Tämä mies ehdottomasti murtamaan vallanpitäjien kuristusotetta kansasta ja jatkuvaa epärehellisten leipäedustajien yhteisrintamaa.
https://rapsodia.fi/tiihosen-linja-osa-1/
Tiihosen linja, paluu todellisuuteen.
5
<50
Vastaukset
Arvostan Tiihosen mielipiteitä jotka ovat usein puolueen vastaisia. Kummastelen suuresti ettei äijää ole potkittu ulos puolueesta a´la Turtiainen.
Jussi kirjoitti "testamenttinsa" jonka saa avata vasta kymmenen vuoden kuluttua.
Naurettava äijä, minäkin tiedän vetäytymisensä syyt vaikka en mikään suuri ja loistava ennustaja olekaan.
Jussi on kerännyt päälleen niin paljon paskaa ettei ole enää hallituskelpoinen.
Purrasta tulee pj ja seuraava pääministeri. PS saa kuitenkin vain maltillisen määrän ministerin paikkoja; tästä päätetään vaalihuijauksilla- ja vilpeillä.
Purralta vaaditaan ehdotonta uskollisuusvakuutusta kaikista EU- ja NATO- päätöksistä. Kansalle hän joutuu kiemurtelemaan että puolue on toista mieltä.
Palkkioksi PS saa pitää matu- kriittisen linjansa joka on yhtä tyhjän kanssa ja kirveen ilmaan huitomista.
Vieläkö joku ivaa minua perussuomalaiseksi?jatkoa......
Laura Huhtasaarelta tuli eilen live- video jossa chattikommenteissani sanoin noita samoja totuuksia. Jo vain lopetti äkkiä lähetyksensä koska ei osannut bannata minua pois keskustelusta.
Tänään huomasin että oli saanut teknistä apua ja kommenttini chatista on poistettu...
häähäääää... hauskaa.....- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
jatkoa......
Laura Huhtasaarelta tuli eilen live- video jossa chattikommenteissani sanoin noita samoja totuuksia. Jo vain lopetti äkkiä lähetyksensä koska ei osannut bannata minua pois keskustelusta.
Tänään huomasin että oli saanut teknistä apua ja kommenttini chatista on poistettu...
häähäääää... hauskaa.....Luulen, että Jussi kyllästyi toimittajien ainaisen jahtaamiseen ja irvailuun. Kuppi tuli täyteen. Liian kiltti alkaa räyhäämäänkään. On ollut nyt ilmeisen helpottunut, jopa naurussa suin kuvattu jo jätski suussa liikenteessä.
Riikka on sähäkkä emäntä joka antaa tulla kovaakin tekstiä tarvittaessa.
Tiihonen olisi jämäkkyydellään ja laajalla asiantuntemuksellaan hyvä lisä tuohon porukkaan. Sanoo niin suoraan, että monia alkaa kuivamaan kielen alta. Anonyymi kirjoitti:
Luulen, että Jussi kyllästyi toimittajien ainaisen jahtaamiseen ja irvailuun. Kuppi tuli täyteen. Liian kiltti alkaa räyhäämäänkään. On ollut nyt ilmeisen helpottunut, jopa naurussa suin kuvattu jo jätski suussa liikenteessä.
Riikka on sähäkkä emäntä joka antaa tulla kovaakin tekstiä tarvittaessa.
Tiihonen olisi jämäkkyydellään ja laajalla asiantuntemuksellaan hyvä lisä tuohon porukkaan. Sanoo niin suoraan, että monia alkaa kuivamaan kielen alta.Jussi nähtiinkiin heti seuraavana päivänä eroilmoituksensa jälkeen patsastelemassa Eloapinoiden kaa peukkua näyttäen.
Tämä voidaan katsoa Persujen hyväksynnäksi moiselle älyttömälle toiminnalle.
Jussi on kuitenkin kansanedustaja, kaupungin valtuutettu ja Helsingin pormestariehdokas.
Jos kansallismieliset äänestitte Perussuomalaisia niin äänenne menivät kaivoon.
Mikään ei tule muuttumaan vaikka seuraava pääministeripuolue tulee olemaan Persuvetoinen.
Vieläkö jolu ivaa minua Persuksi?- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Jussi nähtiinkiin heti seuraavana päivänä eroilmoituksensa jälkeen patsastelemassa Eloapinoiden kaa peukkua näyttäen.
Tämä voidaan katsoa Persujen hyväksynnäksi moiselle älyttömälle toiminnalle.
Jussi on kuitenkin kansanedustaja, kaupungin valtuutettu ja Helsingin pormestariehdokas.
Jos kansallismieliset äänestitte Perussuomalaisia niin äänenne menivät kaivoon.
Mikään ei tule muuttumaan vaikka seuraava pääministeripuolue tulee olemaan Persuvetoinen.
Vieläkö jolu ivaa minua Persuksi?En ymmärrä miksi Jussi meni tuohon yhteiskuvaan ja vielä toinen kumma, miksi eloterrorroristit menivät Jussin kans samaa kuvaan, tosin he myöhemmin katuivat kauheaa lipsahdustaan, olivatko pöllyissä tai siidereissä, tiedä häntä.
Kun on pakko/velvollisuus äänestää on valittava se lähin puolue jota voi juuri ja juuri sulattaa, kristilliset ovat se toinen vaihtoehto, perusmoraaliltaan ja arvoiltaan ok puolue, Sari Essayah on napsakka ja osaava emäntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o2784378Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva582446Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1202394Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit2922260Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta832256Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1402244Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no1662028Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b751862Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem4171411Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1511321