Humalaiset Kokoomus enot

Tunnistan liiankin hyvin Pihan kertoman öykkärityypin. Siipeilijöitä ja jälkiviisaita riittää joka lähtöön vaikka omat pöksyt ovat kurassa.
28110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Enot ja setämiehet..... Kokoomus ja persut.

Äänestä

Ben eno katsastaa vain kauniita ja komeita.
Kärttyiset, kurjat ja kulahtaneet jää orvon osaan.

Äänestä

Tämän päivän Ilta sanomien nettisivulla kokoomuksen Atte Kaleva tanssii jo soidintanssia perussuomalaisten ympärillä seuraavan hallituksen merkeissä.

Kuka kokoomuksesta vielä vakavalla naamalla tulee väittämään etteikö Kirsi Pihan pamfletti ollut totta sanasta sanaan. Kirsi voi rehellisin mielin vihellellä kesälaitumilla, kokoomusjohdolla Orpon johdolla on taas syksyllä paljon selitettävää suvaitsevaisiile eurooppalaisille veljespuolueilleen puolueen arvomaailmasta.

Äänestä
  • En+tiedä+muuta+sanoa+kuin+sen+että,++suomen+kansasta+65_80%++pelkää+suomen+islamointia+ja+haittamaahanmuuttoa+ja+sitä+että,+viherkommunisteilla+on+liikaa+valtaa+kannatukseen+nähden.+Jos+kokkareet+lähtisivät+tukemaan+perinteisiä+persuja+mm+maahanmuutto+asioissa+ja+kristillisten+arvojen+kunnioittamisessa,+niin+kokkareet+pärjäisivät+hyvin.+Suomen+kohtalon+määrittää+ns+kommunistien+mainilaan+uskominen+tai+isänmaan+rakkauteen+uskominen,+kuten+perussuomalaiset+on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En+tiedä+muuta+sanoa+kuin+sen+että,++suomen+kansasta+65_80%++pelkää+suomen+islamointia+ja+haittamaahanmuuttoa+ja+sitä+että,+viherkommunisteilla+on+liikaa+valtaa+kannatukseen+nähden.+Jos+kokkareet+lähtisivät+tukemaan+perinteisiä+persuja+mm+maahanmuutto+asioissa+ja+kristillisten+arvojen+kunnioittamisessa,+niin+kokkareet+pärjäisivät+hyvin.+Suomen+kohtalon+määrittää+ns+kommunistien+mainilaan+uskominen+tai+isänmaan+rakkauteen+uskominen,+kuten+perussuomalaiset+on.

    Voi yksinkertaista persua! Persu kansanedustajista valtaosa on hakeutunut puolueeseen, johon oli helppo liittyä ja päästä kansanedustajaksi. Kukaan heistä ei ole jättänyt hyväpalkkaista työtä politiikan takia, vaan siksi, ettei työmahdollisuuksia ole ollut. Kahden kauden jälkeen vielä eläke pelkästä suunsoitosta!

    Äänestä

Kirsi Piha kertoi totuuden kokoomuksen nykyisestä arvomaailmasta, joka on todellakin kauhistuttavan alhaista.

Äänestä

Häkkäsen populistiset puheet on noteerattu jo puolueen sisälläkin. Halpaa politikointia Häkkäseltä.

Äänestä
  • Häkkänen on kokoomuksen persuryhmän nokkamies. Koska tahtoo koko puolueen johtoon teeskentelee olevansa jotain muuta mutta onneksi Piha hänet paljasti!

    Äänestä

Hyvä esim taas Tampereen punavihreän kokoomuksen touhuja. On ajankysymys kun puolue repeää kahtia. Piha ym Ikoset ajaa totaaliseen suohon. Demarien ja vihreitten juoksu-porukkaa.

Äänestä

Sukua toisillensa

Äänestä

Moniarvoisuus kukoistaa.

Äänestä

Sanoisin populismi.

Äänestä

Mykkä en pjkisaann tulossa mukaan.

Äänestä

Liivit ylle

Äänestä

Maskia naamaan

Äänestä

Huokea harrastus.

Äänestä

Enot veneessä

Äänestä

Erotaan taas

Äänestä

Kuunnellaan setää

Äänestä

Sale kuittaa

Äänestä

Fantastine uudistus

Äänestä

Perinneyhdistys taputtaa

Äänestä

SOTE tarpeen

Äänestä

Ehtiikö apu?

Äänestä

Kanta suomalaisuus painaa.

Äänestä

Benis on sairas mies,kuten kokoomuskin.

Äänestä

Eno on Petterin veneessä.

Äänestä

Ana huopaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tunnistan liiankin hyvin Pihan kertoman öykkärityypin. Siipeilijöitä ja jälkiviisaita riittää joka lähtöön vaikka omat pöksyt ovat kurassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu