Yli-Viikarilla samat selitykset kuin Marinilla, alaisten syy
Marinin selitykset aamupalasta kuin Yli-Viikarilta lainatut. "Ei ole minun syytä, vaan virkamiesten". Syyn lykkääminen toisten syyksi jokaisen vaikean asian kohdalla on ollut luonteenomainen toimintatapa Marinilla koko pääministerikauden ajan. Yli-Viikarin potkujen erääksi syyksi mainittiin em selitys. Miksi menee läpi Marinilla?
Sosiaalidemokratian ydin piilee siinä, että he eivät tee virheitä ja jos tekevätkin niin syy vieritetään puolueen strategian mukaisesti aina muiden niskoille.
Sosiaalidemokratia etenee kuin neuvostosotilas Suomea vallatessaan, politrukin nagan niskassa suuntia ei ole kuin yksi. Meillä "politrukit" sossuleirissä ovat hienoissa viroissa majailevia "ammatti"poliitikkoja. Rivinaiset ja -miehet uhrataan kun johto höntyilee, oli kyse muroista tai lentopisteistä.
mm Hassilla pitkä pino lentopisteitä omaan käyttöön. Virkamieskunta niin korruptoitunut ettei tutki.
Kaiken kruunasi Halosen yksi matka 481 000 e
Tarttis jotain tehdä
16
57
Vastaukset
- Anonyymi
Halpamaisinta, mitä johtaja voi tehdä, on sälyttää vastuu omista virheistään alaisilleen. Yli-Viikaria ei pidä ikinä valita mihinkään virkaan, hän ei ole mihinkään sovelias.
- Anonyymi
Oli vihreitten ehdokkaana.
- Anonyymi
Laitoit sitten taas tämä höpöhöpöjuttusi tänne.
Yli-Viikaria ei pidä rinnastaa kehenkään muuhun virkamieheen tai naiseen. Tämä on ylimielisen ja omaan kuolemattomuuteensa uskovan lestadiolaisen saavutus, jossa Yli-Viikaria on tukenut jopa oikeusasiamies Pöysti. Hänen tilalleenhan persut, kokoomus ja Sipilän keskusta Yli-Viikarin valitsivat, siis Pöystin suosituksesta (lestadiolainen).
Olisi melkoisen kummallista, että molempien kohdalla huisin paljon pätevämmät ja kokeneet hakijat sivuutettiin, mutta tarkoitushan olikin Sipilällä saada nämä lestadiolaisketjun kaverit häivyttämään väärinkäytöksiä.
Täytyy sanoa sinulle persuraukkis, että pääministeri ei ole pyytänyt olemaan ilmoittamatta verottajalle luontaiseduiksi luettavia etuuksia, joita tässä esittelet rinnastuksena. Se vain on niin, että työnantajan velvollisuud on kerätä kaikki palkkaan liittyvät verot!
Et sitten persuraukkis huutele mitään, kun Sipilän hallituksen ulkoministeri, Timo Soini, reissasi lähes miljoonan edestä ja raahasi muijansakin valtion piikkiin matkoille. Veronmaksajat maksoivat nk. rukousaamiaiset ja silleen niille tuli kyllä hintaa, kun Soinin piti matkustaa ekassa luokassa, kun muuten penkkitila olisi ollut ahdas.
Persu on näemmä niin sekaisin (lääkkeet ottamatta) , että listasta jäi pois Koivisto, Lipponen ja Ahtisaari. Hehhehhehheh- Anonyymi
Olet harvinaisen oikeassa, lestadiolaisketju yrittää miehittää oikeuslaitoksen, poliiseiss on jo, ja täysin tietosta virkojen täyttämistä. Sinällään harmi, että ovat sen verran fiksuja, että virkojen kautta saavat talouden ja säännökset omaan hallintaan. Jokun varmaan kannattaisi tukia Sipilän veljen toimia Kela kuljetusten järjestämisessä Kokkolassa... Kaikki liittyy kaikkeen...
- Anonyymi
Viikari oli vihreitten ehdokkaana, tuskin silloin muu uskovisuus tulee kyseeseen. Sannan ilmainen ruoka 845 euroa kuussa nyt mitenkään muiden vika, kun olisi voinut olla sitä käyttämättäkin, kun ei kellään ole tuollaisia ilmaisia ruokaetuja. Kekkonenkin maksoi ruokansa, vaikka kokki olikin, samoin kokit maksetaan muuallakin työnantajan puolesta, muttei nyt sentään ruokaa.
- Anonyymi
Lipposet teki tyhjäksi Sananvätteet ilmaisesta ruuasta, sanoivat itse maksaneensa ruokansa. Että mutkin päministerit sai ilmaiset ruuat perheelleen oli Sannalta paksu vale.
- Anonyymi
Näinhän sanoi valtioneuvoston hallinnollinen alivaltiosihteeri, ei Sanna. Hän on Sipilän perskeko-hallituksen nimittämä.
- Anonyymi
Sannan väitteet..
- Anonyymi
Yli-Viikari on kepulainen. Kepu on antanut ahneudelle kasvot.
- Anonyymi
Vihreä ehdokaskin oli. Jos kepulainen olisi vihreissä, tuskin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreä ehdokaskin oli. Jos kepulainen olisi vihreissä, tuskin.
Ollessaan vihreiden ehdokkaana...pelkkää hämäystä.
- Anonyymi
Sanna ja Tytti on samasta kommunistitehtaasta.
- Anonyymi
Juuri sinunlaisten ei kannata kommentoida mitään, kun ymmärrys ja ÄO ovat tasolla, jolla ei järki riitä oikeiden asioiden ymmärtämiseen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201706242200219983
Jos vaivautuisit ottamaan selvää..,
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635151SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133632Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213200SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352509Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT902258Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252