Koronavirus on kauhea

Anonyymi

Siihen ei kuole, se on kuin flunssakuume, perusterveelle täysin vaaraton siis.
Miksi siis koko maailma laitetaan sekaisin mokoman nuhakuumeen vuoksi?
Piikkiä en aio ottaa, se voi tappaa!
Miksi edes ottaisin?
Johan olen immuuni mokomalle!

20

91

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmuudenvuoksi voisit kyllä piipahtaa hautaustoimistossa (muista naamasuojain) katselemassa arkkumalleja. Ehkäpä varaisitkin jo mieluisen Risto-Matti Ratian suunnitteleman arkun itsellesi?
      Pitäähän sinun suosia kotimaista taidetta ja suunnittelua, jos korona yllättää ja vie sinut mennessään.

    • Anonyymi

      Kannataa ottaaa se piikki sitää saa vielä 4 annosta joka vuosi niin ei jää yhteen vuoteen piikitys.

    • Anonyymi

      Kyllä siihen virukseen on kuollut ns.Perusterveitäkin....ja kyllä on tosin kuollut vaikka on saanut rokotteetkin.

    • Anonyymi

      Mitä aloittaja tavoittelee sairaalla sairauden vähättelyllään?

    • Anonyymi

      Trollimediat ovat lietsoneet pelkoa.

    • Anonyymi

      Jos ei kuole, saa long-covidin loppuiäkseen.
      Oiret niin moninaiset että jännittävää osallistua jälkisairausarvontaan.

      Itse kyllä en osallistu vaan haen ensi perjantaina toisen piikityksen.

      • Anonyymi

        Ja jos piikkiin ei heti kuole, niin sen pitkäaikaisvaikutuksina voi tulla vaikka minkälaista sairautta.


      • Anonyymi

        Ihmiskokeeseen osallistuminen on mielestäsi turvallisempaa ja fiksumpaa? Ok. Tiedoksesi että myös influenssa voi aiheuttaa pitkäkestoisia oireita ja pahimmillaan keuhkovaurioita ym.


    • Anonyymi

      Kannattaa olla varovainen rokote voi laittaa chakrat väärään asentoon.

      • Anonyymi

        Tehokas tieteen läpimurtorokote on tuonut laumaimmuniteetin Intiaan, vaikka siellä on noin miljardi rokottamatonta. Tällaista tehokasta rokotetta maailma on todella odottanutkin!

        Intian koronatarutunnat ovat lyhyessä ajassa romahtaneet 90%

        Apinoiden kanssa kehitetty adenovirusrokote osoittaa nyt voimansa!


    • Anonyymi

      Hengityskoneethan ovat vain isoja nuhapumppuja flunssaan.

      • Anonyymi

        Sattumalta ne hengityskonepölinät ovat puppua. Puppua, koska ne ihmiset ovat miltei kaikki muuten sairaita.


    • Pääsääntöisesti koronaan ei kuole, mutta Suomessakin on sattunut jo 974 poikkeustapausta. Valtaosan elämä on lyhentynyt ehkä vain viikoilla, mutta joidenkin kymmenillä vuosilla.

    • Anonyymi

      "Varsinkin jos on rokottomaton.

      " 98, 2% Yhdysvaltojen koronakuolemista rokottamattomille"

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/biden-koronasta-on-otettu-yliote-mutta-sita-ei-ole-taysin-voitettu-usa-palaamassa-normaaliin/8184348#gs.50zep9"

      Harhaan johtava, ja siksi valeuutinen.

      Tietenkin koronaan liittyvät kuolemat ovat tapahtunet rokottamattomille, koska rokotuksia on annettu vasta vähän aikaa. Korona ehti sitäpaitsi rojahtaa USA:ssakin alas jo joululta, ettei siinäkään voi rokotteita kehua.

      Sitäpaitsi mitään yliotetta, ja koronan katoamista siellä ei silti ole tapahtumassa, eli Biden ihan valehtelee tai on sokea. USA:n koronaluvut ovat selvässä noususssa ja esimerkiksi viikonlopun luvut ilmoittaan takautuvasti.

      Turha luulo, ja mrna rokotteet ei siinä auta. Samaa puppua ja litkuja sen suhteen kaikki.

    • Anonyymi

      Runkkailen tässä mielelläni muiden lampaiden ja pässien kanssa spermat ja mehut sairaalan veskiin ja siitä viemäriin.

      Nautiskelen runkkauksesta.

      Valkoiseen takkiin nylkyttäminen on myös mukavaa, etenkin jos saa luvan.

    • Anonyymi

      Ei se mikää Ebola ole 89,6% kuolleisuus.turha pelko

    • Anonyymi

      Pernaruttokin oli aikoinaan ihan pikku flussa?

    • Anonyymi

      Lehtiuutisen mukaan puolet nuorista sairastaneista kärsii jälkioireista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      311
      1386
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1147
    3. 62
      912
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      901
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      444
      847
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      671
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      635
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      93
      625
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      463
      605
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      602
    Aihe