Yksikään persu ei ole koskaan samaa mieltä, kuin suurin osa suomalaisista. Miksi? Onko PS pelkkä protestipuolue, joka kuihtuu omaan mahdottomuutensa?
Miksi persut ovat aina kaikkia vastaan?
Anonyymi
168115
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 168
Vanhimmat
Nyt osuit arkaan paikkaan.
Persujen perseily on lapsellista inttämistä ja kaiken vastustamista, mutta jos pitäisi esittää jotakin rakentavaa, niin persulla ei ole mitään sanottavaa. On niin helppoa vastustaa kaikkea, mutta sellaisella inttämisellä ei yhteiskuntaa rakenneta.
Hyvä analyysi persujen ajatusmaailmasta.
Lapsellinen on tämäkin kommentti joka puhuu perseilystä. Onko suomenkielessä sellainenkin sana ja mitä mahtanee tarkoittaa. Joka tapauksessa ao. tyyppi ei ole ilmeisesti ikinä kuullut Halla-ahon kommentteja ja perusteluja mielipiteilleen. On aina ja vain nämä
perussuomalaisia mollaavat käsitykset jotka kuuluvat sille Soinin aikakaudelle.
Vastustetaan kaikkea kunnes mitään ei saada tehdyksi. Silloin voidaan palata takaisin kultaiseen menneisyyteen. Kehitys on käännettävä päinvastaiseksi. Ei enää askeltakaan eteenpäin on persujen motto.
Kommenttini persujen perseilystä perustuu vahvasti juuri Halla-kadon kommentteihin, eli siis kaiken vastustamiseen. Rakentavia kommentteja joilla yhteiskuntaa saisi kehitettyä ei ole näkynyt.
Mollaajat.... Heitä ei olisi, elleivät pelkäisi Persujen valtaan😂
Sitä kannattaakin terveesti pelätä ja käydä siksi äänestämässä.
Persujen vallassa köyhäkin joutuisi taas kaivamaan varatonta kuvettaan, jos haluaisi nähdä telkkaristaan muutakin kuin tuntikausia mainoksia ja hömppää niiden välissä.
Niin, parempiko se sitten sinusta että verovarat valuu ulkomaille ja ulkomaalaisille?
Niin teki nämä päättäjä, hymyssäsuin, vihreää siirtymää.
Perseily = persuilu, pelkkää hallituksen herjaamista.
Khihihihihih.
Niin, persuthan eivät koskaan mollaa ketään, eihän, khihihihi.
Minusta on parasta, että verovarat käytetään viisaan ja isänmaan edun kannalta perustellun kokonaisharkinnan mukaan, ja tämä näkemys tuntuu persuille täysin ylivoimaiselta ymmärtää.
Jos persuilta kysyy, mitä pitäisi tehdä, niin persu kertoo, mitä olisi pitänyt tehdä viime talvena, viime syksynä, toissa kesänä...
Eivät tietenkään mollaa. Hehän ovat uhreja.
Sitä kokonaisharkintaa ei tue kuin punaiset "talousviisaat", aatteen mukaiset tyypit.
Se sama aate on vaikuttanut sadan miljoonan ihmisen kuoleman. Miljardi ihmistä on kärsinyt siitä muulla tavalla.
Minun omatunto ei sallisi kannattaa mitään vasemmistolaisuutta.
Kun se vasemmistolaisuus kerran niin hyvä on, miksi siinä tuo väkivalta ja kuolema on näytellyt niin valtavaa osaa?
Sinänsä pahat natsit ovat "pyhäkoulupoikia" heihin verrattuna.
Vasta Halla-ahon kaudellahan persut ovat aiheuttaneet toden teolla aiheellista kritiikkiä. Suomen henkinen tila olisi huolestuttava, jos "hallapersuuden" syvät valuviat olisi vain myhäillen ohitettu.
Typerää jankutusta.
Sinä et näe mitään eroa kommunististen diktatuurien ja demokratian piirissä toimivien vasemmistolaisten liikkeiden välillä?
Onnittelut.
Niinkö sinusta? Siksi valta siis mieluiten heille?
Tai äärioikeiston oppien mukaan ei ole (saa olla) näkevinään.
Vaaran vuosina 1948 paikkeilla maltillinen vasemmisto pelasti Suomen kommunismilta. Persujen edeltäjiä ei näkynyt mailla halmeilla kansaa puolustamassa. Nyt kyllä solvaavat isänmaan pelastajia suu vaahdossa. Ei jatkoon.
Te kaikki olette samalla puolella rintamalinjaa.
Populistinen protestipuolue kuten aikoinaan SMP eli Suomen maaseudun puolue.
..ei ole posti-Pekan palkkaa voittanutta...paitsi seuraavat johtajat.. työehtosopimuksen mukaisine prosenttikorotuksineen ..
Suvakkipuolueet eivät ole kansan enemmistön kanssa samaa mieltä. Silti suvakkiaate on ainoa sallittu, jota ajetaan pakkoaivopesulla kansaan.
Suvakkipuolueet ajaa totalitarismia
Persut ihailevat diktatuurivaltioita kuten yltiökapitalistista Venäjää, Unkaria ja Valko-Venäjää.
No jos pitää valita, niin kyllä Venäjällä paremmin oma kansa ja sen turvallisuus turvataan kuin esim. Ruotsislamissa.
>Silti suvakkiaate on ainoa sallittu, jota ajetaan pakkoaivopesulla kansaan.
Tämän huomaa esimerkiksi eduskunnasta, jossa persut ovat lähes yhtä paljon äänessä kuin kaikki muut yhteensä. He varmaan yrittävät pakkoaivopestä katsojia.
Saahan sitä joitakin asioita ihailla näissäkin valtioissa, mutta ei se todellakaan tarkoita sitä että haluttaisiin esimerkiksi Venäjän vallan alle. Tämä on punikin lyömäase joka on menettänyt teränsä jo.
On päivänselvää, että köyhä venäläinen ei huolisi kohdalleen ruotsalaisen köyhän 10 kertaa parempaa elintasoa ja 20 vuotta pitempää elinaikaa. Eikä keskiluokkainen svedujen 3-4 kertaa parempaa. Venäjällä on kansan kurjuus turvattu todella hyvin!
Minä ihailen Venäjässä sitä että se ei ole ateistinen valtio ja siellä sukupuoliroolit ovat paljon terveemmät kuin täysin mädässä lännessä. En kuitenkaan halua sitä maata meitä hallitsemaan. Jos pitäis valita kummassa haluaisin elää, kalifaatissa vai Venäjän vallan alla, valitsen viimeisen. Onneksi ei tarvitse valita. Vihervassut edesauttaa kalifaattia. Se on selvää.
Kukaan ihan terve ei ihaile nykyisessä Venäjässä yhtään mitään, joten on tietenkin selviö että persu ihalee autoritääristä diktatuuria, jossa ihmisillä ei ole oikeuksia eikä vapauksia.
>Vihervassut edesauttaa kalifaattia. Se on selvää.
Miten tämä nyt on, kun puolet teistä sanoo että kuljemme kohti homojen ylivaltaa, ja toinen puoli että islamin?
Voisitteko sopia keskenänne, mihin olemme menossa? Nuo molemmat dystopiat eivät käsittääkseni voi mitenkään toteutua.
Ja onhan se aika erikoista, että ne sukupuoliroolit ovat niin tärkeitä, että sen merkeissä on halukas heittämään kolme neljäsosaa nuppikohtaisesta bkt:sta ja vielä suuremman osan elintasosta hittoon.
Ehkä kyse onkin siitä, että ei yltäkylläisyyden keskellä osata kuvitella, millaista on kun on todella köyhää. Kuten Venäjän kansan suurella enemmistöllä.
Venäjällä on sellaisia hyviä arvoja joita Suomessa iät ja ajat on ollut. Se että siellä ei tuputeta sairaita marxistisia ideologioita lapsillekin, se on hyvä asia. Ihailettehan tekin kommunistista liittovaltiota.
Ei homoilla tule olemaan sellaista valtaa.
Kommunismi on vaikuttanut sadan miljoonan ihmisen kuoleman. Silti se on erittäin suosittu maailmassa ja Suomessa. Luen vasurit sen aatteen tykkääjiksi.
Sitten varmaan hyväksyt että luemme teikäläiset natseiksi? Kiits.
Validi linkki väitteeseesi, muutoin porvaripersuvaletta.
Ei koska se ei ole totta.
Vasurit ovat aivan oikein kieltäneet natsismin. Pitäisi kieltää myös viisi kertaa enemmän kuolonuhreja vaatinut kommunismi. Miksi sitä ei tehdä? Tasapuolisuutta kehiin.
Sitten sokerina pohjalla on eräs uskonto. Sen väitetään tappaneen enemmän kuin kommut ja natsit yhteensä. Rauhanuskontona sitä valheellisesti pidetään.
Minä persuna rukoilen juutalaisen kansan puolesta. Teettekö te samoin?
Natsit eivät tavanneet rukoilla juutalaisten puolesta.
Mitä tekee vihervasemmisto? Se tuo juutalaisten keskuuteen heidän arkkivihollisiaan suoraan lähi-idästä. Näin he tavallaan samaistuvat natseihin. Mitä enemmän maanosassa on juutalaisten vihollisia, sitä tukalampi heidän on olla täällä.
Kerran tuli ykköseltä ohjelma jossa haastateltiin eri puolilla Eurooppaa ihmisiä. Se oli muistaakseni vuorokauden mittainen ohjelma. Siinä ranskalaiset juutalaiset kertoivat että heidän pitää salata juutalaisuutensa julkisilla paikoilla. Tähän on tultu. Vihervassut ovat syypäitä antisemitismiin. He tuovat maanosaamme juutalaisten vihollisia käytännössä niin paljon kuin tulijoita riittää.
Niinkö? Ja mitä sitä turhaan demokratiasta murehtimaan, kun valta on oikeissa käsissä?
Kai käsität kuitenkin sen, että yhtä ei ole ilman toista?
Yhteiskunnan toimintatavat kertovat laajemmin sen tilasta. Sinuako ei haittaa se, että valta keskitetään vaikkapa Venäjällä presidentille, joka nauraa demokratialle?
Ja mitään muita vaihtoehtoja ei sinulle ole kuin nuo kaksi?
Onko demokratia vaarallinen asia?
Pitääkö olla?
Ei ei ole mikään demokratia. Miksi sitä kommunismia kannatatte?!
Nuo kaksi asiaa tuli mieleen. Yksi hyvä arvo on kansallisvaltiomallin suosiminen. Se maa puolustaa omaa kansaa. Tämäkään ei tarkoita sitä että haluaisi Suomen Venäjän vallan alle. Itsenäinen Impivaara rules.
Jokaisen kansallisvaltion kuuluisi puolustaa omaa kansallisvaltiota. Näin ei punikkien vallassa nyt ollessa ole. He haluavat imperiumin jossa kansallisvaltiot ovat hävitetyt.
Miksi ette tätä mielihaluanne koskaan myönnä?
Haluaisin.
Rautalangasta: Jo pienikin sananvapauden heikennys, jota nyt on tehty rajulla kädellä, se on aina suunta kohti diktatuuria.
Demokratian ehdoton edellytys on täydellinen sananvapaus. Että jokainen voi sanoa kaiken jota sylki suuhun tuo. Poislukien väkivaltaan yllyttäminen ja sillä uhkaaminen, sekä törkeät kunnianloukkaukset.
Impivaara ei tarkoita mitään eristäytymistä vaan sitä että tässä maassa säilyy valta omalla kansalla/päättäjillä. Se tarkoittaa lähiruokaa, sitä että tavaroita korjataan uudelleen, rahaa ohjataan miljardeja omalle kansalle - rahaa jota nyt mätetään mitään hyvää tuottamattomaan haittamaahanmuuttoon. Impivaara tarkoittaa lokalisaation paluuta. Globalismi helvettiin.
Tuo lokalismi olisi parasta lääkettä myös ilmastolle. Se ei niille kelpaa jotka eniten kohkaavat ilmastosta.
Kai käsität että eu edustaa kulttuurimarxilaista arvomaailmaa jossa perinteisten perhearvojen sijaan on tuotu kulttuurimarxilaiset arvot. Saman äijän (marx) oppi on vaikuttanut miljardin ihmisen kärsimykset ja sadan miljoonan ihmisen kuoleman. Ei mitään tolkkua ole ihmisellä eikä historia opeta ihmistä.
Kaiken hyväksyminen on elämän A ja O.
Eihän kaikkea pidä hyväksyä. Sinun maailmankatsomus ajaa Suomen tuhoon. Vääryyttää täytyy vastustaa viimeiseen asti. Täytyy olla rajat, moraali, kuri ja järjestys.
30-luvun kansallissosialistit olivat kanssasi tismalleen samaa mieltä.
Pitääkö teidän mielestä kaiken pahankin vaan antaa tapahtua? Vaikka henki menisi, antaa mennä vaan. Sekö on teidän motto? Mikä ihme ihmisiä vaivaa että vaikka hän näkee kaiken pahan tapahtuvan, ei hän välitä siitä.
Esimerkiksi länsimaisen kulttuurin tuho. Se nähdään tulevan, ei kukaan mitään halua sille tehdä (muuta ei tarvitse tehdä kuin äänestää isänmaallisia). Tai sitten kun tapahtuu näitä iskuja enemmän ja enemmän tulijoiden toimesta, se vaan nähdään uutena normaalina. Ei tajua tätä tolkun ihminen. Jos näitä sitten vastustetaan, se on natsi. Tuo on kunnianloukkaus.
EU:ssa eilen 29.6. 2021 29.6. 2021 eli eilen EU hyväksyi TIISTAINA 200 miljardia Euroa Italian pahaan oloon kun ne eivät halua maksaa veroja EIKÄ SOSIAALITURVAMAKSUJA siellä päin The European Commission on Tuesday gave the green light to Italy's €191.5 billion recovery plan, said its president Ursula von der Leyen and Italian Premier Mario Draghi at a joint press conference.
Italian johtaja tämä on maamme ylpeys voimme kahlata rahassa polvia myöten
polvere = pulveri
"Today is a day of pride for our country," Draghi said as he shared the news.
Rahaa on nyt kuin pulveria
Tämä on vasta alku ja kokonaissumma on yli 200 miljardia
Italia aloittaa palkkaamalla 22 000 väliaikaista virkamiestä hoitamaan byroa
Italy govt to hire over 22,000 temps to help implement recovery plan
rahan jakoa ympäri Italian maakuntia
Voi herranen aika. Sinne ne meidän veromaksajien rahat menevät molokin pohjattomaan kitaan.
Ja Italian mafia hieroo käsiään.
Mitä Suomen kansa on tehnyt että sitä tällä tavoin kiusataan?
Suvainnut...
Ja ollut hölmöläinen osin, ei kaikki.
Mitäpäs virkaa niillä muuten olisikaan?
Rasistinen populistipuolue.
Tuo on valhetta. Vihervassut ovat paljon enemmän rasisteja kuin Persut.
Vihervassut tuovat porukkaa maahan joka suhtautuu meihin vääräuskoisiin rasistisesti. Näin ollen vihervassut voimistaa toimillaan rasismia. Samoin he nostavat antisemitismia huimasti haittamaahanmuuton avulla.
Vihervassut kannattaa äärimmäisen rasistista intersektionaalisuutta joka on myös marxistinen oppi. Siinä tulijauskonnon miehet ovat pyramidin huipulla arvoasteikossa, ja valkoinen lihaa syövä heteromies on alinta kastia.
Tämä jos mikä, se on mitä suurinta rasismia.
Miten tuo näkyy sinun elämässä noin käytännössä? Olen 35v mies enkä ole huomannut että minua syrjittäisiin mitenkään.
Mene ulos persu ja lopeta hommafoorumin lukeminen.
Näkyy esimerkiksi siten että joudun maksamaan asumisestani 15 vuotta lainarahan takaisinmaksua kun vasta maahan tullut naapuri asuu täysin ilmaiseksi, saa vielä astiat ja kalusteet kaupan päällisinä.
Aha, kuka pakottaa ostamaan asunnon? Ilmeisesti nyt muiden vika kun persu mennyt ostamaan talon. Itsekin saan vuokratukea vaikka en olekaan tuollainen pelottava mamu.
Tuollainen pöhöpopulismi ei tehoa minuun sillä pystyn ajattelemaan kriittisesti toisin kuin öyhöttäjä ketkä uskovat kaikki valheet mitä mestarin opetuslapset suoltavat.
Ok, luulin kokoajan että olet 60 vanhapiika, kerrankos sitä erehtyy.
Älykäs vastaus.
Nyt voisitkin antaa esimerkkejä miten valkoisia heteroja syrjitään... tuskin siihen kykenet koska väittämä on tyypillinen perusvalhe.
Siis vertaatko Suomessa koulutettua omaisuuttansa kartuttavaa asuntolainalla johonkin maahanmuuttajaan, joka on tullut pakolaisleiriltä reppu selässä vieraaseen, kylmään maahan itseesi? Saako maahanmuuttaja omistusoikeuden asuntoon ilmaiseksi?
Oootko ihan...
Plaa plaa palaa noita kommentteja että minä en ole havainnut sitä ja tätä. Ottakaa asioista selvää ja aukaiskaa silmät. Eritoten olkaa rehellisiä itselle ja muille. Siitä se asioiden mitä näkee, myöntäminen lähtee.
Melkoista, uskonnollista uhriutumista. Jätä nuo vihervassut pois tuosta välistä, niin asia alkaa näyttämään todenmukaisemmalta. Uskonto vastaan toinen uskonto. Äärijihadismi kohtaa kristillisen ääriajattelun.
Se näkyy jo esimerkiksi ohituskaistoina jotka ovat aivan todellisia. Sitä vaan ei punainen tahdo myöntää koska haluaa kalifaattia.
Juuri tämä on sitä ihmisten laittamista eri kasteihin kuten intersektionaalisuus edellyttää. Se arvohierarkia on totisinta totta.
Ei kantis voi muuta kuin unelmoida niistä bemareista joita "hädänalaiset" saa. Miksi juuri heille kustannetaan nämä ylellisyydet? Eikö hädänalaisille riitä hallimajoitus ja tyyliin soppatykki? Kun olot ovat rauhoittuneet, eikun kotimaatansa rakentamaan. Nyt ne on.
Miksi maatamme rakentaneita ei palkita niin valtavalla tavalla kuin näitä arvohierarkian huipulla olevia? Vastatkaa punaiset tähän.
Ettekö näe tässä mitään eriarvoisuutta josta niin kouhotatte?
Millä tavalla sinut on ohitettu?
Mikä porukka se eniten tykkää jopa terroristien tuomisesta maahamme.
Ei kaikkia ihmisiä ole ohitettu mutta tämä ohituskaistakäytäntö on yleistä pääkaupunkiseudulla. Ihmiset kertovat kokemuksistaan usein. Äitini havaitsi aivan samaa kun oli odottamassa lääkäriin pääsyä. Tulijaporukka ohjattiin suoraan otille ilman odottamisia. Näiden ei tarvitse odotella tunteja lääkärin vastaanotolle pääsyä. Tämä ei tapahtunut pääkaupunkiseudulla.
Ne jotka asuntoja antaa, tai näitä herroja lääkärille ohjaa, ne pelkää suunnattoman paljon yhtä ainoaa asiaa. Se on rasismisyytökset ja sitä myöten työn menetys. Se on niin valtava pelko että siinä helposti annetaan tulijalle etuoikeus. Muuta vaihtoehtoa ei ole. Tähän on punikkien hallitsema yhteiskunta mennyt. Sairasta.
Siinä on melkein pakko antaa tulijalle etuoikeus.
5%:n<+vihervasemmistopopulimmisto+ei+ole+"kaikki".
Tiedän vihreän puolueen ja vasemmistoliiton, mutta mikäs kumma on vihervasemmisto?
Vihervasemmistoa+on++85%+suomalaisista+ketkä+eivät+äänestäneet+persuja.
Itse asiassa suurin osa suomalaisista on samaa mieltä Persujen kanssa. Se on nuo vihervasemmistolaiset vähemmistönä, jotka on kaikkien kanssa aina erimieltä.
Senkö+takia+saitte+vaaleissa+vain+15%+ääniä?+Kepukin+meni+ohi.+
15%+edustaa+koko+kansaa?+Persulaista+matikkaa+varmaankin.
Persut nosti kannatusta lähes kuusi prosenttia. Mutta miksi kansa äänestää näitä jotka tekee heille pahaa?
Näitä vihervassuja ja hieman vähemmän vassuja kokkareita ja kepuleita.
Pahaa on Italian mafialle rahan anto, ei suoraan mutta välillisesti. Tästä varoittaa Europolin suomalainen poliisi.
Pahaa on erään uskonnollispoliittisen systeemin valtaan suosiminen niin että se lopulta hallitsee meitä.
Pahaa on liittovaltiokurimukseen vienti. Se lopettaa käytännössä kansallisvaltiomme.
Pahaa on ilmastoöyhötys joka häätää tehtaat Kiinaan tupruttamaan.
Pahaa on terroristien tuominen.
Pahaa on antisemitismin nosto tuomalla juutalaisten vihollisia maahan käytännössä rajattomasti. Tämä nostaa antisemitismia huimasti.
Pahaa on seksuaalivähemmistöille aiheutettava vaara kun tuodaan maahan erästä uskontoa.
Pahaa on naisten oikeuksien pilkkaaminen tuomalla Suomeen ja Eurooppaan porukkaa joka uskontonsa opetuksen mukaan laittaa naisen nyrkin ja hellan väliin.
Persut eivät ole juuri todellista valtaa saaneet. Suomessa on ihmisiä, jotka kuvittelevat asioiden hoituvan, kun koko ajan vain kovasti vastustaa kaikkea. He äänestävät persujen kaltaisia populisteja ja kun totuus sitten paljastuu, he vaihtavat puoluetta.
Eniten persut riitelevät keskenään. Aina on joku maanpetturi tai suvakki paljastettu joukoista.
Persu faneilla on yllättävän paljon vasaroita.
Ensin väitätte persuja työssäkäymättömiksi loisijoiksi ja nyt paljon työkaluja omistaviksi rakennus- ja remonttimiehiksi.
Ei persuissa vasraa käytetä remonttiin/rakentamiseen.
Kumpaan kuulut, riidanhakuisuudestasi päätellen jompaan kumpaan, mikäli arviosi on tosi.
Persuihin on kerätty kaikki muitten puolueitten häriköt ja yhteistyöhön kykenemätön heikompi aines. Tällä porukalla on kovat luulot itsestään, hirvittävä suuri vallanhimo, mutta kyvyt eivät tosipaikan riitä mihinkään. Halla-aho tajusi tämän ja kirjoitti sen salaiseksi leimattuun erokirjeeseensä.
Eipä noilla muillakaan riitä kyvyt muuhun kuin populistin perusvälineen = veroja ja velkaa, käyttöön.
Ja sinä oikeistopopulistina et osaa mitään muuta suustasi päästää? Lukisit edes kannattamasi puolueen vaihtoehtobudjetin, niin et puhuisi velanotoista enää yhtään mitään. Tällä hetkellä persujen talouspolitiikka on käytännössä vain puhtaan kaksinaismoralistista arvostelua syyttämällä muita siitä, minkä itsekin olisi vallassaollessaan kuitenkin tehnyt.
Älä tee niinkuin minä teen vaan tee niinkuin minä sanon?
Perussuomalaisuus peustuu populismiin, jossa kakki järkevä ja tieteen, sekä tiedon todistama tulee kieltää. Eikä se edes riitä, vaan kaikkea vastaan pitää olla. Muutama esimerkki:
- Evoluutiota ei ole olemassa - vaikka jo koronoviruksenkin on todettu mutatoituneen
- Ei ole olemassa ilmastomuutosta - vaikka kaikki tutkijat ovat sen todistaneet
- Ei ole olemassa ihmisen aiheuttamaa ilmastomuutosta - vaikka sekin on todistettu
- Ilmastomuutos sopii Suomeen loistavasti - vaikka on laskennallisesti todistettu sen suuuret haitat Suomelle
- Suomen Sisu ei ole rasistinen järjestö - vaikka Halla- ahokin on sen nimissä lausutuista vihapuheista tuomittu
- Irti Eu:sta - vaikka se on Suomen ainut tuki
- Rajat kiinni - vaikka se tuhoisi koko maamme
- Markka takaisin - vaikka se on mahdotonta ja devalvaatioitten vyöry köydyttäisi persut ensimmäisenä.
- jne.
Helevetin hyvä kommentti, kiitos!
Ompa sinulla harhaisia ajatuksia. Kauankoihmisen ajatus tuollaisia mahtaa kestää , voit olla vaarassa ylikuormittua😅
Missä kohtaa harhautui?
Aloituksessa. Se kertoo lähinnä pahasta, parantumattomasta persuriippuvuudesta. Et voi itelles mitään, melko säälittävää kaikenkaikkiaan. Se on sulle persua päivästä toiseen,tudkin pää kauaa kestää...🤯😆😂
Juuri noin asia on.
Persun on kategorisesti vastustettava kaikkea, sillä mikäli siirtyisi puolustuskannalta jollekin muulle, tarkoittaisi tämä mahdollisesti persulle erilaisten näkemysten hyväksymistä, ja se on täysi mahdottomuus saunapuhtaalle persulle. Kompromisseja ei tule tehdä, sillä ne lasketaan myönnytyksiksi ja nöyrtymiseksi. Tämä on persulle kauhistus ja häpeä.
Vastustaminen on populismin ydintä, jolla populisti yrittää edes jotenkin saada itsensä esille.
Onko sulla kaikki hyvin?
Tommosia omakeksimiä huuhaa juttuja tänne kirjottelet. Ootko puhunu pakkomielteestäs jollekkin ?... kannattas, näyttää pahenevan vaan.
Tyypillistä persumaista vähättelyä.
Ei, sinulla vaan taipumus hakea muista negatiivisuutta. Mitä puoluetta edustaa noin negatiivisesti muista ajatteleva?
Voi aloittaja raasua, eipä ole elonsa helppoa, Persu harhat vaanii 24/7/12 👻
Juuri populismiin kuuluukin kaiken mahdollisen vastustaminen ja kaiken valtaosan ihmisistä normaaliksi ja hyväksyttäväksi näkemisen negatiiviseksi rääkyminen ja mustamaalaaminen.
Onneksi suomalaisissa ei ole enemmän kansalaisiamme eriarvoistavia ja vähemmistöjämme halveksivia sivistymättömiä pönttäpääpersuja.
Persuus tarvitsee jatkuvasti vihakohteen purkaakseen omaa epäonnistumistaan ja heikkouttaan. Näitä vihakohteita on oltava jatkuvasti varastossa, koska sellaiset höpö- höpö jutut eivät pure mikään kovin pitkään, koska perustuvat tietämättömyyteen ja/tai vääriin johtopäätöksiin, tai silkkaan valheeseen.
Jatkuva öyhöttäminen on kuin krooninen humalatila missä persulla on niin hauskaa että arki ilman öyhäämistä ei tunnu enää pian sen jälkeen miltään kun pääsee lukemaan päivä toisensa jälkeen toinen toistaan provosoivampia ja hullumpia salaliittojuttuja ja MV-lehden tyylisiä paskalehtiä.
Silloin öyhöttäminen käy aivan luonnostaan ja kyllähän tämä on nähty Trumpin sekä Putinin kohdalla, että se uppoaa kritiikittömiin tolloihin kuin kuuma veitsi voihin.
Elämämkoulun pudokas, eli vasemmistolainen änkyrä, tarvitsee jatkuvasti vihakohteen purkaakseen omaa epäonnistumistaan ja heikkouttaan. Näitä vihakohteita on oltava jatkuvasti varastossa, koska sellaiset höpö- höpö jutut eivät pure mikään kovin pitkään, koska perustuvat tietämättömyyteen ja/tai vääriin johtopäätöksiin, tai silkkaan valheeseen.
Lueppa kirjoituksesi. Kertoo sinusta itsestäsi.
Siksi öyhötät täälläkö?
Aloittaja on just tollanen.
Kopiopersu ylti taas parhaimpaansa, varmaan ainakin omasta mielestäsi? No apukoulun opeilla ei kai pidemmälle ole edellytyksiäkään.
Väärässäolemisen mestari veti letkut puolueesta.
Sanna Marin.
Ei ole viskannut aamiaislusikkaa nurkkaan.
Saatto se lentääkkin, media kaikkea tiedä.
Kyllä se oli Pupu-Jussin aamiaislusikka, mikä lensi kaaressa. Oli jo melkein syömässä sitä hatullista......
Näinpä.
Mitä jos eteläsuomi erotettaisiin suomesta ja annettaisiin se vasuridemaripopulisteille?
Saisivat sitten rauhassa ottaa sinne vaikka miljardi maahanmuuttajaa, liittyä vaikka venäjään tai P-koreaan, tai vaikka kaikkiin niihin, ilman että persut olisivat vastustamassa.
Tai jos teille persuille etsittäisiin jokin reservaattialue, mihin ei ole ihan välitöntä ihmiskontaktia olemassa? Perusimpivaaralaisuus saisi diktatuurinsa.
Tietenkään persut "ei ole aina kaikkea vastaan". Persut vastustaa surkeaa politiikkaa ja sen surkeita seurauksia, sekä valehtelua, että se surkeus on "hyvä ja ainoa mahdollinen".
Surkeille poliitikoille ja puolueille on edelleenkin olemassa vaihtoehto: suomalainen kansanpuolue, joka toimii sillä tontilla, jonka mm. SDP jätti siirtyessään EU:n etujen valvojaksi ja ostelemaan mainetta.
Jopas taas siinä uhriudutaan. Ei Persut ole hyviä asioita vastaan vaan pahoja. Ei Persut ole täydellisesti kotoutuvia vastaan oli ihonväri mikä tahansa, vaan vastustaa niiden tuloa jotka eivät aiokaan uskontonsa opetuksen mukaan kotoutua. Kuinka kauan tällaista itsestäänselvyyttä pitää aloittajalle ja kaltaisilleen tolkuttaa?
Jotkut haluaa suvaita jengiläisten rikokset, sääliä, auttaako se?
Persesuomalaiset
Persujen+kannatus+on+vähän+päälle+15%+mutta+silti+kirjoittelevat+tälläkin+palstalla+ihan+kuin+edustaisivat+valtaosaa+kansasta.
Ei meillä vääryyttä vastaan mitään ole
Mestari, mestari, mestari, mestari, mestari 10-potenssiin.
Persut saavat jatkossakin ääniä, siitä pitää aloittajan kaltaiset muiden syyttelijät huolta. Tommosten takia minäkin äänestin ps. Käytös niin heikkoa alottajalla, niin pakko se on näpäyttää.
Persut aivopestään vihaamaan kaikkia.
Se on puolueen metodi.
Vain persut on hyviä ja oikeassa.
Muut ovat pahoja ja väärässä.
Kun persun saa uskomaan sen,
(mikä käy ihan helposti, koska persu on tyhmä)
niin se äänestää ikuisesti persuja.
Mitä sitten ?
Rakastan sinua! ❤️
Tv: Persu
Vihreät pihalla kaikesta , muut huolissaan koronasta , vihreät natseista
https://www.kansalainen.fi/maailma-taistelee-koronavirusta-vastaan-vihreat-natseja-ja-rasismia/
Vihreiden sauna
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/214f53ef-de83-4ab2-881c-876129b8ecbb
Juu toista se on vihreillä joiden kanssa pitäisi olla kaikkien samaa mieltä! ;)
Onko Riikka vetänyt mestarin spermaa, kuulemma aivan verratonta kororonaa vastaan, onhan mestarilla kaksi kivestäkin.
Persut kannattajineen ovat arvoton, turha osa suomen kansasta jolla ei tee yhtään mitään. Öykkäreitä, jotka ruudun ja turvallisen välimatkan päästä huutelee, muttei nokat vastakkain uskalla sanoa mitään...itkuisena toteaa, että enhän minä nyt mitään oikeasti...
No missäs haluat jatkaa keskustelua vaikkapa kahvikupposen äärellä niin jutellaan näistä ihan samoista asioista livenä? :)
PS: Mun pitää kyl ottaa toi hymiö-korttipakkani mukaan.
Olen eri mieltä vastaan olijoiden kanssa!
Tv: Persu
Ja sit isin pikku viikari tai yli-viikari voiskin taas piipahtaa siellä hiekkalaatikon puolella trollailemassa, jookos? :) 🍼
Älkää syötyäkö persutrollia!
Se kilahtaa ihan justiinsa🤣
syöttäkö*
Tv: kilahtamaisillaan oleva persutrolli
Ei me koskaan hyviä asioita vastaan olla. Lintukoto on yksi sellainen. Itsenäisyyden takaisin haluaminen on myöskin. Ei siihen yhtälöön sovi Venäjä vaikka punikit entisestä ihmemaastaan sanovat että Persut muka sen vallan alle haluaisi. Nyt heillä on uusi, saman aatteen systeemi eli eu.
Avaaja on sama häiriintynyt äärivasemmistolainen, joka näitä lapsellisia persuprovoja tekee jatkuvasti, tyypin pää on siis aivan sekaisin persuista.
Hän on myös vastaillut itselleen koko päivän, ja mukaan tuli tietysti pari muuta aivotonta punikkia eli suvakkia. Sama toistuu aina.
Kovillehan se ottaa vaalitappio vihervasureilla, täytyy keksiä juttuja persuista.
"Kuollut punikki, paras punikki", oli valkoisten tunnuslause 1918, se pätee vieläkin.
Jos hallapersu käyttää sanaa 'suvakki' hän edustaa sitä vanhimman liiton hallapersuutta, josta aika ajoi ohi jo vuonna 2017.
Juu siks minäkin oon siirtynyt käyttämään jo paljon totuudenmukaisempaa "kommaria" suvakeista! 👍🏾
Koska minkäänlaista suvaitsevaisuuttahan noiden kommari-natsien öyhötyksissä ei ole ollut enää vuosikausiin! :) :/
Jos laitetaan rajat kiinni ja mamut ulos, niin luvataan olla kaikkien kanssa samaa mieltä.
Tai edes osittain samaa mieltä? 👍🏾
Mut jos erotaan vielä EUsta ja poistetaan pakkoruotsi, niin täysin samaa?
Siksi koska se on helppoa. ON helppoa olla persu ja vastustaa aivan kaikkea vaikkei siinä olisi mitään järkeä.
Miteniin vastustetaan kaikkea? En vastusta isänmaallisuutta ja suomalaista kulttuuria ja perintetä.