Onko rasismia?

Lukio ikäinen tyttäreni himoitsee tummia miehiä, mitä teen? Onko se rasismia, jos haluan tyttärelleni valkoihoisen poikaystävän ja valkoihoisia lapsenlapsia? Mitä väärää tässä muka on.
1672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tumma mies tekee vain hyvää tyttärellesi

Äänestä

Juu kyllä jokaiseen suomalaiseen perheeseen tulee syntyä tummia lapsia, saadaan näin suomi pois rasismista

Äänestä

No jos niin tummaa himoitsee, niin vie se pakoilaiskeskukseen vierailulle muutamaksi tunniksi

Äänestä

Ei ole rasismia, en minäkään perheeseeni halua tummaa jälkikasvua. onneksi tällaisesta ei edes tarvitse lähteä keskustelemaan lasteni kanssa.

Äänestä

Ei ole rasismia vaan totuutta. Yleensä nämä mulatit pahoinpitelevät vaimojaan ...nimim. kokemusta on....kusipäät eivät pidä naista ,edes koiran arvoisena ...Mieti sitä .ja sitä ,että ketä äänestät seuraavissa vaaleissa ......

Äänestä

Oletteko muuten nähneet Harryn ja Meghanin taaperoa? Siinä on erikoinen ” värin lapsi” eli baby of colour, kuten Jenkeissä ilmaistaan!

Ei voisi kuvitella valkoisempaa lasta. Kuitenkin tuo idioottipari kehtaa puhua brittihovin rotuennakkoluuloista lastansa kohtaan?

Äänestä
  • Hirveä salailu ja piilottelu niiden molempien lasten kohdalla. Meghanin raskaudetkin olleet hämäriä, vähintäänkin outoja. En kyllä usko sen olleen raskaana lainkaan ja lapsen niin valkoisia kuin olla ja voi. Harri on jonkun muun kanssa pyöräyttänyt nämä mukulat, ei epäilystäkään.

    Äänestä

Eikö teillä saa tyttö itse valita poikaystäväänsä?
Saat olla sitä mieltä että vaalea poikaystävä ja lapset, mutta tytön ei mielipidettäsi tarvitse kuunnella jos itse haluaa tumman.
Ette kai elä antiikin aikaa enää?

Äänestä
  • Ihminen+on+myös+vastuussa+omalle+rodulleen,+heimolleen+ja+vanhemille+joilta+on+saanut+elämän.On+häpeä+jos+valkoinen+ihminen+lisääntyy+tumman+kanssa.+Valkoista+rotua+tulee+suojella+koska+olemme+biologisesti+alakynnessä+mitä+tulee+ulkoisiin+rotuominaisuuksiin.+On+ymmärrettävää+että+nykynuori+ei+tajua+tätä.+Koko+juutalainen+mediamylly+jauhaa+rotujen+sekoittumisen+puolesta,+jossa+siis+tummat+voittavat.+Länsimaiden+'monikulttuurisuudessa'+on+kysymys+valkoisten+kansanmurhasta.Sinun+olisi+pitänyt+aloittaa+tyttäresi+opetus+jo+aivan+pienenä.+Minä+kerroin+lapsilleni+totuuksia+jo+1-luokasta+lähtien.+Kerroin+miten+ainutlaatuisia+ja+kauniita+he+ovat+vaaleine+ihoineen,+hiuksineen+ja+sinisine+silmineen.+Kerroin+myös+että+nuo+ominaisuudet+katoavat+jos+he+tekevät+omia+lapsia+mustien+murjanien+kanssa.Vaaleita,+vaaleahiuksisia+ja+sini/harmaa+silmäisiä+on+Maailman+väestöstä+alle+5%.Lapsistani+on+onneksi+kasvanut+rasisteja+ja+osalla+heistä+on+jo+omia+lapsia,+pellavapäisiä+suomalaisia.+-Isoisä57v-

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihminen+on+myös+vastuussa+omalle+rodulleen,+heimolleen+ja+vanhemille+joilta+on+saanut+elämän.On+häpeä+jos+valkoinen+ihminen+lisääntyy+tumman+kanssa.+Valkoista+rotua+tulee+suojella+koska+olemme+biologisesti+alakynnessä+mitä+tulee+ulkoisiin+rotuominaisuuksiin.+On+ymmärrettävää+että+nykynuori+ei+tajua+tätä.+Koko+juutalainen+mediamylly+jauhaa+rotujen+sekoittumisen+puolesta,+jossa+siis+tummat+voittavat.+Länsimaiden+'monikulttuurisuudessa'+on+kysymys+valkoisten+kansanmurhasta.Sinun+olisi+pitänyt+aloittaa+tyttäresi+opetus+jo+aivan+pienenä.+Minä+kerroin+lapsilleni+totuuksia+jo+1-luokasta+lähtien.+Kerroin+miten+ainutlaatuisia+ja+kauniita+he+ovat+vaaleine+ihoineen,+hiuksineen+ja+sinisine+silmineen.+Kerroin+myös+että+nuo+ominaisuudet+katoavat+jos+he+tekevät+omia+lapsia+mustien+murjanien+kanssa.Vaaleita,+vaaleahiuksisia+ja+sini/harmaa+silmäisiä+on+Maailman+väestöstä+alle+5%.Lapsistani+on+onneksi+kasvanut+rasisteja+ja+osalla+heistä+on+jo+omia+lapsia,+pellavapäisiä+suomalaisia.+-Isoisä57v-

    Tajuatko lainkaan kuinka äärettömän tyhmältä kuullostat?

    Äänestä

Riippuu mistä syystä pidät tätä vääränä, jos syy on ”ei missään ihmeessä alemman ihmisrodun kanssa” niin sitten olet rasisti.

Lopunlopuksi tämä ei ole sinun päätös kenen kanssa tyttäresi haluaa olla, paitsi jos tyttäresi pari on persoonana vaarallinen.

Äänestä
  • On rasistista kieltää suomalaista haluamasta suomalaisia (ja sen näköisiä) lapsia jälkikasvuksi. Muuta ei tarvita.

    Äänestä

Lukio ikäinen tyttäreni himoitsee tummia miehiä, mitä teen?

Sinun ei tarvitse tehdä mitään. Tyttäresi hommaa poikaystävän itselleen, ei sinulle.

1Äänestä

Sinun tyttäresi se tässä rasisti on valkoihoisia kohtaan. Jos tyttäresi on alaikäinen, niin tee kaikkesi, ettei tuollainen pääse lisääntymään.

Äänestä

ei mitään, sillä tummaihoisissa löytyy samanlaista itseensä käpertymistä

Äänestä

Ei tietenkään ole, myös muut etnisyyden ajattelevat näin, huomattavasti enemmän kuin valkoihoiset, tästä ei vaan puhuta.
Tietenkään et voi määrätä kenen kanssa tyttäresi seurustelee mutta ei sinun silti tarvitse hyväksyä sitä, sinulla SAA olla omat mielipiteet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lukio ikäinen tyttäreni himoitsee tummia miehiä, mitä teen? Onko se rasismia, jos haluan tyttärelleni valkoihoisen poikaystävän ja valkoihoisia lapsenlapsia? Mitä väärää tässä muka on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu