Suomi voisi olla yhtä rikas kuin Norja, mutta meillä ei oma kansa päätä-vaan RKP-ruotslaismieleinen eliitti?- jonka latipääpolitikt ajaa oman kansamme alistamista hallintoalamaisiksi, jotka tekee työt ja maksaa superveroja, loputtomia maksuja ja kaupassa maailman kalleimmat ruoanhinnat.
Suomessa maailman suurin kultakaivos, jonka Katinen järkkäs ulkomaiselle yritykselle, Suomen pohjavedet myyty ulkomaisille paljolti, kEPULANDIA-Sipilä Euroopan uusin URAANIKAIVOS Terrafame ulkomaisella yrityksellä ja Häkämies (kokoomus) aikana malmiyhtiöitä mm. Norjaan. (jatkakaa listaa,esim. ulkomaiset sote-puljut...)
Sensijaan Norjassa ÖLJY-yhtiöille tehtin Norjan valtion ÖLJYRAHASTO, joka on yksi maailman rikkaimmista rahastoista ja maassa on hyvinvointi.
Sama olisi toiminut Suomessa, mutta emme ole vallasa omasa maassamme, vaan ruotsiapuhuva eliittti tekee päätöset suomen asioista?`
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17018378/mika-synnytti-suomalaisen-rasismin
Suomen luonnonvarojen arvo Norjan arvoinen mutta päättäjät mokaa
Anonyymi
2
68
Vastaukset
- Anonyymi
Suurin osa suomalaisista on hyväksikäytettäviä lampaita, jotka ovat vielä jopa kiitollisia osastaan. Kusetettavaa, höplästä vedettävää porukkaa iso osa.
- Anonyymi
Metsäyhtiöt ruotsalaisten omistuksessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17017356/terrafamesta-tuli-uraanikaivos--siksi-koko-talvivaara-sotku
Toki kaikki poliitikkommekin on ruotsalaisten omistamia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait523295Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso31054Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3910- 19844
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60724Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä44694Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es27682Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4617- 42610