Suomalaisten JOHTAJIEN ylisuuret palkat tuhoavat yritysten kilpailukyvyn
Kaikki huolissaan työllisyydestä , mutta johtajatason ylipalkattujen ja bonuksilla ja plkkioillla marinoitujen porvarijohtajien takia kilpailukyvyttömät yritykset eivät työllistä.
Korkeat johtajien palkat ovat syynä kilpailukyvyn rapautumiseen , eikä työtekjöiden minimi matalapalkat Suomessa.
Miksi tekisit alipalkalla työtä näille kansan riistäjille?
-
Tarvitaan suomi irti EU sta irti eurosta- ja suomi voi itsenäisesti päättää valuutastaa , kuten muut Pohjoimaat - ja ovat hyvinvoinnissa- kansalla on hyvät palkat ja iso sosiaaliturva ja eläkkeet.
Johtajien ylisuuret palkat, alipalkka kansan Suomessa. JO RIITTÄÄ
3
181
Vastaukset
- Anonyymi
Pohjoismaista Suomi on ainoana jo siirtynyt kehitysmaa tasoiseksi EU-maaksi palkkojen ostovoimalla mitattuna. Työnteosta on tehty tekijälleen kannattamatonta paskaduunia. Samalla vaaditaan vieläkin pienempiä palkkoja tuomalla maa täyteen halpatyöntekijöitä jotta rikkaille tulee lisää mannaa, samalla koko veropohja on jo romahtanut, kukahan on syyllinen? Kenties politikot,virkamiehet ja eliitti joka vetelee naruista... voi hyvä veli sentään!
- Anonyymi
porvaripersu t hurraa kun EK-porvarit ja EU-kapitalsitit ajaa palkkoja alas ja halpatyövoimia maahan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17024942/suomi-tarvitsee-punakaartin-tanaan-laittamaan-asiat-kunton
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275715
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962519- 1322426
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42042- 121093
- 571006
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81002- 51892
- 76805
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101775