Näin ikäänkuin Suomi oli karttana pystyssä ja pohjoisessa aivan ylhäällä oli pullistumana valtava vuori jonka alareunassa oli puristuksissa jokin eläin joka saatiin kammettua irti jonka jälkeen pullistumut vuori oli todella uhkaavana irtautumaan ja jyrämään alleen alapuolella olevan koko Suomen. Niinpä kiireellinen väestön evakuointi oli edessä, johon näky päättyi.
Oma tulkinta on, että koska nyt on tullut julki että Suomi on liittymässä NATO:n ja Venäjä on tietoinen siitä jonka hän haluaa estää valtaamalla pohjois-Suomen, syyskuussa järjestettävän koko Suomen rajan vastaisen alueen sotaharjoituksen yhteydessä provosoimalla.
Uni näky vuoresta?
3
89
Vastaukset
- Anonyymi
Tukholma profetia toteutuu varmasti eikä siihen mene enään kauvan
- Anonyymi
Olipa uni. Onneksi vain uni. On hyvä muistaa, että Suomi ei liity NATOon ilman kansan enemmistön tahtoa. Kumppanuusa sen kanssa on toki oikein hyvä asia.
- Anonyymi
"koska nyt on tullut julki että Suomi on liittymässä NATO:n ja Venäjä on tietoinen siitä jonka hän haluaa estää valtaamalla pohjois-Suomen, syyskuussa järjestettävän koko Suomen rajan vastaisen alueen sotaharjoituksen yhteydessä provosoimalla."
Suomi ei ole liittymässä Natoon. Toivottavasti. Ja tuo valtaus vaikuttaa hyvin epätodennäköiselle provokaatiotakin ajatellen. Mutta jos se tapahtuu, Luoja varjelkoon, ettei meidän pojat tartu aseisiin!
Ja jos sotaväki tietäisi, että hyökkäys on turhaa, ja kieltäytyisivät aloittamasta sotaa, ettei koko maata tuhotaisi, ammuttaisiko heidät tyylikkään kaavamaisesti kaiken päätteeksi? Kyllä saa verenhimoiset lystiä!
Ennemmin antaa järjen voittaa, ja vaikka hallituksen kaatua, kun yhdenkään lakihihhulin julistaa uskollisuutta lakeja ja säädöksiä kohtaan, ja hukuttaa koko kansa vereen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3186161Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta654001Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom413342Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole773264Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava853188Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1813106Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1022566Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll522311Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2132227Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt782103