"Monet tulevat tänne maista, joissa väkivalta on valitettavasti normaalia"

Anonyymi

Tanskan sosiaalidemokraattien vetämä hallitus haluaa nyt ryhtyä taloudellisiin toimiin perheitä vastaan, jotka käyttävät väkivaltaa ja sosiaalista kontrollia lastaan ​​kohtaan.

"Maahanmuutto- ja integraatioministeri Mattias Tesfayen mukaan toimenpiteet kohdistuvat ensisijaisesti maahanmuuttajataustaisiin perheisiin.

- Meidän on ymmärrettävä, että olemme aliarvioineet, kuinka vanhanaikaisen kulttuurin jotkut maahanmuuttajat ovat tuoneet mukanaan. Monet tulevat tänne maista, joissa väkivalta on valitettavasti normaalia.

Lisäksi ne, jotka harjoittavat väkivaltaa ja sosiaalista kontrollia perheen sisällä, saattavat myös osittain jäädä tukijärjestelmien ulkopuolelle – toimenpide, minkä Tanska on aiemmin toteuttanut jengirikollisia vastaan. Karanteeniin joutuvien työttömyystuet keskeytetään kolmeksi vuodeksi, ja heillä on pääsy vain muihin etuuksiin, kuten asumistukeen ja kotouttamistukeen."

Käytännössä tässäkin on kyse muslimeita.

Halla-ahokin on näissä asioissa oikeassa, hänhän pitää nimenomaan muslimien maahanmuuttoa ja islamia uhkana.

8

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tanskassa toimitaan hienosti, ja mikä hauskinta niin demarit on asialla.

    • Anonyymi

      Ulos maasta rikolliset matut!

      Kaikki muu on masokismia.

      Länsimaat ovat tulleet hulluiksi…

    • Anonyymi

      Tanska ei halua enää muslimeita maahan.

      • Anonyymi

        koska ne leirit toteutuu saharaan?

        eikös muslimit tule suunnata Kiinaan ja venäjälle? oppivat mitä on kunniottaa toisen maata ja kansaa?


    • Anonyymi

      Brysselin ” ihmisoikeuskomissio” teki päätöksen, jonka mukaan Tanska ei saa panna toimeen perheenyhdistämistä rajoittavaa lakiaan!?

      Mielenkiintoista nähdä Tanskan reaktio tuohon sen itsemääräämisoikeutta loukkaavaan päätökseen.

      Voi olla, että Unkari, Puola ja Slovenia saavat seuraa? Tai jopa Britannia! EUvostoliitto kaivaa omaa hautaansa. Onneksi…

    • Anonyymi

      sempäs takia suomalaisilla pitäisi olla luvat ja oikeus iskee takasin ja ain lopulliseen asti, näin saataisiin nää vähenemän

    • Anonyymi

      suomen keskusta sanoo mitä?

    • Anonyymi

      Tanskalaiset on rasisteja!
      Vai mitä?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      238
      17281
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12297
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6081
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      65
      4908
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4890
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      23
      4016
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3615
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      9
      3514
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3066
    10. 310
      1687
    Aihe