Pohjois-amerikan 80 000 partiolaista altistettu setämiesten ahdistelulle

Anonyymi

Partiojärjestö menossa konkurssiin korvausvaatimusten vuoksi
"Amerikan poikapartiolaisille 850 miljoonan dollarin korvaukset seksuaalisesta hyväksikäytöstä
Partiojärjestö hakeutui korvausten vuoksi konkurssiin.
Yhdysvaltain poikapartiolaisten järjestö Boy Scouts of America (BSA) on sopinut maksavansa yhteensä 850 miljoonaa dollaria (noin 715 miljoonaa euroa) seksuaalisen hyväksikäytön uhreille.

Uhreja on vuosien varrella ollut yli 80 000. Sovittu summa on uhreja edustaneiden juristien mukaan suurin koskaan Yhdysvalloissa maksettu korvaus seksuaalisesta hyväksikäytöstä."
iltalehti.fi/ulkomaat/a/a940e90c-0db7-4b88-818b-1ea895e9ff29

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessakin?
      "Partio etsii maahanmuuttajia ja teinejä"
      yle.fi/uutiset/3-7204208

    • Anonyymi

      Homot ovat yleensä pedofiilejä. Hakeutuvat juuri tuollaisiin poikapartioihin tai kuoroihin kirkoissa.
      Ja sitä sitten juhlitaan pridessä marssilla. Kyllä on yhteiskunta mennyt rappiolle.

    • Anonyymi

      Ihmeellisen rikas järjestö, oli varaa tuosta vain maksaa melkein miljardi "korvauksia".

      • Anonyymi

        Rahat vakuutusyhtiöiltä
        "BSA hakeutui viime vuonna konkurssiin, ja sen vakuutusrahat on sijoitettu säätiöön, josta korvauksia voidaan tulevaisuudessa maksaa.
        – Neuvottelemme nyt vakuutusyhtiöiden kanssa maksujen käytännön toteutuksesta, kertoi Rothweiler.
        BSA on yksi USA:n suurimmista nuorisojärjestöistä. BSA:ssa toimii tällä hetkellä noin neljä miljoonaa nuorta."


    • Anonyymi

      Paljonkohan suomessa partiossa pimitetään näitä juttuja?

      • Anonyymi

        Tämä dokumentaatio on yllättäen POISTETTU

        Turun partiolaiset tarjoilivat pikkutyttöjä turvapaikanhakijamiehille
        Posted on 6.3.2016 by Paavo Tajukangas // 4 Comments
        "Suomessakin alkaa pahimmilla höyrypäillä karkaamaan mopo pahasti käsistä. Turkulainen partiolippukunta järjesti helmikuun loppupuolella Turun Martin seurakunnan kanssa metsän siimeksessä nuotiolla päiväriehan Turun Heinänokan vastaanottokeskusken asukeille.

        Onko asiassa jotain kummallista?

        On.

        Tapahtumaan osallistuneet partiolaiset ovat nuoria 10- 15 -vuotiaita tyttöjä ja vastaanottokeskuksen asukkaat taas aikuisia turvapaikkaa hakevia miehiä. Mitä ihmettä näiden partiota vetävien suomalaisten aikuisten päässä liikkuu? Nuoret tytöt tarjoillaan aivan estoitta aikuisille miehille seurapiirikavereiksi."
        Kun ruotslaiset yrittivät tällaista samanlaista naittamista turvapaikanhakijamiesten ja pikkutyttöjen kesken, seurasi tapahtumasta useita rikosilmoituksia seksuaalisesta ahdistelusta. Kirkko, Punainen Risti ja Söderköpingin kunta järjestivät eräänlaisen integraatiojipon, jossa turvapaikanhakijamiehet ja 14-15 vuotiaat tytöt laitettiin samalle kesäleirille ”tutustumaan toisiinsa”.
        Turvapaikanhakijamiehet olivat pakottaneet tytöt riisutumaan alasti väkivallalla uhaten ja sen jälkeen turvapaikanhakijat olivat räpsineet kännyköillään kuvia alastomista tytöistä."
        http://web.archive.org/web/20160307090009/https://paavotajukangas.com/2016/03/06/turun-partiolaiset-tarjoilivat-pikkutyttoja-turvapaikanhakijamiehille/
        https://hommaforum.org/index.php/topic,97342.msg2522112.html?PHPSESSID=4po95jsrg44hq1d8s36dfvpv66#msg2522112


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3805
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      135
      2506
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      58
      2051
    4. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1626
    5. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      13
      1609
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      59
      1375
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1291
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1280
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      74
      1246
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      72
      1227
    Aihe