Vai olisiko virkamiehet? Norjan lohta kuljetetaan ympäri maailmaa. Filerointi Thaimaassa? Sitten sitä myydään täällä tuoreena. Miten ihmeessä se on mahdollista? Finnairin paras homma on kuljettaa kaöoja " Into-Kiinaan". Eikö tässä olisi jo vienti etu , kun kalat tulisi viereltä eikä Norjasta`?
Tänään ostin lohta city-marketisista. Hinta , suomalainen 8,95 ja norjalainen 8,99e /kg.
Miksiei suomessa kasvateta kalaa? kasvattajat sanovat , että virkamiehet jarruttaa. Luvan saaminen kestää vuosia ja maksaa kymmeniä tuhansia.
Miten ihmeessä kasvatuksesta saadut helpot Eurot eivät kelpaa suomalisille?
Suomen kaupat, S ja K, tappavat suomalaisen kalatalouden
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1522864Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2792550Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391544Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.319946Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922