"Monet tulevat tänne maista, joissa väkivalta on valitettavasti normaalia"

Anonyymi

Tanskan sosiaalidemokraattien vetämä hallitus haluaa nyt ryhtyä taloudellisiin toimiin perheitä vastaan, jotka käyttävät väkivaltaa ja sosiaalista kontrollia lastaan ​​kohtaan.

"Maahanmuutto- ja integraatioministeri Mattias Tesfayen mukaan toimenpiteet kohdistuvat ensisijaisesti maahanmuuttajataustaisiin perheisiin.

- Meidän on ymmärrettävä, että olemme aliarvioineet, kuinka vanhanaikaisen kulttuurin jotkut maahanmuuttajat ovat tuoneet mukanaan. Monet tulevat tänne maista, joissa väkivalta on valitettavasti normaalia.

Lisäksi ne, jotka harjoittavat väkivaltaa ja sosiaalista kontrollia perheen sisällä, saattavat myös osittain jäädä tukijärjestelmien ulkopuolelle – toimenpide, minkä Tanska on aiemmin toteuttanut jengirikollisia vastaan. Karanteeniin joutuvien työttömyystuet keskeytetään kolmeksi vuodeksi, ja heillä on pääsy vain muihin etuuksiin, kuten asumistukeen ja kotouttamistukeen."

Käytännössä tässäkin on kyse muslimeita.

Halla-ahokin on näissä asioissa oikeassa, hänhän pitää nimenomaan muslimien maahanmuuttoa ja islamia uhkana.

8

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tanskassa toimitaan hienosti, ja mikä hauskinta niin demarit on asialla.

    • Anonyymi

      Ulos maasta rikolliset matut!

      Kaikki muu on masokismia.

      Länsimaat ovat tulleet hulluiksi…

    • Anonyymi

      Tanska ei halua enää muslimeita maahan.

      • Anonyymi

        koska ne leirit toteutuu saharaan?

        eikös muslimit tule suunnata Kiinaan ja venäjälle? oppivat mitä on kunniottaa toisen maata ja kansaa?


    • Anonyymi

      Brysselin ” ihmisoikeuskomissio” teki päätöksen, jonka mukaan Tanska ei saa panna toimeen perheenyhdistämistä rajoittavaa lakiaan!?

      Mielenkiintoista nähdä Tanskan reaktio tuohon sen itsemääräämisoikeutta loukkaavaan päätökseen.

      Voi olla, että Unkari, Puola ja Slovenia saavat seuraa? Tai jopa Britannia! EUvostoliitto kaivaa omaa hautaansa. Onneksi…

    • Anonyymi

      sempäs takia suomalaisilla pitäisi olla luvat ja oikeus iskee takasin ja ain lopulliseen asti, näin saataisiin nää vähenemän

    • Anonyymi

      suomen keskusta sanoo mitä?

    • Anonyymi

      Tanskalaiset on rasisteja!
      Vai mitä?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4512
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2944
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1747
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1291
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1222
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe