"Syksyllä korona ohi" ei mitään huolta enää.Muistanette viime syksyn? Miten meni asiantuntijaloisien mielestä? Päin vittua meni koronan hoito...ja niin menee nytkin.
Asiantuntijat tietävät taas:
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"Syksyllä korona ohi"
- Milläs nimellä sitä silloin kutsutaan?
Näin tulee tapahtumaan, holtitonta on kesämeno.
Ravintolat ym. olemattomia virusten levittäjiä, virus tarvitsee alustan mistä se pääsee kaikkiin koteihin, sellaisena toimii koulut. Miljoona ihmistä elokuussa kouluihin, niin siitä se taas alkaa, kuten viimevuonnakin. Nyt on vaan tehokkaampi leviäjä tuo intian muunnos, itämispesäkkeet leviää nyt ulkomailta ja ryöpsähtävät kukkaan syksyllä.
Miten suolaliuos rokotteet estävät ?
Ei voi mennä pieleen,70 prossaa rokotettu, joten ovat turvassa. Vain rokottamattomat sairastuu, ja hekin saavat sitten suojan. Kun rokottamattomat on sairastaneet, laumasuoja 100 prosenttia.
Tauti pian selätetty, jeeee...
Uskotko nyt itse edes? Kolmatta koronarokotuskierrosta suunnitellaan Suomessakin
Ja silti tauti leviää vaikka olisi kaikki rokotettu...jotain mätää jutussa on.
Sitä piikkiä pitää koronakakkahousujen ottaa 4 annosta vuodessa vielä monta vuotta.
Tässä käy juuri niin kun sanoin jo yli vuosi sitten elikkä saatte käydä jatkossa 2 kertaa kevällä ja 2 kertaa syksyllä piikillä vielä monta vuotta.
Ja sitten se vasta vaaralliseksi muuttuukin. Mikään rokote ei toimi lopulta.
Mitä enemmän rokotetaan sitä enemmän virus muuntautuu...tätä ei olekkaan vielä kukaan kertonut, miksiköhän....bisnes, bisnes?