https://www.arabnews.com/node/1883411/amp
Sana brutaali on lainausmerkeissä. Tarkoittaa että vääräuskoisten mielestä somali joukkomurhaajan teko oli brutaali, muslimien mielestä normaali.
Ilta-sanomat ja hesari ei nähnyt aihetta uutisoida tätä maailmaa järkyttänyttä veitsi iskua.
Sana brutaali on lainausmerkeissä. Tarkoittaa että vääräuskoisten mielestä somali joukkomurhaajan teko oli brutaali, muslimien mielestä normaali.
Ilta-sanomat ja hesari ei nähnyt aihetta uutisoida tätä maailmaa järkyttänyttä veitsi iskua.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Saksan suvakit keksii että kyse henkisen puolen järkkymisestä, vaikka kaveri huusi allahu akbaria
Suomen kansa ei osaa Saksaa .Eli salattu kaikki pysäköintiin Moskeiojiejen veronmaksajien koituvat kulut . Esim .Minusta väsytti invaliidi !
Niin, luultavasti syytävät niille tukirahaa lisää, vaikka ongelmaa ei rahalla hoideta.
Saksassa sama ongelma kuin täällä, kantaväestö joutuu kärsimään etnisten tulijoiden vuoksi. Eikä siinäkään kaikki, lisäksi niiden eläminen on kustannettava, ja rikoksen tehneiden oikeudenkäynti, javankeustuomiokulut. Kantaväestö häviää aina, rahallisesti ja uhreina näissä yhteenotoissa.
Jutussa mainitaan muitakin islamistien hirmutekoja joiden mukaan olivat IS:n (ilta-sanomien) lukijoita.
Tosi selvää uutiskuvaa kansainvälisissä medioissa mutta Suomessa taas painetaan villasella ja ummistetaan silmät ja korvat. Tärkeintä Hesarin mielestä hyttysten määrä. Tätä on Suomi tiedotuksen taso, hurraa.
Isku oli kuitenkin hyödyllinen persujen mielestä, tosin ajoitettu huonosti vaalien kannalta, mutta kumminkin. Persu kiittää tästäkin.
Järjestääkö Suomen radikaali äärivasemmistohallitus mitään juhlintaa tapauksen kunniaksi. Heidän silmissään tuo on kuitenkin ihanaa monikulttuuria ja toiseutta.
Miksei päättäjät jo Pahoittele tapahtunutta?
Mikseivät kerro, mitä tekevät itse, ettei noin käy Suomessa, toistamiseen?
Iskut johtuvat uskonto ja kulttuurieroista. Niihin ei kotouttamiset auta. Eivät omaksu meidän uskontoa ja kulttuuria, vaikka pitäisi!
Ja sitten joku viellä ihmettelee, miksei niitä haluta tänne!
Vaarantavat kulttuurimme, kansamme, ja hyvinvointivaltiomme!
Mutta narsisti poliitikko voi kokea olevansa IHANA kun haalii tappajia maahan
Miksi Marin ei totea: "ajatuksemme ovat uhrien läheisten luona"
Kaupan kassa oli kuitenkin huolestunut sydärin saaneesta potkupalloilijasta