Juuri ennen juhannusta rajan yli tuli 800 koronatartunnan saanutta tai altistunutta. He levittäytyivät juhannuksen viettoon koko maahan. Juhlissa lähikontakteja riitti. Nyt meillä on yli kymmenentuhatta altistunutta.
Onko rajanylityksen salliminen sisäministerin vastuulla? Aikooko Ohisalo erota?
Onko rajanylityksen salliminen sisäministerin vastuulla? Aikooko Ohisalo erota?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei Suomessa tämän takia erota.
Ja valitettavasti tämä ei ole mikään iltasatu vaan totisinta totta, koko talvi on melskattu ettei ole vapautta ja sitten kun törpöt antavat luvan mennä moisiin pippaloihin jossa tiedetään olevan kamala tautitilanne niin toiset törpöt menevät ja tuovat sen tullessan Suomeen ja sanovat etteivät tienneet ?🗯🗯🗯
Tämä tapahtumasarja oli etukäteen nähtävissä. Kuka tästä vastaa?
Hallituksen käskystä Uudenmaan rajat kiinni.
Eikös ole järkevää?
Nyt saadaan taas laittaa Uusimaa kiinni. Täällähän niitä potkupalloturisteja on eniten.
Miksi Uusimaa pitää laittaa kiinni kun kaikki ovat sieltä jo lähteneet juhannuksen viettoon maakuntiin?
Pian THL saa taas sanoa, että tartunnat tulevat lähes kaikki kotimaasta, ja vaativat rajoja avattavaksi. Eivät nössöt ymmärrä, että tartunnat alkavat aina uudestaan ulkomailta.
Johtiko joukkoa HUS:n Lehtonen?
Näin pysyy naama telkkarissa