Jumalanterveisiä täältä suviseuroloilta!

Anonyymi

Jumalantarveisiä vaan kaikille uskiksille täältä suviseuroloilta! Ja epäuskiksetkin saa uskoa kaikki syntilöiset anteeksi. Tai ei ne saa, jos ei ne pyyvä syntilöitään anteeksi meiltä vanhoillislestaatiolaisilta. Ollaan kuiteski ainuita oikeita jumalanlapsia.
Ni että ei kannata synnintunnossa mennä minnekää hellarin tai jehovalaisen tykö, vaan suoraan jonkun meisselin luo.
Ihanata olla jumalansanan virvoittavien vetten ääresä. Sanan rieska on aina yhtä tuoretta ja mehevää, suoraan uunista tullutta.
Eilisissä aattoseuroissa rakas veljemme kävi läpi päivitettyä syntilistaa. Elävä kuva on edelleenkin syntiä. Ja koska oppimme ei oppien mukaan muutu, emme me myöskään käytä ehkäisyä vaan vetelemme jatkossakin paljaalla. Ja joka vitsaa säästää, se lastaan vihhaa. Sit ne suvareiden kenttämaksutkin on tosiaan hyvä maksaa ihan jokaisen, vaikkei tänne reiskajärvelle jostain syystä oo päässy tulemaan. Ollaan kuiteski jumalan valtakunta ja valtakunnan perustuksia pitäs vahvistaa ja muureja korottaa. Ja siihen tarvitaan jumalanlasten lahjottamaa rahaa.
Ja työväkeä tarvitaan kans ihan simona! Siks me ei käytetä ehkäsyä. Kattokaas asia on silleesti, jotta jos käyttää kumeja, ei tuu työväkeä. Se on sanottu ihan raamatuissakin.
Siks kannattaaki olla uskovainen ni pääsee talkoisiin.
Tänää täällä suviseuroloilla on luvassa paistetta ja grillimakkaraa. Ja lohisoppaa on kans.
Jumala on runsaasti siunannut näitäkin suvareita!
Väkeä on yhdellä koolla yhtä paljon kuin viime suvena. Se jos mikä todistaa sen, että uskosta luopujia ei oo vuoden aikana ollu yhtään.
Nii että jumalanrauhaset vaan täältä suvareilta ja tulkaahan käymään! Maksakaa ainaki se kenttämaksu, vaikka ette tuliskaa!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä Jeesus sanoo niille, jotka eivät usko (kuten eivät Jeesuksee, kaikkivaltiaaseen Jeesukseen), Hän ei edes noteeraa heitä, mutta joka uskoo Jeesukseen, sen hän parantaa ja pelastaa.
      Luuk. 7:50
      Mutta Jeesus sanoi naiselle: "Uskosi on pelastanut sinut. Mene rauhassa."

    • Anonyymi

      Tuo aloitus ei ole vl.-ihmisen kirjoitusta, vaan feikkiä, ei kukaan vl. tuollaista "kieltä" ja sanontoja käytä, tai on vielä "keskenkasvuinen" !?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      197
      6861
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2026
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1678
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1380
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1064
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      977
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      944
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe