Adoptio helpoksi

Anonyymi

Räsänen on puhunut jo 40v adoptiovaihtoehdosta naisille jotka eivät kykene lapsen hoitoon. Areenalta tuli että Irlannissa on 100v ollut Langenneiden naisten laitoksia mitkä ottavat naiset hoitoon jopa vuodeksi ennen lapsen adoptiota. Naiset ovat saaneet uskonnollista opetusta päästäkseen irti lankeamistavoistaan. Vaikka raskauteen tarvitaan kaksi nainenhan se raskautuu ja saa kärsiä tekonsa seuraukset Naiset ovat hoivakodin jälkeen palanneet vanhempiensa kotiin kun asia hoidettu. He eivät tiedä minne lapsi on annettu. Langenneiden naisten hoivakodit on kat kirkon tai Pelastusarmeijan heiniä.

Eikö Suomessa ole vastaavia laitoksia. Tämä sopisi hyvin jollekin Hell ministeriölle. Naiset saisivat oppia lastenhoidosta ja elämänhallinnasta välttyäkseen seksuaalisuuden synneistä. Jumala antaa naiselle anteeksi. Ja Suomessa on satoja adiptointiperheitä.

Naiset ovat satoja vuosia saaneet aviottomia lapsukaiset. Miten asia on hoidettu täällä. Hoivakodit käyttöön ja väkiluku kasvaa.

2

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millaiset geenit tällaisen äidin masuasukilla lienee. Mssuasukinnisä voi tietysti olla hyvägeeninen.

    • Anonyymi

      "Hyväntekeväisyys" saikin näissä kodeissa aivan uuden merkityksen.
      Langenneiden naisten kodeissa tyttöjä käytettiin orjatyövoimana, kidutettiin ja jopa käytettiin seksuaalisesti hyväksi. Suuri osa vauvoista kuoli ja haudattiin takapihalle merkitsemättömiin hautoihin, joita on sittemmin löytynyt.

      Kanadassa annettiin myös pakollista kristillistä kasvatusta alkuperäisväestön lapsille. Minkä tuloksena tuhansia lapsia on löytynyt koulujen pihoilla olevista haudoista. Henkiin jääneet elivät nälässä, pahoinpideltyinä ja seksuaalisesti hyväksi käytettyinä. Maassa järjestettiin juuri totuuskomissio.

      Onneksi adoptio ei ole helppoa, vaan adoptiovanhempien sopivuus testataan tarkkaan. Kun adoptio oli helppoa, niin lapsia adoptoitiin myös orjaksi ja seksuaalisesti hyväksikäytettäviksi. Sellaista tapahtuu edelleenkin maissa, joissa järjestelmä ei toimi kuten Suomessa.

      Ikävä tosiasia on, että usko ei tee ihmistä päteväksi mihinkään ilman asianmukaista koulutusta. Pari kristillistä lastenkotia on Suomessakin joutunut syytteeseen lasten psyykkisen ja fyysisen pahoinpitelyn vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      101
      4240
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      50
      3030
    3. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      311
      2768
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      62
      2292
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      76
      1514
    6. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1354
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      95
      1255
    8. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1121
    9. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      77
      1118
    10. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      63
      1055
    Aihe