Viime viikolla julkaistussa 67-sivuisessa pamfletissaan Kirsi Piha on haukkunut nimeltä mainiten kokoomuksen kaikki johtohenkilöt. Samoin kokoomuslaisen politiikan kaikkinensa.
https://kirsipiha.fi/wp-content/uploads/2021/07/Kirsi-Piha-_-Kenen-Kokoomus.pdf
Tekstit luettuaan kokoomus siunailee itteänsä, että heidän pormestariehdokkaansa Helsinkiin tällä hetkellä tosiaankaan ole ripuloivan kesähepulin saanut Kirsi Piha. Vaan ehdokaana on aneemisen harmaa Juhana Vartiainen.
Jonkin aikaa tuota Kirsin vit-tuilua tullaan sietämään, pikkutytön kiukutrelyna. Ehkä vuodenvaihteen ylitsekin. Jossakin kohtaa puolue kuitenkin katsoo, että tämän naisen ei ole enää syytä olla kokoomuksen jäsenkirjalainen.
Puoluehellitus erottaa Alexander Stubbin ehdokkaana pormestarikisaan tulleen Kirsi Pihan.
Kirsi Pihasta tuli kokoomukselle Persona Non Grata, yhdessä viikossa
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomuksella ei ole valitettavasti ollut tapana erottaa jäseniään. Ei ole erottanut esim. Putinin palvelijaa Kari. J. Mattilaakaan.
- Anonyymi
Kirsi Pihalla olikin syytä moittia kaikista pahimpia kokoomuksen matuttajia jotka päästivät peräti 35000 sotilaskarkuria maahamme vuonna 2015.
- Anonyymi
... ja kykylogiikalla samaan hengenvetoon myös niitä kokoomuslaisia jotka arvosteli kokoomusta tästä! 👍🏾
- Anonyymi
Kirsi ei ole löytänyt ainoatakaan vikaa esimerkiksi Vihreistä, mutta Kokoomuksesta ei muuta löydykään kuin vikoja, ja huonoa johtamista.
Jos Kirsi ottaa hänella paremmin soveltuvien Vihreiden jäsenkirjan haltuunsa jatkossa, niin se tietää automaattista eroa Kokoomuksesta. - Anonyymi
Kiviriippa riivinrauta, mitä nuo sanat edes tarkoittaa
- Anonyymi
Tietäsköhän esim. joku sanakirja?
*Eino Leinon pyöriessä haudassaan kuin väkkärä*
PS: juu ja väkkärä löytyy varmaan sieltä myös?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104732Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241514- 1901235