Adoptio helpoksi

Anonyymi

Räsänen on puhunut jo 40v adoptiovaihtoehdosta naisille jotka eivät kykene lapsen hoitoon. Areenalta tuli että Irlannissa on 100v ollut Langenneiden naisten laitoksia mitkä ottavat naiset hoitoon jopa vuodeksi ennen lapsen adoptiota. Naiset ovat saaneet uskonnollista opetusta päästäkseen irti lankeamistavoistaan. Vaikka raskauteen tarvitaan kaksi nainenhan se raskautuu ja saa kärsiä tekonsa seuraukset Naiset ovat hoivakodin jälkeen palanneet vanhempiensa kotiin kun asia hoidettu. He eivät tiedä minne lapsi on annettu. Langenneiden naisten hoivakodit on kat kirkon tai Pelastusarmeijan heiniä.

Eikö Suomessa ole vastaavia laitoksia. Tämä sopisi hyvin jollekin Hell ministeriölle. Naiset saisivat oppia lastenhoidosta ja elämänhallinnasta välttyäkseen seksuaalisuuden synneistä. Jumala antaa naiselle anteeksi. Ja Suomessa on satoja adiptointiperheitä.

Naiset ovat satoja vuosia saaneet aviottomia lapsukaiset. Miten asia on hoidettu täällä. Hoivakodit käyttöön ja väkiluku kasvaa.

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millaiset geenit tällaisen äidin masuasukilla lienee. Mssuasukinnisä voi tietysti olla hyvägeeninen.

    • Anonyymi

      "Hyväntekeväisyys" saikin näissä kodeissa aivan uuden merkityksen.
      Langenneiden naisten kodeissa tyttöjä käytettiin orjatyövoimana, kidutettiin ja jopa käytettiin seksuaalisesti hyväksi. Suuri osa vauvoista kuoli ja haudattiin takapihalle merkitsemättömiin hautoihin, joita on sittemmin löytynyt.

      Kanadassa annettiin myös pakollista kristillistä kasvatusta alkuperäisväestön lapsille. Minkä tuloksena tuhansia lapsia on löytynyt koulujen pihoilla olevista haudoista. Henkiin jääneet elivät nälässä, pahoinpideltyinä ja seksuaalisesti hyväksi käytettyinä. Maassa järjestettiin juuri totuuskomissio.

      Onneksi adoptio ei ole helppoa, vaan adoptiovanhempien sopivuus testataan tarkkaan. Kun adoptio oli helppoa, niin lapsia adoptoitiin myös orjaksi ja seksuaalisesti hyväksikäytettäviksi. Sellaista tapahtuu edelleenkin maissa, joissa järjestelmä ei toimi kuten Suomessa.

      Ikävä tosiasia on, että usko ei tee ihmistä päteväksi mihinkään ilman asianmukaista koulutusta. Pari kristillistä lastenkotia on Suomessakin joutunut syytteeseen lasten psyykkisen ja fyysisen pahoinpitelyn vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      68
      4219
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      47
      3171
    3. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      37
      2826
    4. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      34
      2008
    5. Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua

      Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas
      Kotimaiset julkkisjuorut
      504
      1676
    6. Oletko onnellinen

      Kun ei enää nähdä?
      Ikävä
      63
      1595
    7. Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?

      Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode
      Tv-sarjat
      46
      1462
    8. Anteeksi

      Anteeksi 😭😭😭. Olet rakas❤️. En juo enää liikaa. 😭
      Ikävä
      41
      1370
    9. Minun kultani

      Mistä saataisiin sulle hyvät henkselit? 🤗😘
      Ikävä
      68
      1294
    10. Mitäs mieltä

      Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho
      Ähtäri
      17
      1256
    Aihe