On esitetty nyt että jatkuva rasismi -spam palstalle olisikin
linkissä paljastettiin että ylilauta olisi osana tät spamia- eli saattaa olla kyse kilpailevan yritykse n tarkoituksesta spammata rasismia palstoilla, jotta saadaan lopetettua anonyymi-= nimetön kirjoittelu- ja tilalle pakkolaki-tyyppinen pakollinen rekisteröityminen, joka tappaa vapaan keskustelun. ylilauta ei ole anonymipalsta vaan vaatii rekisteröotymisen.
toisaalta toimijat tuntuvat olevan porvari-eliittiä, elikkä RKP- raha, valta, jne- eliittiä, jolle myös on tärkeä sada rassmia, - leimata eriaisia asioita, mainosta erilaisia asioita, nuo piirit tekevät myös joukkokiusaamista , mind contorllia- eli mielenohjailua, mieleipidevaikutamista, politiikkaa, seurantaa, jne. - joen kaikki tuo on suomi24 keskustleuissa mahdollista.
samat henkiköt saattavat esiintyä - jopa yksi henkilö- saattaa esiintyä vastakkaisina osapuoline, jne.
turha kai mainitakaan että kyseiset eliittipiirit, ketä siten ovatkaan- on suojattu proxyillä, jne- tuntemattomiin- joten he itse eivät ole ongelmissa jos keskusteluja tutkitaan. Sisi tapauksen tutliminen opn asiantuntija -asia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17030897/tamahan-on-100--sekopaiden-ja-rasistien-leikkikentta
Suomi24-spam rikolliset selvitetty? Ylilauta-sivua epäillään rasistisesta spam-vyörystä palstalle?e
7
104
Vastaukset
- Anonyymi
spamilla on myös voitu provospoida - ärsyttää osalistujia rasistisiin tai kärjistettyihin kommentteihin- siis tarkoituksellisestikin ja täsmäkiusaamisenakin jotakin itettyä kohdetta kohtaan.
PS.
Rekisteröidyn ja varmasti asiallisen ja virallisen keskustelun voi jokainen saada helposti muuttamalla esim. Pohjois-Koreaan, jossa osataan siistiä netti asialliseen keskusteluun. - Anonyymi
mahdollisesti RKP-eliittiä... joille kaikki on mahdollista, ja Suomen valtio on heitä alempana - , eli seuraamuksia ei voi tulla mistään?
- Anonyymi
Ruotsikaan ei sitä Ahvenanmaata halunnut Oolannin sodassa. Ei sitä kukaan oikeasti halua.
- Anonyymi
palsta rauhoittui heti kun spamista alettiin kekustelaa-
elikkä nyt on kukkahattujen vuoro- näinhän se aina menee.
Hullun palstan keskustelu, onkin yhtäkkiä normaalia- ja ne jotka ei sitä huomaa- on saatu kiinni? - Anonyymi
Ei tämä palsta mikään virallinen sivusto ole.
Itse en ole mitään häiriköintiä huomannut. Tosin en ole sekakäyttäjä ja alkoholisti joten arvostelukykyni on erilainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain26311655Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810950Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356278Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2155129Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1573600- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532428Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161664