Uni näky vuoresta?

Anonyymi

Näin ikäänkuin Suomi oli karttana pystyssä ja pohjoisessa aivan ylhäällä oli pullistumana valtava vuori jonka alareunassa oli puristuksissa jokin eläin joka saatiin kammettua irti jonka jälkeen pullistumut vuori oli todella uhkaavana irtautumaan ja jyrämään alleen alapuolella olevan koko Suomen. Niinpä kiireellinen väestön evakuointi oli edessä, johon näky päättyi.

Oma tulkinta on, että koska nyt on tullut julki että Suomi on liittymässä NATO:n ja Venäjä on tietoinen siitä jonka hän haluaa estää valtaamalla pohjois-Suomen, syyskuussa järjestettävän koko Suomen rajan vastaisen alueen sotaharjoituksen yhteydessä provosoimalla.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tukholma profetia toteutuu varmasti eikä siihen mene enään kauvan

    • Anonyymi

      Olipa uni. Onneksi vain uni. On hyvä muistaa, että Suomi ei liity NATOon ilman kansan enemmistön tahtoa. Kumppanuusa sen kanssa on toki oikein hyvä asia.

    • Anonyymi

      "koska nyt on tullut julki että Suomi on liittymässä NATO:n ja Venäjä on tietoinen siitä jonka hän haluaa estää valtaamalla pohjois-Suomen, syyskuussa järjestettävän koko Suomen rajan vastaisen alueen sotaharjoituksen yhteydessä provosoimalla."

      Suomi ei ole liittymässä Natoon. Toivottavasti. Ja tuo valtaus vaikuttaa hyvin epätodennäköiselle provokaatiotakin ajatellen. Mutta jos se tapahtuu, Luoja varjelkoon, ettei meidän pojat tartu aseisiin!
      Ja jos sotaväki tietäisi, että hyökkäys on turhaa, ja kieltäytyisivät aloittamasta sotaa, ettei koko maata tuhotaisi, ammuttaisiko heidät tyylikkään kaavamaisesti kaiken päätteeksi? Kyllä saa verenhimoiset lystiä!
      Ennemmin antaa järjen voittaa, ja vaikka hallituksen kaatua, kun yhdenkään lakihihhulin julistaa uskollisuutta lakeja ja säädöksiä kohtaan, ja hukuttaa koko kansa vereen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      194
      3538
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3190
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1950
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1133
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe