Rokotevastaisuus?

Mitä sinulle merkitsee, että miljoonia on sairastunut ja kuollut koronaan?
Ei heidän kärsimyksensä tietenkään hetkauta tunteettomia. Mutta me, jotka olemme joutuneet seuraamaan teholla hengityskoneessa elämästään taistelevien läheistemme tuskaa, emme voi olla niin julmia, että vähättelisimme heidän kärsimyksiään.
Isorokkoon kuoli aikanaan noin 500 miljoonaa ihmistä. Se voitettiin rokotteella. Samoin on nyt koronaan suhteen. Rokote on ihmiskunnan ainoa keino päästä siitä.

Lääketiede on siunaukseksi kaikille ihmisille.
403246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Onko+aloitus+huono+vitsi?+Israelissa+55%+uusista+tartunnoista+todettu+kahdesti+rokotetuilla.+Sen+lisäksi+valtamedi+on+kertonut+että+rokotteissa+on+riskejä.+Etenkin+lapset+ja+nuoret+vaarassa.

Äänestä
  • Se oli enemmänkin säätiedotus kuin mitään asiaa. Taitaa olla maksettu joltain taholta.
    Ei luulisi, että noin pahasti viiraa jos on vähänkin seurannut miten uutiset välttävät vammojen ja kuolleitten kertomisista ja työntävät vain ulos kehuja, lukuja ja mainosta.
    Yrittävät saada naurettavin konstein, siis aivan lapsellisten konstien kanssa ihmiset piikille.
    kertovat vielä jopa, että on onni, että saimme vapaata aikaa sinulle piikitykseen, kun on niin jonoa. Virossa kaveri seurasi jonoa, jossa sama punatakkinen viihtyi tuntitolkulla rekvisiittana, että on täällä meitä ottamassa. Onhan sielläkin ottajia ollut, sama aivopesu ja uskonto vallalla.

    Israelissa touhu lopahti piikityksessä ja painostuksissa ja passeista luovuttiin. Ihmisoikeudet ne pitää olla ja kait se kävi kateeksi kun palestiinalaiset eivät sairastelleetkaan vaikka ei piikkejä heille (onneksi) riittänyt !

    Äänestä

ROKOTEVASTAISUUDESTA MENE TIEDÄ - ON SE USASSA KASVANUT VIIME VUOSIKYMMENINÄ KUN ON MAALMAN SAIRAIN VALTIO!
Siellä myös rokotetaan runsaimmin.

Injektiovastaisuus on paljon suurempi kuitenkin. Tässähän on ns. "koeluonteinen lääke" kyseessä ja sillä ei ole mitään tekemistä rokotteitten kanssa.
Jos et tiennyt, niin aakkoset pitäisi opetella ennen kuin rupeaa kulttinsa oppeja tänne tuomaan. Uskonnot ovat aina olleet vaarallisia ja tappavat ihmisiä, niin nytkin.

Kaikki olisi jatkutut hyvin ilman näitä coronaflunssan kiihotuksia mediassa.
Rahan valtaa ja suunniteltu isku. Tämä epäonnistui sikapiikin kanssa, mutta siinäkin tuli turkasen paljon uhreja, jotka kärsivät näistä piikeistä vieläkin.

Nyt on jo tullut monin verroin injektioista sairaita, vammaisia ja kuolleita, että ihan meitä puistattaa tässä jo.
Mitä enemmän injektioita on saatu markkinoitua median avustuksella, sitä vakavammaksi on tilanne mennyt ja taudit lisääntyvät raketin lailla kun oma puolustusmekanismi on tuhottu ja levitetään muihin vastuuttomasti variantteija ja mitä lie tauteja ovat.

Yksi hyvä sentään on injektioista tullut - infulenssa on kadonnut :-))

Äänestä

ISOROKKOA EI VOITETTU ROKOTTEELLA - SE KATOSI ITSESTÄÄN KUTEN AINA!

ROKOTE TULI SEN JÄLKEEN - MENEHÄN TUTKIMAAN TÄMÄ ASIA.

MYYNTIMIEHET KEKSIVÄT TÄSTÄ RAHASAMMON JA MAINOSTIVAT TÄTÄ HERPAUTUMATTA VUOSIKYMMENIÄ, ETTÄ SAISIVAT SEN USKON IHMISIIN.

NÄIN ON NYT KÄYNYT MYÖS JA SAMPO ON SUURIN SITTEN HISTORIAN!
NYT ON UUSI USKONKULTTI JA PALJON JÄSENIÄ :-))

Äänestä
  • Niin todella kävi isorokon kanssa. Rokotekehittely vei aikaa ja silloin ei hyväksytty ihan tuosta vaan myyntiin ja joutui ottamaan vastuun näistä - nyt ei.

    Se tosiaan tuli liian myöhään ja tauti oli jo tipotiessään.
    Mitään apua ei sitten ole tästä rokotteesta saatu kun ei ole ollut itse tautiakaan.

    Äänestä

  • Mielenkiintoista. Sano millä vuosisadalla Suomessa isorokkoa vastaan alettiin rokottaa ja kuinka monta epidemiaa on ollut Suomessa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mielenkiintoista. Sano millä vuosisadalla Suomessa isorokkoa vastaan alettiin rokottaa ja kuinka monta epidemiaa on ollut Suomessa?

    Aivan turhaan kysyä mitään faktaa rokotevastaisilta koska todistettua faktaa heidän väitteilleen ei ole. Eivät vain itse ymmärrä sitä. Ilmeisesti heidän Äo on alle 100

    Äänestä

  • Kaikki rokotteet ja lääkkeet ovat turhia. Lääkärit ovat myös lääketehtaiden renkejä. Etsi vain nnetistä luonnonlääkkeitä.

    Äänestä

Rokotevastaisuus teettää näköjään tietoista valehtelua asiansa tueksi.

Jokainen normaalisti ajatteleva tahtoo suojautua ja auttaa muitakin varjeltumaan tappavalta kulkutaudilta.

Mikä saa ihmiset pelkäämään lääketieteen saavutuksia?

Äänestä
  • Valehtelu on kyllä just toisinpäin. Katso vaikka lehtien salailua kuolemista ja vammoista.

    Ne kyllä osaavat herkutella ja mässäillä jos jostain löytyy niin sanotusti coronaan sairastunut ja mitä paremmin tuo infulenssan esim. saanut osaa näytellä näitä kärsimyksiään niin sitä parempi ja toimittaja saa vielä lisäbonusta jos keksii vielä jonkun tuskan parkaisun siihen lisäksi.

    SE ON TODELLA SAIRASTA TÄMÄ MYRKKYJEN TYRKYTYS JA MAINOSTAMINEN.
    ONNEKSI YSTÄVISTÄ HARVA ON SORTUNUT JA TYRKYTYS VÄHENSI VIELÄ MAINOSTEN KANSSA KIINNOSTUSTA.

    Äänestä

  • Kerro meille mitä siinä sanottiin sisällöstä kun kävit piikillä ja sait sen sisällöstä paperisen tulosteen varoituksineen.
    Me emme ole ottaneet, olisi meille mielenkiintoista tietää niin ei tarvitse käydä kysymässä.

    Äänestä

  • Ei tiedä. Kulkutautimyönteiset Suomessa on jopa väittänyt isorokko-rokotteen aiheuttavan tuberkuloosia.

    Äänestä

  • VALEHTELU saa vasteiseksi. Tässä ei ole normaalista rokotteesta kyse. Ota piikki piikin perään ja katso sitten. Työntäkää toksiinisia rokotteita kehonne täyteen, kun ette usko. Ja AHNEUS saa vastaiseksi. Ihan tarpeeksi on ihmisiä kuollut piikin saatuaan.

    Äänestä

  • Ikävä kun olet noin tietämätön, tule jo näkemään ikävä todellisuus sieltä.
    Piikki on vähintään pedon merkin esiaste ja hyvin haitallinen kehollekin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tiedä. Kulkutautimyönteiset Suomessa on jopa väittänyt isorokko-rokotteen aiheuttavan tuberkuloosia.

    Isorokkorokotteen saaneista olen lukenut peri ikäviä lopputulemia, joitakin jopa itse tavannut. Ilmankos nykyisin ko rokotteeseen ei ole kovin suurta innostusta uudelleen tarttua, vaikka ko tauti yllättäisikin. Sokeutuminenkin on mielestäni vakava seuraus rokotteesta ja osoittaa, kuinka yksilöllisiä me ihmiset loppujen lopuksi tauteinemme olemme.

    Äänestä

  • Mikä tuo tänne kaivamaan näitä roskalehtien uutisointeja. Vie juutuupiin, siellä on sensuuri myös ja sinne sopivaa ajanvietettä uskovaisille.
    Olisiko taas joku väritetty tarina kauhukuvin hirveästä taudista mukavasti liiotellusti, että saisivat myrkkyjä kaupaksi taas tämän pohjalta.
    Ei todella kiinnosta mennä viruslinkille :-)

    Äänestä

  • Me taas tunnemme heti piikitysten alettua näitä kuolleita/sairastuneita ja vammaisia. Yksi jäi työkyvyttömäksi. Yksi saattaa vielä kuolla kun joutui tehohoitoon piikin saatuaan.

    Äänestä

  • Koskettava kertomus. Mutta hän selviytyi. Kuusi viikkoa teholla teki tehtävänsä.
    Voisitko kertoa, miten hän voi nyt?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä tuo tänne kaivamaan näitä roskalehtien uutisointeja. Vie juutuupiin, siellä on sensuuri myös ja sinne sopivaa ajanvietettä uskovaisille.
    Olisiko taas joku väritetty tarina kauhukuvin hirveästä taudista mukavasti liiotellusti, että saisivat myrkkyjä kaupaksi taas tämän pohjalta.
    Ei todella kiinnosta mennä viruslinkille :-)

    Juurikin näin, sairaalat saavat bonusta kun saadaan väännetty covid potilaaksi.

    Äänestä

CDC: Yli 300 lasta kuollut mRNA-Covid-rokotteisiin Yhdysvalloissa – Pfizerin ex-johtaja varoittaa tappavasta vaarasta !

FOX-uutisten raportissa kerrotaan, että Yhdysvaltain terveysviranomaiset (CDC) on kirjannut yli 300 teini-ikäisten lasten kuolemaa, joiden epäillään liityvän kokeellisiin mRNA-rokotteisiin. Pfizerin ex-varajohtajan, Michael Yeldonin, varoitukset on muistettava.

Äänestä

No tämäkin vielä. Ei sillä, että kristillinen linkki olisi paha, mutta miten se liittyy rokotteeseen tai sen vastustamiseen?

Äänestä
  • NO ONHAN TÄSSÄKIN USKONNOSTA KYSE!

    Äänestä

Rokotevastaiset ovat suuri uhka kansanterveydelle.

Ai niin, en muistanut, että koronarokotteellahan istutetaan ihmisiin mikrosiru, jonka kautta pystytään hallitsemaan hänen ajatuksiaan. Mikrosiru on yhtä kuin pedonmerkki.

Äänestä

On tärkeää ottaa rokote. Se osoittaa kanssaihmisistä välittämistä. Rokotteen ottaminen on yleisinhimillistä viisautta.

Äänestä

Mv lehti on täynnä mitä ihmeellisempiä "rokotemyrkytysiä". Mitään hyvää ei ole tarjona rokotteiden ottajille ja jo ottaneille.
Mallia on otettu USA:ta. Siellä kouhkaajia riittää, ja vieläkun Jeesusta ja Jehovaa heitetään kehään, niin hyvähän siitä tulee. Uskovaiset ovat kaikkein herkimpiä ottamaan todesta rakkavalehtelun. Yhteiskunta voisi laittaa pienen laskumuistutuksen Mv lehdelle.
Ties vaikka löytyisi joku kiva pykälä, jolla saisi muutaman lehden toimittajan Konnunsuolle. Sen he ovat ansainneet.

Äänestä

Nämä "myrkkyinjektio-koronarokotehörhöt" näkevät jo piruja, kun delta-viruksen kontaminaatio lähestyy. Kauhean kauheaa! Mutta olkaa huoleti viehättäviä ruumiskontteja on varattu isompaankin kuperkeikkajuhlaa varten.

Eli sijoituspaikka löytyy! Levitätte koronaa tyhmyyttänne jatkuvasti. Valtio kiristää otteitaan pakosti, uskokaa pois. Älkää olko tyhmiä! Rokotus auttaa elämään!

Äänestä

Etkö ymmärrä, ettei ole kyse ihan tavallisesta rokotteesta. Katsotaan muutaman vuoden päästä, mitä aiheuttaa rokotepiikki elimistössä. Tämä synteettinen "rokote" ei ole samanlainen kuin aiemmat. Siitä on kyse, ei siitä ettei ihmisiä saisi rokottaa, mikäli rokote olisi vaaraton. Siihen on kuollut jo ihan liikaa ihmisiä.

Äänestä

Näihinkin keskusteluihin sekaantuvat koulutetut some kirjoittelijat.
Puolustetaan rokotteita rahasta.

Netissä pyörii malleja millä homma etenee.
- Vedotaan tilastoihin
- Vedotaan tutkimuksiin
- Vedotaan tunteisiin
- Vedotaan kaveripiiriin

Ethän juuri SINÄ halua olla se joka erottuu ja jää joukosta...?

Ja niin edelleen...
Ihan samat työkalut käytössä kuin puhelinkauppiailla.
Psykologien kehittämiä kysymys/vastaus - listoja.

Äänestä
  • Oma lukunsa on sanataituruus. Pitäisikö lisätä listalle?

    Esim. kulkutautimyönteinen koronarokotevastustaja ei kuulosta kivalta.

    Mutta eipä kuulosta kivalta myöskään Mengele-myönteinen pakkokoronarokottaja.

    Äänestä

Jassoo,vai niin.Kahdesti rokotettuja sairaalahoidossa ja jopa kuolleet koronaan.Se rokotteen vaikutuksesta taudin häviämiseen.Itse olen rokottamaton ja sellasena pysyn,jos armas hallitus tai muu pakottaa sen ottamaan.Jopa väläytellään työpaikoille pakolliseksi.Eläköön tämä vapaa maa.No,toivottavasti ei pakoteta,jokaisella kaai on oikeus päättää omista asioistaan??Ja meidän rokottamattomien syykö on se et joku rokotettukin sairastuu?Eikö rokotteet suojaakaan?

Äänestä

Viimeiset kaksi viikkoa joku rokotevastainen i d i o o t t i on pitänyt todella raivostuttavaa älämölöä omasta typerästä mielipiteestään Mannerheimintienvarressa. Mistä näitä älypäitä sikiää.. todella ihmeellinen suhtautuminen asioihin. Ei niitä rokotteita kehitetä ihmisten harmiksi. Ajatuksenjuoksu näillä ihmisillä täytyy olla jonkun oravan tasolla. Pitäisi edes omat typerät ajatuksensa itsensä sisällä eikä nolaasi itseensä ja aiheuttaisi ympärilleen alämölö saastetta noin typerän asian suhteen.

Äänestä

Suomen terveydenhoitojärjestelmä on koronarokotevastainen. Eihän Suomessa saa koronarokotetta, vaikka haluaisikin. Ei edes Tasavallan Presidentti.

Äänestä

Mikä onkaan tuon FDA:n rooli maailmassa?
https://t.me/c/1878216607/136
FDA is money making Machine to Pharma industry..
Jo 50-luvulla USA:n senaatille esiteltiin komitean tutkimus, jossa seurattiin 45 vuoden ajalta rokotteiden hyötyjä. Komitea tuli tulokseen, että rokotteista on vain marginaalisia hyötyjä ja haitat ovat niitä suuremmat.
Pfizer maksoi FDA:lle 2,7 miljoonaa, jotta sai koronarokotteelle hätäkäyttöluvan.
Vuonne 2021 Korkein oikeus päätti, että mRNA-piikeistä ei voida käyttää rokotteen nimeä, koska tuo tekniikka on sotilasbiolääketiteen kehittämä bioase.
Mitä teki WHO? Se nopeasti muutti rokotteen määrityelmää sellaiseksi, että mRNA mahtui sen sisään.
Olisiko aika heräillä siellä Lampolassa?

Äänestä

Vastamediassa onneksi annetaan tukea rokottamattomille hoitajille, melko vähän ovat tukea saaneet mistään julkisuudessa.

https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?219999
"Nyt sitten kun on paljastunut, että rokottamattomat hoitajat olivatkin aivan oikeassa, kun jopa rokotteiden valmistaja on joutunut myöntämään, että rokotteet eivät estäneet tartuntoja vaikka niitä siten mainostettiin, sekä jatkuvasti on tullut uutisia mRNA-koronarokotteiden vakavista sivuvaikutuksista, niin silti kukaan ei ole pyytänyt julkisesti anteeksi huonosti kohdelluilta hoitajilta."

Äänestä

Hoidettais tämä tauti, että päästään eteenpäin.

Äänestä
  • Mutta joku pitäisi saada vastuuseen koronarokotteiden väkisin markkinoinnista ja niistä aiheutuneista isoista ongelmista.

    Äänestä

  • Anonyymi00052 kirjoitti:

    Mutta joku pitäisi saada vastuuseen koronarokotteiden väkisin markkinoinnista ja niistä aiheutuneista isoista ongelmista.

    Niin pitäisi, mutta uskomustieteissä ei faktoja mietitä. Jos ihminen tahtoo uskoa rokotteisiin, ei ole olemassa mitään keinoja muuttaa tätä kantaa. Rokotteet ovat kuin villi länsi. Ollut jo parisen sataa vuotta ja tänä aikana maailmassa on rokoteltu pilvin pimein.

    Syöpäsairaudet ovat nyt hyvin yleisiä, myös neurologiset vaivat, puhumattakaan mielenterveyden häiriöistä. Autoimmunisaatio on faktaa. Mutta annas olla, jos noita yhdistää rokotekiimaan, niin johan syntyy ihmeellisiä tarinoita puolustelemaan rokotemafiaa. Rokotteet näes ovat tämän maailman parasta bisnestä. Tämä bisnes perustuu uskomukseen, että ihminen piikitysten jälkeen olisi tulevaisuudessa paremmassa kunnossa kuin ennen näitä varotoimenpiteitä. Mutta tämähän ei pidä paikkaansa, sillä eivät taudit ja sairaudet suinkaan piikeillä vähene, vaan ainoastaan muuttavat muotoaan, ilmiasuaan.

    Ongelma on siinä, että nykyihminen ei välitä ajatella itseään kokonaisuutena, vaan piikitysten myötä antaa heitellä itseään sinne tänne sairauksien valtameressä. Jos maailmassa esim yleistyvät autismitapaukset, rokotemafia kiirehtii lausumaan, että ainakaan runsastuneet piikitykset eivät ole aikaansaaneet tällaista kehitystä. Jos näin myönnettäisiin, rokotebisneksille tulisi loppu ja tuo johtaisi ennen näkemättömään taloudelliseen syöksykierteeseen. Joten aina kun runsaiden rokottamisten jälkeen sairauksien ilmiasu muuttuu, lääkäreiden on välittömästi vakuuteltava, että ainakaan rokotteilla ei ole mitään virkaa tähän perin ikävään suuntaukseen. Eli rokotteet lupaavat pelkästään hyvää ja joka tapauksessa eivät lupaa mitään muutakaan, eivätkä vahingossakaan mitään vahingollista, sillä tuollaisen ilmituominen olisi erittäin turmiollista näille bisneksille. Eri toten tällaisille vastuuvapaille hölmöilyille.

    Miksi jo parisen sataa vuotta rokotemafia on tahkonnut suunnattomia summia piikityksillään? No siksi, että ihmiset ovat taipuvaisia uskomaan mieluummin satuja kuin totuutta. Piikki käsivarteen ja maailmasi pelastuu. Mutta eihän se noin mene. Jo ihmisen yksilöllisen rakenteen vuoksi ei varmasti mene. Tietäähän tuon jo muistakin lääkeaineista. Eikä ainoastaan lääkeaineista vaan jo tavanomaisesta ihmisravinnostakin. Rokotemafia tosin on ainoa taho, joka on täydellisesti onnistunut syrjäyttämään ihmisen yksilöllisen reaktion lääkeaineisiin ja pelottelullaan saanut bisneksensä pyörimään täysin ihmisluonnon vastaisesti eli olipa lääkeaine mikä hyvänsä mafian tarjoama, se kyllä käy kaikille ja kaikki tasavertaisesti pelastuvat. Mikä voisi olla enempää humpuukia? Varmasti vaikeuksia keksiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä sinulle merkitsee, että miljoonia on sairastunut ja kuollut koronaan?
Ei heidän kärsimyksensä tietenkään hetkauta tunteettomia. Mutta me, jotka olemme joutuneet seuraamaan teholla hengityskoneessa elämästään taistelevien läheistemme tuskaa, emme voi olla niin julmia, että vähättelisimme heidän kärsimyksiään.
Isorokkoon kuoli aikanaan noin 500 miljoonaa ihmistä. Se voitettiin rokotteella. Samoin on nyt koronaan suhteen. Rokote on ihmiskunnan ainoa keino päästä siitä.

Lääketiede on siunaukseksi kaikille ihmisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu