Koffi laittaa karhutölkkeihin jotain trans-tekstejä. Onko tasa-arvoista?
Yhteiskunnassa on nykyisin taipumus että kaikilla pitää olla joku oma vähemmistö jota ääneekkäästi mukamas puolustaa. Siten on trendikäs. Se on vähän kuin jonkun lemmikin ottaisi.
Mitä kaljatölkkiin tarvii tällaisia laittaa? Ymmärtävätkö nämä "aikuiset ihmiset" siellä firman konttorilla kuinka paljon mielenkiintoisia tilanteita tämä ns. "transintoilu" nykyään tekee mm. teiniperheissä? Kiukuttelevan teinin hyvä uhkaus vanhemmille on että haluun vaihtaa sukupuolta jne.
Kohta säätävät kaikessa suuressa älyssään että voi vain ilmoittamalla halusta käydä leikkelemässä terveen ruumiinsa sukuelimet ja alaikäisenä. Kun katsoo tätä asiaansa ajavien touhuamista vaikka eduskunnan kyselytunnilla niin taatusti näin tulee käymään.
Kaikki vain siksi koska "inttänttän inttäntänttän" ja me ollaan trendikkäitä vai?
Tuntuu että pikkuhiljaa kaikki äly on lähtemässä tästä maailmasta. Pienen pieni vähemmistö saa ison firman aikuiset ihmiset olemaan tällä tavoin "trendikkääitä", ja toki kaupallisuus mielessään tekevät tällaista.
Menisivät nyt jonnekin hornan tuuttiin hemmetti sentään. Ei tule meille ikinä noita tölkkejä, alkaa olemaan mittari niinsanotusti täynnä tätä tuputusta ja jauhantaa. YLE jauhaa tätä joka päivä suurinpiirtein ja koittaa "opettaa" meille sarjoissaan ym j"oikeita ajatuksia". Biologia varmaan muuttuu kohta koska "kromosomit jne ovat tasa-arvon hengen vastaisia".
Sellainen laki olisi hyvä, että alkoholia sisältävissä tölkeissä ei saa olla kuin tuoteselosteksti ja päiväykset. Muuten vain alumiinipintaisia. EI mitään markkinointia, kuten tupakassa aiotaan.
NIille jotka intoniilossa tätä kannattavat, niin voin sanoa: Tölkin ulkonäön tehtävänä on markkinoida. Trans-aate on näin kätevästi kaupallistettu firman talousedun ajamiseen. Sillä mitään muuta ajeta vaikka luulette. Tällä pääsi toki nytkin lehtiin jne. Revitään hilloa tästä aatteestanne.
Pyrin kaikin tavoin välttämään kofffin tuotteita jatkossa. Surkea ja olematon firma nykyään muutenkin. Ton karhu-oluen pilasivat jo aiemmin.
Tasa-arvo olut mukamas
Anonyymi
1
111
Vastaukset
- Anonyymi
Ne ainakin jäisi kauppaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on667110- 707103
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495653Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist534728En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204119Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53770- 313367
- 373328
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402299