Itsellä on jonkin aikaa ollut jo mielessä, että perustaisin oman verkkokaupan jossa myisin tuotteita, mutta itsellä on muutama aika tärkeäkin asia vielä vähän hakusessa. Eli, kun ei itsellä ole mitään tiettyä tuotetta/palvelua niin miten saan muitten firmojen tuotteita itselleni myyntiin?
Verkkokaupan perustaminen
4
211
Vastaukset
- Anonyymi
Melko varmasti tarvitset y-tunnuksen ja sen jälkeen voi kysyä firmoista tavaraa, kaikki firmat todennäköisesti ei kuitenkaan alkavalle yrittäjälle myy tavaraa laskulla vaan saattavat pyytää jonkinlaisen etukäteen maksun. Tai sitten vain välität tavaraa nettikauppasi kautta ilman omaa varastoa ja tavarat lähetetään asiakkaalle jostain muualta ja sinä saat myyntiprovision.
- Anonyymi
Ala kiinatavaran myyjäksi ostamatta yhtäkään tuotetta omaan varastoon (käymättä edes Kiinassa), tuolla on todella yksityiskohtaiset ohjeet: https://samahalvemmalla.webnode.com/tyota
- Anonyymi
Hyvät kusetusohjeet tuolla ainakin annetaan, kaikkien moraali ei tuohon taivu.
"Positiiviset käyttäjäkommentit
Kirjoita verkkokauppasi jokaisen tuotteen yhteyteen eri nimillä lukuisia positiivisia (uskottavia) kommentteja, myös muutama hyvin lievästi kritisoiva, muuten se ei vaikuta aidolta. Kukaan ei uskalla tilata tuotetta jos joku muu ei ole sitä tilannut ensin. Säästät aikaa hyödyntämällä arvostelugeneraattoria. Kruunaat siis laadukkaan tuotekuvauksen kirjoittamalla siihen positiivisia hyväntuulisia eri asiakkaiden kommentteja. Jos haluat lisäluotettavuutta, lisää silloin vielä "heidän" ottamia kuvia ja videoita tuotteesta.
Hanki 20.000 Facebook tykkäystä
Aktivoi sivustosi Facebook tykkää -nappula (usein löytyy valmiina ominaisuutena ohjelmistossa), tai käy tekemässä FB sivu verkkokaupallesi. Hanki 20.000 FB tykkäystä 100 eurolla niin kauppasi ei näytä niin kuolleelta ja ihmiset näkevät että kauppasi on suosittu ja kiinnostuvat."
- Anonyymi
Tässä on hyvä artikkeli verkkokaupan perustamiseen liittyvistä asioista. Kannattaa ehdottomasti lukea...
https://www.arvomedia.fi/verkkokaupan-perustaminen/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3998626Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1682971- 151343
- 761028
- 67990
- 25946
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61923- 55913
- 64862
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73854