Vain idiootit matkustaa näillä säillä esimerkiksi Kreikkaan

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/49d6cc26-353b-4355-b6b7-8b809a9b4bca

Suomen vehreä luonto ja raikas ilma hakkaa jotkut etelän matkakohteet 100-0 Lämpötila samoissa, ei mitään syytä lähteä esimerkiksi kreikkaan.
3556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Vain idiootit matkustaa näillä Delta-variantin aallon nousun aikoina esimerkiksi Kreikkaan

Äänestä
  • Tissiposket pysyvät vain kotona ja ryyppäävät keskaria.

    Äänestä

onkohan kreikassa viileämpää

Äänestä

Vain idiootti matkustaa nyt ulkomaille

Äänestä

Vain suomalaiset idioottihörhöt eivät matkusta koskaan ulkomaille. Suomi on matkailumaana perseestä!!

Äänestä
  • Kyllä täällä perseenreijäsä löytyy lähtiöitä vaikka mikä tautiriski tai sääthuonoja. Kun naapureille ja työkaverille pitäpäästä kertomaan lähdöstä ja tulosta.

    Äänestä

jokainen matkustaa minne huvittaa,,köyhät jäävät Suomeen..

Äänestä
  • Vithu kun maksaistte myös tuottamanne koronapalon kulut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vithu kun maksaistte myös tuottamanne koronapalon kulut.

    Se on potkupallonuolioitten hommaa.

    Äänestä

  • Hyvin sanoit. Juuri näin on rikkaat paskaavat ilmaston turhilla matkoillaan ja jeesustelevat ilmastohysteriallaan.

    Äänestä

köyhät sossupummit jäävät Suomeen...

Äänestä
  • Ei niin köyhiä, kun olemme maksamassa teidän torvien juoksemisella aiheuttamia kymmenien miljardien koronakuluja, jotka pitäisi laittaa teidän itsenne maksettaviksi koronamatkailun urpo-petterihaittaverolla.

    Kerrankin porvari kannattaa kansallistamista, sosialismia ja yhteisvastuita sekä veroja, kun on kyseessä minä-minä, mulle-mulle narsistien vapaa koronamatkailu ja viruksen maahantuonti. Mitään rajoituksia ei kulujen ja verojen vähentämiseksi saa porvarista koronamatkailuun laittaa, kuten matkailumalli osoitti.

    Äänestä

Eläkeläiset ovat saneet jo molemmat koronapiikit, voivat matkustella huoletta.

Äänestä
  • Niinhän ne terveydenhuollon asiantuntijat ja tutkijat on sanoneet että myös rokotettu voi saada sars-cov-2 virustartunnan, sairastaa sen ja levittää virusta. Rokotetut koronamatkalijat siis levittävät erittäin tehokkaasti koronavirusvariantteja väestöön ja näin lisäävät uusien vielä tarttuvampien, vaarallisempien ja immuniteetin ohittavien mutaatioiden määrää.

    Äänestä

Tääl suomes on ihan mukavaa ja rauhallista. Pitää vaa asuu vähä landella

Äänestä

Joillakin jo kova hinku...

Äänestä
  • ja liikaa rahaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ja liikaa rahaa.

    Matkustaminen sivistää jos pääasiana ei ole juhliminen jne...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Matkustaminen sivistää jos pääasiana ei ole juhliminen jne...

    Vastuuton luonnon tuhoaminen ei ole sivistystä.

    Äänestä

Lentäminen muutenkin aivan älytöntä, huvikseen.

Äänestä
  • Köyhän ininää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Köyhän ininää.

    Kuten vihreät näyttävät mallia lentämällä ja syyllistämällä niitä jotka eivät lennä.

    Äänestä

Mukavinta viettää lomaa kotona koska saa kokkailla mieleisiään ruokia.

Äänestä
  • Juu, kaikki vieras ja outo pelottaa, eikä maistu yhtään makkaralle.

    Äänestä

Kesä on varattu kotimaalle. Marraskuussa voi taas lähteä lämpimään. Silloin Suomi ei ole parhaimmillaan.

Äänestä

Epäisänmaallinen aivoton dorga sponsoroi Kreikkaa turismilla, fetaloiset saavat valtavia tukia tarvitsematta maksaa koskaan takaisin.

Äänestä

Koska Kreikka maksaa sdp ja kokoomuksen antamat miljoonat takaisin? Katainen ja Urpilainen pääarkkitehdit. Kehuivat hyväksi businekseksi

Sama koskee toki Italiaa

Unkari ja Puola parhaat kohteet suomalaiselle. Sopotin rannat hakkaa kreikkalaiset 100-0

Äänestä

Suomen luonto ja raikas ilma hakkaa esimerkiksi kreikan kohteet 100-0. Vehreyttä ja puhtautta suomessa, kuihtunutta ja tunnkaista Kreikassa.

Äänestä
  • Vähän vaikea ottaa kantaa kun en ole milloinkaan Kreikassa käynyt!

    Äänestä

Säästävät vuoden pienestä palkastaan, että pääsevät tuhlaamaan ne säästönsä ulkomaan matkaan. Sitten taas puurtavat vuoden ja sama toistuu. Sijoittaisivat ne rahat vaikka tulevaa eläkeikäänsä ajatellen.

Äänestä

Vousiko olla niin että jotkut matkustavat muustakin syystä kuin siitä ettei nyt tarvitse kahlata alepaan loskassa ja räntäsateessa?

Äänestä
  • Ai näillä helteillä?

    Äänestä

Eipä viitsi ulos mennä, liian kuuma

Äänestä

Olen aloittajan kanssa täysin samaa mieltä!

Äänestä

Minä menenkin italian vuoristoon raikkaaseen ilmaan missä ei näe yhtäkään suomalaista narisijaa ja talo on siellä oma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/49d6cc26-353b-4355-b6b7-8b809a9b4bca

Suomen vehreä luonto ja raikas ilma hakkaa jotkut etelän matkakohteet 100-0 Lämpötila samoissa, ei mitään syytä lähteä esimerkiksi kreikkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu