin miten rankasti tämä terroristeja nuoleskeleva Suomi nöyryyttää vanhuksia.
Itse olin onnellinen kun saatoin vain jättää kuoren postilaatikkoon eikä tarvinnut jäädä katselemaaan afrikan laumoja.
Saakohan suomalainenkin toimeentulotukea afrikassa noin niinkuin tasa-arvon vuoksi?
Surullisinta tässä on että itse tuo vanhus on rakentanut tätä satanistien yhteiskuntaa omaksi tuhokseen. Kuten sitä rakentaa nykyiset työntekijät omaksi tuhokseen.
Se on tosiaan Itse Saatana tullut kaapista ! Jotkut päättäjät pirullisesti lahjonut . Liittyisikö Bilderberg sen työkaluihin ?
He ovat jo nyt rasisteja kun kohtelevat erilailla IHONVÄRIIN PERUSTUEN.
Mamuilla on henkilökohtaiset avustajat jotka hoitaa hakemukset.
Jos suomalistkin saisivat noin hyvää hoiyoa nuoret tekisivätlapisa kuin mamutkin
Ei Kelan toimistoissa nykyään juuri valkoihoisia enää näe. Korkeintaan jonkun vanhuksen ja vähäväkisen.
Oletko vanhus vai vähäväkinen?
Sitä se on kun pitää saada se uusi tv ja puhelin, sekä rahaa vaatteisiin ja auton vakuutukseen.
Eihän mikään siellä enää ole muuta kuin nettipalveluna.
Vai omainen ? Vai avustaja ? Mitä väliä..
Niin suomaliselle on vaan netinä
Mamuille henkilökohtainen n palvelu
Suomesta tehdään Muslimien maata...
Kyllä on.
Niille virkamies täyttää hakemukset ja huolehtii ettei ainutkaan tukieuro jää hakematta.
Vanhuksille ei pidä antaa rahaa, koska he ne kuitenkin tuhlaavat turhuuksiin ja juopotteluun, niin mummot kuin vaaritkin.
Sotaveteraaneille voidaan antaa rahaa mikäli he ovat talvisodan veteraaneja, ei siis jatkosodan tai lapin sodan aikana kasarmilla palvelleille.
Talvisodan veteraanit ovat jo sormilla laskettavissa.
Jokainen kelan tuilla loisiva ei ole mitään muuta kuin pummi ja paskasuomalainen.
Onneksi saan ansiosidonnaista päivärahaa liiton kassasta, enkä siis näin ollen saa mitään kelasta eli en näin ollen ole pummi enkä paskasuomalainen.
ja eläkkeelle 58 vuotiaana siirtyessäni saan rahat työeläkekassasta.
Sanoo katkera burnout orjatyöläinen.. #oravanpyörä ahistaa.
Yrittäjät elää sosiaaletuella nimeltä yritystuki. Ja maaliset maataloustuella jonka maksaa veronsa maksavt alempiarvoiset kansalistet
Eliklö vaalikarja
Entäs yritystuela ja maa y aloustuella
Samm kela rahaahanse on valtion verorahaa jokånka vain duunarit maksaa muu loisii
Ei tätit neuvomassa tarkistaa onko kaikki oikein
yhä suudenpi osa ihmisistä jotka eivät ole syntyneet tapletti kädessä ovat putoamassa kärryiltä tietotekniikan iki opiskelusta palvelu pisteillä,
Mamut ei kun heilllä on l mat ohjaajat ja tekijät ja sinä maksaa kaiken