Soini takaisin luotsaamaan perussuomalaisia!

Soinin johdolla saavutamme sen mihin Halla-aho ei kyennyt eli kunnollisen jytkyn. Nyt kun Halla-aho sisulaisineen näytti mihin he kykenevät (eli ei juuri mihinkään), voisimme saada houkuteltua oikean Mestarin, eli Soinin johtamaan puoluetta. Ihan tulee tippa linssiin kun muistelee Soinin aikoja.
27<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Tunge se jabba huttisi sinne minne ei aurinko paista .

Äänestä
  • Ainiin, unohdin ettei täällä saa palvoa muita kuin Mestari Halla-ahoa. Anteeksi.

    Äänestä

  • Timo Soinia ei tarvita johtamaan Persuja. Riikka Purra pystyy romahduttamaan Persujen kannatuksen yhtä hyvin.

    Vuosi hallituksessa ja se on siinä.

    Äänestä

Siirtyykö Mestari Breivikin kirjeenvaihtajaksi ja linkiksi sisulaisille?

1Äänestä
  • Breivik oli uskovainen eli ateistin silmissä paska.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Breivik oli uskovainen eli ateistin silmissä paska.

    Ateistin silmissä paska, persun silmissä marttyyri.

    Äänestä

Äänestin persuille jytkyn Soinin johdatuksella.

Soinin aikana oli kunnon meno eikä puolue ollut täynnä feministeistä ja ties mitkä itkeviä neitsyt oikeistopoikia kuten nykyään, mies nosti puolueen siihen mitä se oli, eikä Soini ollut ihmisvihaajien asialla kuten nykyiset persut missä vihataan kaikkia ihmisiä kotimaisista köyhistä aina mamuihin.

Kauas ollaan matkustettu Soinin ajoita... siinä oli ehkä uskonnon takia inhimillisempi toisin kuin nämä ääroikeistolaiset pakanat yms.

1Äänestä

Soinihan luovutti jo edellisessä puoluekokouksessa. Sampo Terho oli Halla-ahon vastaehdokas. Soinille riitti, että pääsi vähän kiertämään mualimoo ja keräilemään merkkimiesten käyntikortteja.

Äänestä
  • Seuraavaksi voitkin luetella kaikki mestarin poliittiset saavutukset... ai niin... eihän niitä olekaan sillä mestari karttaa päätöksien tekemistä kuin ruttoa.

    1Äänestä

antipersu näyttää olevankin "älykkäimmillään" tuossa aamuyöstä ;:D

Äänestä
  • Älykästä keskustelua.

    Samaa viestiä toistellaan joka keskustelussa, kertoo paljon mestarin persujen älykkyydestä, noh, näkeehän sen ehdokkaistakin että puolueessa on äänessä propellihatut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älykästä keskustelua.

    Samaa viestiä toistellaan joka keskustelussa, kertoo paljon mestarin persujen älykkyydestä, noh, näkeehän sen ehdokkaistakin että puolueessa on äänessä propellihatut.

    Älykästä keskustelua.

    ''Samaa viestiä toistellaan joka keskustelussa, kertoo paljon mestarin persujen älykkyydestä, noh, näkeehän sen ehdokkaistakin että puolueessa on äänessä propellihatut.''

    Anteeksi,kiinnitin kirjoituksessasi yhteen asiaan huomiota.Nimittäin Mestarin kirjoitit pienellä M kirjaimella. Mestari kirjoitetaan aina isolla kirjaimella kuten Jeesus tai Jumala.

    Persujen piirissä kyse on samasta asiasta.

    Äänestä

Halla-aho sisulaisineen kaappasi ja pilasi jytkyneuvos Soinin puolueen.

Kyllä todella moni Suomen kansalainen kaipaa takaisin Soinin kulta-aikoja. Soinia vastustavat vain Suomen Sisun äärioikeistolaiset - eikä heitä ole paljon.

SMP:läisellä "koko Suomen kansan puolueella" on todella sosiaalinen tilaus.

Siihen tilaukseen hallapersut eivät liiallisessa äärioikeistolaisuudessaan kyenneet lopultakaan vastaamaan. Hallapersut osoittautuivat aivan liian epäsuomalaisiksi ja niin alkoi heidän alamäkensä.

1Äänestä

Jussi Halla-aho tuhosi puolueen, jonka Timo Soini rakensi kovalla uurastuksella.

1Äänestä
  • MIten niin "tuhosi?"

    Äänestä

  • Soinin+johdolla+ps+olisi+5%+puolue.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Soinin+johdolla+ps+olisi+5%+puolue.

    Soinin johdolla puolue olisi hallituspuolue.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Soinin johdolla puolue olisi hallituspuolue.

    Sehän tuli nähtyä, ei ainuttakaan äänestäjille annettua lupausta täytetty, siksi Soini sai mennä hännystelijöidensä kanssa.

    1Äänestä

  • Soini rakensi kovalla uurastuksella vain itselleen hillopurkkia, jonka myös itse ylimielisyydellään tuhosi. Soini on joutojätkä.

    Äänestä

Soini sotki koko puolueen!

Äänestä
  • Kait itse perustamansa puolueen saa sotkea, mikäli haluaa. Soinihan perusti sen SMP:n mentyä konkurssiin. SMP:ssä Soini oli sihteerinä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kait itse perustamansa puolueen saa sotkea, mikäli haluaa. Soinihan perusti sen SMP:n mentyä konkurssiin. SMP:ssä Soini oli sihteerinä.

    Ei saanut, uskottavuutensa ylimielisyydellään tuhonnut pullukka sai lähteä, niin kuin opetuslapsensakin joille ei ollut kiinnostusta äänestäjilleen lupauksia edes yrittää täyttää.

    1Äänestä

Vallatansa menetystä pelkäävät puolueet yrittävät nujertaa perussuomalaisia kaikin mahdollisin keinoin. Puolue, jota viidennes suomalaisista kannattaa on ääritetty ja eristetty ja sitä yritetään koko ajan hajottaa. Olisi hieno vastaus näille kansanvallan ja aidon demokratian vastaisille hajotustoimille jos PS hajoamisen sijasta yhdistyisikin uudelleen ja siniset palaisivat takaisin perussuomalaisiin. Tuo sininen hankehan oli alun perinkin tuomittu epäonnistumaan. Taitaa kuitenkin olla niin, että toive uudelleen yhdistymisestä on mahdoton, sen verran pahasti välit ovat puolin ja toisin tulehtuneet - eikä PS enää välttämättä tarvitse näitä puolueensa hylänneitä. Hieno juttu se perussuomalaisten uudelleenyhdistyminen kuitenkin olisi näin ulkopuolisen näkökulmasta nähtynä.

Äänestä

Soinin PS oli erittäin selvästi TERVEEMPI puolue kuin tämä nykyinen
hallapersuuden jäädyttämä PS, joka toimii vain varoittavana esimerkkinä.

1Äänestä
  • Hallapersuudessa on hyytävää arjalaisuutta.

    Ovatko Halla-aho ja Breivik olleet sähköpostiyhteydessä?

    Äänestä

Soinia edustaa persujen puheenjohtajaksi pyrkivä Ossi.

Äänestä
  • Soini on jo aivan liian vanha vastuullisiin poliittisiin tehtäviin. Ei hänen linjat kovin kaukana ole muista PS-henkisistä poliitikoista. Soinin suurin ongelma on iän lisäksi se, että puhui itsensä pussiin mm. Susanna Päivärinnnan kysyessä v. 2014 PS. mahdollisuuksista olla mukana EU - TUKIPAKETTEJA läpi vievässä hallituksessa. Tämä vastaus Päivärinnnan tädille vrt. Siihen missä hallituspuolue PS lopulta oli mukana... Voisin jopa käyttää ilmaisua PETOS, JA Käytänkin!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Soinin johdolla saavutamme sen mihin Halla-aho ei kyennyt eli kunnollisen jytkyn. Nyt kun Halla-aho sisulaisineen näytti mihin he kykenevät (eli ei juuri mihinkään), voisimme saada houkuteltua oikean Mestarin, eli Soinin johtamaan puoluetta. Ihan tulee tippa linssiin kun muistelee Soinin aikoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu