Partiojärjestö menossa konkurssiin korvausvaatimusten vuoksi
"Amerikan poikapartiolaisille 850 miljoonan dollarin korvaukset seksuaalisesta hyväksikäytöstä
Partiojärjestö hakeutui korvausten vuoksi konkurssiin.
Yhdysvaltain poikapartiolaisten järjestö Boy Scouts of America (BSA) on sopinut maksavansa yhteensä 850 miljoonaa dollaria (noin 715 miljoonaa euroa) seksuaalisen hyväksikäytön uhreille.
Uhreja on vuosien varrella ollut yli 80 000. Sovittu summa on uhreja edustaneiden juristien mukaan suurin koskaan Yhdysvalloissa maksettu korvaus seksuaalisesta hyväksikäytöstä."
iltalehti.fi/ulkomaat/a/a940e90c-0db7-4b88-818b-1ea895e9ff29
Pohjois-amerikan 80 000 partiolaista altistettu setämiesten ahdistelulle
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessakin?
"Partio etsii maahanmuuttajia ja teinejä"
yle.fi/uutiset/3-7204208 - Anonyymi
Homot ovat yleensä pedofiilejä. Hakeutuvat juuri tuollaisiin poikapartioihin tai kuoroihin kirkoissa.
Ja sitä sitten juhlitaan pridessä marssilla. Kyllä on yhteiskunta mennyt rappiolle. - Anonyymi
Ihmeellisen rikas järjestö, oli varaa tuosta vain maksaa melkein miljardi "korvauksia".
- Anonyymi
Rahat vakuutusyhtiöiltä
"BSA hakeutui viime vuonna konkurssiin, ja sen vakuutusrahat on sijoitettu säätiöön, josta korvauksia voidaan tulevaisuudessa maksaa.
– Neuvottelemme nyt vakuutusyhtiöiden kanssa maksujen käytännön toteutuksesta, kertoi Rothweiler.
BSA on yksi USA:n suurimmista nuorisojärjestöistä. BSA:ssa toimii tällä hetkellä noin neljä miljoonaa nuorta."
- Anonyymi
Paljonkohan suomessa partiossa pimitetään näitä juttuja?
- Anonyymi
Tämä dokumentaatio on yllättäen POISTETTU
Turun partiolaiset tarjoilivat pikkutyttöjä turvapaikanhakijamiehille
Posted on 6.3.2016 by Paavo Tajukangas // 4 Comments
"Suomessakin alkaa pahimmilla höyrypäillä karkaamaan mopo pahasti käsistä. Turkulainen partiolippukunta järjesti helmikuun loppupuolella Turun Martin seurakunnan kanssa metsän siimeksessä nuotiolla päiväriehan Turun Heinänokan vastaanottokeskusken asukeille.
Onko asiassa jotain kummallista?
On.
Tapahtumaan osallistuneet partiolaiset ovat nuoria 10- 15 -vuotiaita tyttöjä ja vastaanottokeskuksen asukkaat taas aikuisia turvapaikkaa hakevia miehiä. Mitä ihmettä näiden partiota vetävien suomalaisten aikuisten päässä liikkuu? Nuoret tytöt tarjoillaan aivan estoitta aikuisille miehille seurapiirikavereiksi."
Kun ruotslaiset yrittivät tällaista samanlaista naittamista turvapaikanhakijamiesten ja pikkutyttöjen kesken, seurasi tapahtumasta useita rikosilmoituksia seksuaalisesta ahdistelusta. Kirkko, Punainen Risti ja Söderköpingin kunta järjestivät eräänlaisen integraatiojipon, jossa turvapaikanhakijamiehet ja 14-15 vuotiaat tytöt laitettiin samalle kesäleirille ”tutustumaan toisiinsa”.
Turvapaikanhakijamiehet olivat pakottaneet tytöt riisutumaan alasti väkivallalla uhaten ja sen jälkeen turvapaikanhakijat olivat räpsineet kännyköillään kuvia alastomista tytöistä."
http://web.archive.org/web/20160307090009/https://paavotajukangas.com/2016/03/06/turun-partiolaiset-tarjoilivat-pikkutyttoja-turvapaikanhakijamiehille/
https://hommaforum.org/index.php/topic,97342.msg2522112.html?PHPSESSID=4po95jsrg44hq1d8s36dfvpv66#msg2522112
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360