Juhannuskisat last season

Anonyymi

Joutavat lopettaa ja paljon maksaa kunnalle? Vamhukset makaa vaipoissaan!

16

1029

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä niin,saavat eläkeläiset päteä.

    • Anonyymi

      Ei lopu ennenku muutama henkilö loppuu.

    • Anonyymi

      Vimpeli sai tänään 3200 katsojaa pesäpallopeliin, ensi sunnuntaina saman verran. Ei paljoa mainoksia.

      Kuortane ei saa kerran kesässä tuota määrää katsojia kisoihin vaikka mainostavat kuinka paljon. Olisiko aika miettiä, onko tarpeelliset pidot.

      • Anonyymi

        Vimpeli on kyllä muuten dead place!


    • Anonyymi

      Kalliiksi on käyneet. Lapinlahdella juoksivat kuudella radalla ja hyvin onnistui. Kuortaneen piti laittaa miljoona ratojen lisäämiseen, jotta saataisiin suurempia kisoja. Ei muuten saada. Lapinlahti laittoi 350 tuhatta katsomon kattamiseen, Kuortane pani 750 tuhatta. Ei oo ihme, jottei ollut varaa rakentaa uutta vanhainkotia, vaan ikänsä veroja kuntaan maksaneet vietiin kuolemaan Ähtäriin. Niin, Lapinlahdella on yli 10000 asukasta, Kuortaneella vaivaiset 3500.

      • Anonyymi

        Mutta silloin tavallaan siinä uppoassa laivassa ei olla yksin.


    • Anonyymi

      Kalliit ja hyvät puitteet on muutaman tunnin kisoille, kuntalaiset maksaa. Paljon auliimmin antais oman osuutensa veroista urheilulle jos rahat menisivät kukun nuorten erilajien tukemiseen. Eliittiikisat ry aika huono tulouttamaan vaikka kisat menisivät hyvinkin.

      • Anonyymi

        Nämä on yhden lapualaisen keihäänheittäjän paistattelukisat, jotka me maksetaan. Hyöty tasan nolla.


    • Anonyymi

      Ei tarvita montaa tappiollista vuotta niin saadaan eliittikisa ry nurin. Josko ne sitten tajuaisi lopettaa, toki Hesa kumppaneineen sitten niin vanhoja että joko riittäisi.

    • Anonyymi

      Missä on kökkähenki ja yhdessä tekemisen voima? Missä kannustus?

      Kateutta kyllä näkyy olevan! Hävetkää!!!!!!

      • Anonyymi

        Kökkähenkeä nostatetaan eliittiväen saunaillassa joka koskee vain muutamia kökkäläisiä. Muut ei saa mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kökkähenkeä nostatetaan eliittiväen saunaillassa joka koskee vain muutamia kökkäläisiä. Muut ei saa mitään.

        Juurikin näin!!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juurikin näin!!!!

        Luulevat että nyky sukupolvi kulkee kökässä siitä ilosta että saa lippalakin ja olematon laatuisen t-paidan. Kunnian kaikesta järjestelyistä vie lehtijutussa samat äijät jotka muniaan kynsii kentällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulevat että nyky sukupolvi kulkee kökässä siitä ilosta että saa lippalakin ja olematon laatuisen t-paidan. Kunnian kaikesta järjestelyistä vie lehtijutussa samat äijät jotka muniaan kynsii kentällä.

        Juurikin näin!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      376
      8323
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      169
      2694
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      968
    4. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      930
    5. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      873
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      856
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      843
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      822
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      796
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      742
    Aihe