Kirsi Pihasta tuli kokoomukselle Persona Non Grata, yhdessä viikossa

Anonyymi

Viime viikolla julkaistussa 67-sivuisessa pamfletissaan Kirsi Piha on haukkunut nimeltä mainiten kokoomuksen kaikki johtohenkilöt. Samoin kokoomuslaisen politiikan kaikkinensa.
https://kirsipiha.fi/wp-content/uploads/2021/07/Kirsi-Piha-_-Kenen-Kokoomus.pdf

Tekstit luettuaan kokoomus siunailee itteänsä, että heidän pormestariehdokkaansa Helsinkiin tällä hetkellä tosiaankaan ole ripuloivan kesähepulin saanut Kirsi Piha. Vaan ehdokaana on aneemisen harmaa Juhana Vartiainen.

Jonkin aikaa tuota Kirsin vit-tuilua tullaan sietämään, pikkutytön kiukutrelyna. Ehkä vuodenvaihteen ylitsekin. Jossakin kohtaa puolue kuitenkin katsoo, että tämän naisen ei ole enää syytä olla kokoomuksen jäsenkirjalainen.
Puoluehellitus erottaa Alexander Stubbin ehdokkaana pormestarikisaan tulleen Kirsi Pihan.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomuksella ei ole valitettavasti ollut tapana erottaa jäseniään. Ei ole erottanut esim. Putinin palvelijaa Kari. J. Mattilaakaan.

    • Anonyymi

      Kirsi Pihalla olikin syytä moittia kaikista pahimpia kokoomuksen matuttajia jotka päästivät peräti 35000 sotilaskarkuria maahamme vuonna 2015.

      • Anonyymi

        ... ja kykylogiikalla samaan hengenvetoon myös niitä kokoomuslaisia jotka arvosteli kokoomusta tästä! 👍🏾


    • Anonyymi

      Kirsi ei ole löytänyt ainoatakaan vikaa esimerkiksi Vihreistä, mutta Kokoomuksesta ei muuta löydykään kuin vikoja, ja huonoa johtamista.

      Jos Kirsi ottaa hänella paremmin soveltuvien Vihreiden jäsenkirjan haltuunsa jatkossa, niin se tietää automaattista eroa Kokoomuksesta.

    • Anonyymi

      Kiviriippa riivinrauta, mitä nuo sanat edes tarkoittaa

      • Anonyymi

        Tietäsköhän esim. joku sanakirja?

        *Eino Leinon pyöriessä haudassaan kuin väkkärä*

        PS: juu ja väkkärä löytyy varmaan sieltä myös?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      29
      4967
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      150
      4750
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      210
      4732
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4571
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3670
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2354
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2128
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1657
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1514
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      190
      1235
    Aihe