Tarttis jotain tehdä

Anonyymi

Yli-Viikarilla samat selitykset kuin Marinilla, alaisten syy
Marinin selitykset aamupalasta kuin Yli-Viikarilta lainatut. "Ei ole minun syytä, vaan virkamiesten". Syyn lykkääminen toisten syyksi jokaisen vaikean asian kohdalla on ollut luonteenomainen toimintatapa Marinilla koko pääministerikauden ajan. Yli-Viikarin potkujen erääksi syyksi mainittiin em selitys. Miksi menee läpi Marinilla?

Sosiaalidemokratian ydin piilee siinä, että he eivät tee virheitä ja jos tekevätkin niin syy vieritetään puolueen strategian mukaisesti aina muiden niskoille.
Sosiaalidemokratia etenee kuin neuvostosotilas Suomea vallatessaan, politrukin nagan niskassa suuntia ei ole kuin yksi. Meillä "politrukit" sossuleirissä ovat hienoissa viroissa majailevia "ammatti"poliitikkoja. Rivinaiset ja -miehet uhrataan kun johto höntyilee, oli kyse muroista tai lentopisteistä.

mm Hassilla pitkä pino lentopisteitä omaan käyttöön. Virkamieskunta niin korruptoitunut ettei tutki.
Kaiken kruunasi Halosen yksi matka 481 000 e

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Halpamaisinta, mitä johtaja voi tehdä, on sälyttää vastuu omista virheistään alaisilleen. Yli-Viikaria ei pidä ikinä valita mihinkään virkaan, hän ei ole mihinkään sovelias.

      • Anonyymi

        Oli vihreitten ehdokkaana.


    • Anonyymi

      Laitoit sitten taas tämä höpöhöpöjuttusi tänne.

      Yli-Viikaria ei pidä rinnastaa kehenkään muuhun virkamieheen tai naiseen. Tämä on ylimielisen ja omaan kuolemattomuuteensa uskovan lestadiolaisen saavutus, jossa Yli-Viikaria on tukenut jopa oikeusasiamies Pöysti. Hänen tilalleenhan persut, kokoomus ja Sipilän keskusta Yli-Viikarin valitsivat, siis Pöystin suosituksesta (lestadiolainen).
      Olisi melkoisen kummallista, että molempien kohdalla huisin paljon pätevämmät ja kokeneet hakijat sivuutettiin, mutta tarkoitushan olikin Sipilällä saada nämä lestadiolaisketjun kaverit häivyttämään väärinkäytöksiä.

      Täytyy sanoa sinulle persuraukkis, että pääministeri ei ole pyytänyt olemaan ilmoittamatta verottajalle luontaiseduiksi luettavia etuuksia, joita tässä esittelet rinnastuksena. Se vain on niin, että työnantajan velvollisuud on kerätä kaikki palkkaan liittyvät verot!

      Et sitten persuraukkis huutele mitään, kun Sipilän hallituksen ulkoministeri, Timo Soini, reissasi lähes miljoonan edestä ja raahasi muijansakin valtion piikkiin matkoille. Veronmaksajat maksoivat nk. rukousaamiaiset ja silleen niille tuli kyllä hintaa, kun Soinin piti matkustaa ekassa luokassa, kun muuten penkkitila olisi ollut ahdas.

      Persu on näemmä niin sekaisin (lääkkeet ottamatta) , että listasta jäi pois Koivisto, Lipponen ja Ahtisaari. Hehhehhehheh

      • Anonyymi

        Olet harvinaisen oikeassa, lestadiolaisketju yrittää miehittää oikeuslaitoksen, poliiseiss on jo, ja täysin tietosta virkojen täyttämistä. Sinällään harmi, että ovat sen verran fiksuja, että virkojen kautta saavat talouden ja säännökset omaan hallintaan. Jokun varmaan kannattaisi tukia Sipilän veljen toimia Kela kuljetusten järjestämisessä Kokkolassa... Kaikki liittyy kaikkeen...


    • Anonyymi

      Viikari oli vihreitten ehdokkaana, tuskin silloin muu uskovisuus tulee kyseeseen. Sannan ilmainen ruoka 845 euroa kuussa nyt mitenkään muiden vika, kun olisi voinut olla sitä käyttämättäkin, kun ei kellään ole tuollaisia ilmaisia ruokaetuja. Kekkonenkin maksoi ruokansa, vaikka kokki olikin, samoin kokit maksetaan muuallakin työnantajan puolesta, muttei nyt sentään ruokaa.

    • Anonyymi

      Lipposet teki tyhjäksi Sananvätteet ilmaisesta ruuasta, sanoivat itse maksaneensa ruokansa. Että mutkin päministerit sai ilmaiset ruuat perheelleen oli Sannalta paksu vale.

      • Anonyymi

        Näinhän sanoi valtioneuvoston hallinnollinen alivaltiosihteeri, ei Sanna. Hän on Sipilän perskeko-hallituksen nimittämä.


    • Anonyymi

      Sannan väitteet..

    • Anonyymi

      Yli-Viikari on kepulainen. Kepu on antanut ahneudelle kasvot.

      • Anonyymi

        Vihreä ehdokaskin oli. Jos kepulainen olisi vihreissä, tuskin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreä ehdokaskin oli. Jos kepulainen olisi vihreissä, tuskin.

        Ollessaan vihreiden ehdokkaana...pelkkää hämäystä.


    • Anonyymi

      Sanna ja Tytti on samasta kommunistitehtaasta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      90
      7424
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      222
      7285
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      135
      5020
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      120
      4663
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4530
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      85
      4245
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      111
      4040
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      158
      1684
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1449
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      232
      1300
    Aihe