Helluntailaisuus

Anonyymi

Jos some viesteissä myös tässä Suomi 24 sivuilla huomaa miten pahansuopa ilkeä ja paljon vihaa sisältävää uskovaisten kommentit ovat toisiaan kohtaan

Niin että kristityt tunnistaa siitä tai pitäisi tunnistaa siitä että heillä valitsee keskinäinen rakkaus

Miten helluntailainen seurakunnan jäsen voi kommentoida uudesta seurakuntaan tulleista henkilöstä me kaikki vihataan sitä mei siedetä sitä

Mikä on se vastuu mikä on se vastuu uskottavuudesta toisaalta kuitenkin edustavat mielestään kristittyjä ja toisaalta puhuvat toisista ihmisistä todella törkeästi ja rumasti ja halveksivasti ?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole törmännyt tuohon helluntaiseurakunnassa, mutta oin on ennustettu raamatussa että monien uskovien välinen rakkaus kylmenee ja se on saatanan työtä.
      Ehkäpä kastekiivailijat ovat enemmän näitä raivoajia? Voisiko olla?
      Jotka sanovat että aikuis, upotuskaste on ainoa tie totuus ja elämä.

      ST

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      204
      11853
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8208
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6266
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      172
      5184
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      51
      4938
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4492
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4408
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3890
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3383
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      51
      1897
    Aihe