joka väitti, että kansa ei joudu soten maksumiehiksi, koska valtio maksaa sen.
Miten demareihin kerääntyy tuollaisia pöljiä?
Miten demareihin kerääntyy tuollaisia pöljiä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aika pihalla se eukko on.
No onhan noi demarit sukua vasemmistolle jonka talousopin mukaan velkoja ei tarvitse koskaan maksaa takaisin, eli jos tämä rahoitettaisiin velkarahalla niin koska sitä ei tarvitse maksaa takaisin niin eihän kansa silloin voi joutua maksumieheksi!
Kysytäänkö esim. argentiinaisilta tai kreikkalaisilta kuinka ihanaa on kun ei tarvitse maksaa velkoja takaisin ja kaupassa peruna maksaa 100 € kpl? :) Ja huomenna jo ehkä 200?
Toivotaan että vihreät voittavat seuraavat vaalit niin saadaan suomi kuolemaan vielä nopeammin.
Validi linkki aloituksen väitteeseen, muutoin persuporvarivaletta.
Kiuru on hallituksen fiksuin ministeri.
Valitettavasti! :/
Kuten Husu on Suomen viisain somali!
Pelastanut Suomen paljolta tappaessaan porvari-soten ja siinä samassa Sipilän porvarihallituksen ja hoitanut tähän asti koronan aallot Euroopan parhaiden maiden joukossa Islannin ja Norjan kanssa, Suomen talouden osalta koronan talousvaikutukset olleet KOKO EU:n pienimmät.
6,6 mrd koronakusetusrahaa kankkulan kaivoon = pienimmät?
Sipilän hallitus loi 100 000 uutta työpaikkaa, Kiuru tytöt loi yli 150 000 uutta työtöntä.
Kommarisoten alustavat siirtymäkustannukset veronmaksajille 2 - 3 mrd, kun säästöä PITI tulla!?
JEE! Kiuru! :/
Kuu Kiurusta kadotukseen, Harakasta vähemmän, mustasilmä-Sannasta ei päivääkään.
No asiantuntijat laskivat Sipilän porvarihallituksen terveysjättilähtöisen yksityistämis-SOTEn hinnaksi 4,5 miljardia euroa veronmaksajille nykyistä kalliimmaksi ja päälle kallistuvat tai huononevat terveyspalvelut, jossa terveysjätit välissä vetämässä omat miljoonavoittonsa. Esperi Care ja Aatendo case kertoivat jo jotain.
Eilen tuli verotuspäätös.
Mätky ei olekaan 8 000 euroa vaan 8 500 euroa.
Suurkiitos tuhlareille.