Adoptio helpoksi

Anonyymi

Räsänen on puhunut jo 40v adoptiovaihtoehdosta naisille jotka eivät kykene lapsen hoitoon. Areenalta tuli että Irlannissa on 100v ollut Langenneiden naisten laitoksia mitkä ottavat naiset hoitoon jopa vuodeksi ennen lapsen adoptiota. Naiset ovat saaneet uskonnollista opetusta päästäkseen irti lankeamistavoistaan. Vaikka raskauteen tarvitaan kaksi nainenhan se raskautuu ja saa kärsiä tekonsa seuraukset Naiset ovat hoivakodin jälkeen palanneet vanhempiensa kotiin kun asia hoidettu. He eivät tiedä minne lapsi on annettu. Langenneiden naisten hoivakodit on kat kirkon tai Pelastusarmeijan heiniä.

Eikö Suomessa ole vastaavia laitoksia. Tämä sopisi hyvin jollekin Hell ministeriölle. Naiset saisivat oppia lastenhoidosta ja elämänhallinnasta välttyäkseen seksuaalisuuden synneistä. Jumala antaa naiselle anteeksi. Ja Suomessa on satoja adiptointiperheitä.

Naiset ovat satoja vuosia saaneet aviottomia lapsukaiset. Miten asia on hoidettu täällä. Hoivakodit käyttöön ja väkiluku kasvaa.

2

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millaiset geenit tällaisen äidin masuasukilla lienee. Mssuasukinnisä voi tietysti olla hyvägeeninen.

    • Anonyymi

      "Hyväntekeväisyys" saikin näissä kodeissa aivan uuden merkityksen.
      Langenneiden naisten kodeissa tyttöjä käytettiin orjatyövoimana, kidutettiin ja jopa käytettiin seksuaalisesti hyväksi. Suuri osa vauvoista kuoli ja haudattiin takapihalle merkitsemättömiin hautoihin, joita on sittemmin löytynyt.

      Kanadassa annettiin myös pakollista kristillistä kasvatusta alkuperäisväestön lapsille. Minkä tuloksena tuhansia lapsia on löytynyt koulujen pihoilla olevista haudoista. Henkiin jääneet elivät nälässä, pahoinpideltyinä ja seksuaalisesti hyväksi käytettyinä. Maassa järjestettiin juuri totuuskomissio.

      Onneksi adoptio ei ole helppoa, vaan adoptiovanhempien sopivuus testataan tarkkaan. Kun adoptio oli helppoa, niin lapsia adoptoitiin myös orjaksi ja seksuaalisesti hyväksikäytettäviksi. Sellaista tapahtuu edelleenkin maissa, joissa järjestelmä ei toimi kuten Suomessa.

      Ikävä tosiasia on, että usko ei tee ihmistä päteväksi mihinkään ilman asianmukaista koulutusta. Pari kristillistä lastenkotia on Suomessakin joutunut syytteeseen lasten psyykkisen ja fyysisen pahoinpitelyn vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1097
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      876
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      103
      855
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      276
      657
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      70
      605
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      583
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      562
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      536
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      33
      493
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe