Adoptio helpoksi

Anonyymi

Räsänen on puhunut jo 40v adoptiovaihtoehdosta naisille jotka eivät kykene lapsen hoitoon. Areenalta tuli että Irlannissa on 100v ollut Langenneiden naisten laitoksia mitkä ottavat naiset hoitoon jopa vuodeksi ennen lapsen adoptiota. Naiset ovat saaneet uskonnollista opetusta päästäkseen irti lankeamistavoistaan. Vaikka raskauteen tarvitaan kaksi nainenhan se raskautuu ja saa kärsiä tekonsa seuraukset Naiset ovat hoivakodin jälkeen palanneet vanhempiensa kotiin kun asia hoidettu. He eivät tiedä minne lapsi on annettu. Langenneiden naisten hoivakodit on kat kirkon tai Pelastusarmeijan heiniä.

Eikö Suomessa ole vastaavia laitoksia. Tämä sopisi hyvin jollekin Hell ministeriölle. Naiset saisivat oppia lastenhoidosta ja elämänhallinnasta välttyäkseen seksuaalisuuden synneistä. Jumala antaa naiselle anteeksi. Ja Suomessa on satoja adiptointiperheitä.

Naiset ovat satoja vuosia saaneet aviottomia lapsukaiset. Miten asia on hoidettu täällä. Hoivakodit käyttöön ja väkiluku kasvaa.

2

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millaiset geenit tällaisen äidin masuasukilla lienee. Mssuasukinnisä voi tietysti olla hyvägeeninen.

    • Anonyymi

      "Hyväntekeväisyys" saikin näissä kodeissa aivan uuden merkityksen.
      Langenneiden naisten kodeissa tyttöjä käytettiin orjatyövoimana, kidutettiin ja jopa käytettiin seksuaalisesti hyväksi. Suuri osa vauvoista kuoli ja haudattiin takapihalle merkitsemättömiin hautoihin, joita on sittemmin löytynyt.

      Kanadassa annettiin myös pakollista kristillistä kasvatusta alkuperäisväestön lapsille. Minkä tuloksena tuhansia lapsia on löytynyt koulujen pihoilla olevista haudoista. Henkiin jääneet elivät nälässä, pahoinpideltyinä ja seksuaalisesti hyväksi käytettyinä. Maassa järjestettiin juuri totuuskomissio.

      Onneksi adoptio ei ole helppoa, vaan adoptiovanhempien sopivuus testataan tarkkaan. Kun adoptio oli helppoa, niin lapsia adoptoitiin myös orjaksi ja seksuaalisesti hyväksikäytettäviksi. Sellaista tapahtuu edelleenkin maissa, joissa järjestelmä ei toimi kuten Suomessa.

      Ikävä tosiasia on, että usko ei tee ihmistä päteväksi mihinkään ilman asianmukaista koulutusta. Pari kristillistä lastenkotia on Suomessakin joutunut syytteeseen lasten psyykkisen ja fyysisen pahoinpitelyn vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      164
      2036
    2. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      52
      1578
    3. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      129
      1556
    4. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      77
      1537
    5. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      78
      1435
    6. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      15
      1277
    7. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      69
      1267
    8. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1135
    9. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      75
      1116
    10. Talousasiantuntija sanoo säästämisestä

      " parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine
      Sinkut
      233
      1053
    Aihe