Yli-Viikarilla samat selitykset kuin Marinilla, alaisten syy
Marinin selitykset aamupalasta kuin Yli-Viikarilta lainatut. "Ei ole minun syytä, vaan virkamiesten". Syyn lykkääminen toisten syyksi jokaisen vaikean asian kohdalla on ollut luonteenomainen toimintatapa Marinilla koko pääministerikauden ajan. Yli-Viikarin potkujen erääksi syyksi mainittiin em selitys. Miksi menee läpi Marinilla?
Sosiaalidemokratian ydin piilee siinä, että he eivät tee virheitä ja jos tekevätkin niin syy vieritetään puolueen strategian mukaisesti aina muiden niskoille.
Sosiaalidemokratia etenee kuin neuvostosotilas Suomea vallatessaan, politrukin nagan niskassa suuntia ei ole kuin yksi. Meillä "politrukit" sossuleirissä ovat hienoissa viroissa majailevia "ammatti"poliitikkoja. Rivinaiset ja -miehet uhrataan kun johto höntyilee, oli kyse muroista tai lentopisteistä.
mm Hassilla pitkä pino lentopisteitä omaan käyttöön. Virkamieskunta niin korruptoitunut ettei tutki.
Kaiken kruunasi Halosen yksi matka 481 000 e
Tarttis jotain tehdä
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Halpamaisinta, mitä johtaja voi tehdä, on sälyttää vastuu omista virheistään alaisilleen. Yli-Viikaria ei pidä ikinä valita mihinkään virkaan, hän ei ole mihinkään sovelias.
- Anonyymi
Oli vihreitten ehdokkaana.
- Anonyymi
Laitoit sitten taas tämä höpöhöpöjuttusi tänne.
Yli-Viikaria ei pidä rinnastaa kehenkään muuhun virkamieheen tai naiseen. Tämä on ylimielisen ja omaan kuolemattomuuteensa uskovan lestadiolaisen saavutus, jossa Yli-Viikaria on tukenut jopa oikeusasiamies Pöysti. Hänen tilalleenhan persut, kokoomus ja Sipilän keskusta Yli-Viikarin valitsivat, siis Pöystin suosituksesta (lestadiolainen).
Olisi melkoisen kummallista, että molempien kohdalla huisin paljon pätevämmät ja kokeneet hakijat sivuutettiin, mutta tarkoitushan olikin Sipilällä saada nämä lestadiolaisketjun kaverit häivyttämään väärinkäytöksiä.
Täytyy sanoa sinulle persuraukkis, että pääministeri ei ole pyytänyt olemaan ilmoittamatta verottajalle luontaiseduiksi luettavia etuuksia, joita tässä esittelet rinnastuksena. Se vain on niin, että työnantajan velvollisuud on kerätä kaikki palkkaan liittyvät verot!
Et sitten persuraukkis huutele mitään, kun Sipilän hallituksen ulkoministeri, Timo Soini, reissasi lähes miljoonan edestä ja raahasi muijansakin valtion piikkiin matkoille. Veronmaksajat maksoivat nk. rukousaamiaiset ja silleen niille tuli kyllä hintaa, kun Soinin piti matkustaa ekassa luokassa, kun muuten penkkitila olisi ollut ahdas.
Persu on näemmä niin sekaisin (lääkkeet ottamatta) , että listasta jäi pois Koivisto, Lipponen ja Ahtisaari. Hehhehhehheh- Anonyymi
Olet harvinaisen oikeassa, lestadiolaisketju yrittää miehittää oikeuslaitoksen, poliiseiss on jo, ja täysin tietosta virkojen täyttämistä. Sinällään harmi, että ovat sen verran fiksuja, että virkojen kautta saavat talouden ja säännökset omaan hallintaan. Jokun varmaan kannattaisi tukia Sipilän veljen toimia Kela kuljetusten järjestämisessä Kokkolassa... Kaikki liittyy kaikkeen...
- Anonyymi
Viikari oli vihreitten ehdokkaana, tuskin silloin muu uskovisuus tulee kyseeseen. Sannan ilmainen ruoka 845 euroa kuussa nyt mitenkään muiden vika, kun olisi voinut olla sitä käyttämättäkin, kun ei kellään ole tuollaisia ilmaisia ruokaetuja. Kekkonenkin maksoi ruokansa, vaikka kokki olikin, samoin kokit maksetaan muuallakin työnantajan puolesta, muttei nyt sentään ruokaa.
- Anonyymi
Lipposet teki tyhjäksi Sananvätteet ilmaisesta ruuasta, sanoivat itse maksaneensa ruokansa. Että mutkin päministerit sai ilmaiset ruuat perheelleen oli Sannalta paksu vale.
- Anonyymi
Näinhän sanoi valtioneuvoston hallinnollinen alivaltiosihteeri, ei Sanna. Hän on Sipilän perskeko-hallituksen nimittämä.
- Anonyymi
Sannan väitteet..
- Anonyymi
Yli-Viikari on kepulainen. Kepu on antanut ahneudelle kasvot.
- Anonyymi
Vihreä ehdokaskin oli. Jos kepulainen olisi vihreissä, tuskin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreä ehdokaskin oli. Jos kepulainen olisi vihreissä, tuskin.
Ollessaan vihreiden ehdokkaana...pelkkää hämäystä.
- Anonyymi
Sanna ja Tytti on samasta kommunistitehtaasta.
- Anonyymi
Juuri sinunlaisten ei kannata kommentoida mitään, kun ymmärrys ja ÄO ovat tasolla, jolla ei järki riitä oikeiden asioiden ymmärtämiseen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201706242200219983
Jos vaivautuisit ottamaan selvää..,
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2155439NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325034Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku264845Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1232075- 4031801
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a891667Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova201623Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131511- 921305
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791290