Tässä joku aika sitten Martina käväisi Turussa näyttämässä jalkaansa. Kertoi lääkärin sanoneen että juoksun voisi varovasti aloittaa heinäkuussa. Tänään sitten vedettiin täysillä juoksua urheilukentällä välittämättä lääkärin määräyksistä. Uutta tekniikkaa muka kokeiltiin...Onhan huhuja täällä liikkunut että hän on muutenkin viiv välittänyt lääkärin sanoista , ehkä siksi "sometauko" ettei todellisuus tule ilmi.
Vaikka kaikkihan me sen tiedämme että meidän tuleva maailmanmestari on expertti joka alueella, myös urheilulääkärinä sitten toimii.
Ihme nainen kun ei malta odottaa mutta Martsu tekee aina niin kuin Hän haluaa!
Vaikka kaikkihan me sen tiedämme että meidän tuleva maailmanmestari on expertti joka alueella, myös urheilulääkärinä sitten toimii.
Ihme nainen kun ei malta odottaa mutta Martsu tekee aina niin kuin Hän haluaa!
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tuskin se vaiva niin paha on kun mitä selitti Martina saadakseen huomiota. Jos on paha nimittäin niin hän on erittäin tyhmä kun ei noudata määräyksiä jotka "maan parhaat lääkärit" hänelle antoivat!
Tekee juuri mitä lääkäri ja valmentaja sanoo. Hannu on ammattilaisuran takia treenannut samaa treeniä ja osaa nyt treenata Martinan kanssa. Hienon näköinen pari ja sopivat niin hyvin yhteen.
Nå ei kyllä todellakaan Martinan omien sanojen mukaan sanonut että hänen piti juosta vielä. Varovaista pyöräilyä,uintia ja heinäkuussa juoksua varovasti. Tuskin lääkäri mitään pikajuoksua tarkoitti!
Eihän Hannu mitään triathloinia ole harrastanut. Jääkiekkoilija jos et muista ja nykyään padelia ja golfia. Ei aina tarvitse puolustella Martinaa ihan raivona!
Samoja fysiikkatreenejä, eli kuminauhan vetoa, niinkuin täällä sanotaan Hannu teki koko ammattilaisuran ajan.
Jotenkin tyhmää selittää täällä mitään, kun et ymmärrä kuitenkaan mitään.
Olen miettinyt samaa että varoisi jalkaa. Antaisi rauhaa parantua ettei jänne pahenisi. Mutta voi olla kova pala Martinalle joka tottunut vetämään kovaa.
Martta ei kuitenkaan ole mikään Suomen edustaja missään, pelkkä liikunnan harrastaja niin tehköön mitä huvittaa. Vammahan oli tietenkin feikkiä niin kuin kaikki muukin hänellä.
Juuri näin!
JUURI NÄIN..... kannattaa jättää Martina ja Hannu rauhaan ja keskitytään nyt vain meidän iki-ihanaan Tosi-Tv-tähtiin, eli rottaan ja kumppaniin... 😄 🙈🙈
Myötähäpeä tulee Martinan MM-kisahehkutuksesta 🙈 osakilpailu ja menestys taas mitä sattuu. Muut suomalaiset eivät tee numeroa asiasta, että ovat sinne lähdössä.
Martiinan jutut on aina niin yli dramatisoituja. Hyvin vedättää !
Kannattais kuunnella ohjeita ettei tuu tulppa jalkaan, josta se kiipee ylöspäin.. Kokemusta on. Mutta kai Hän tietää paremmin.
Jalka oli niin kipeä ettei se haitannut menoa. Hyppi laiturilta jo seuraavalla viikolla 😆
"...monta tonnia uintikilometrejä...." Uusi mittayksikkö?
Hys älä ole niin tarkka, Maralle tarkoittaa se et niinkuin huippu-urheilija ui.
Jotain pitää keksiä koko ajan ettei pääse unohtumaan. Jollain se " sijoitusasuntokin" on maksettava. Vai oliko sitäkään oikeasti ostettu?
En kyllä uskoisi mihinkään mitä tämä MinnaMartina sanoo.