Tuttua ateisteille. Nyt korona aikana ihmiset hoitavat itseään
& mielenterveyttä erilaisin keinoin. Meditaatio on suosittua ja tässä uutisviidakossa harrastuksessa ei tarvita välttämättä hengellistä kontekstia. Meditaatiolla voi hallita ahdistusta, emotionaalista terveyttä... parantaa itsetietoisuutta...vähentää ikään liittyvää muistin menetystä...tuottaa ystävällisyyttä. Voi myös auttaa torjumaan riippuvuuksia.
Onko meditaatio?
8
156
Vastaukset
- Anonyymi
Delta-aallot ( ei variantti ) on oma suosikki- favourite meditaation väline.
Tässä on biologisista reaktioista kysymys, täydellinen rentoutus. Sopii siis
kenelle tahansa stressaavana aikana. Anthony Sommer on mestari.
https://www.youtube.com/watch?v=jDfXZuvi1H0 - Anonyymi
on. toimii itselläni varsinkin silloin kun meinaa keittää yli. lyhytkin sessio auttaa paremmin kuin lääkkeet joita käytin useita vuosia ahdistuksen ja stressin hoitoon. nyt yli kolme vuotta ilman lääkeitä.
- Anonyymi
Vähän niinkö että tietävätkö ateistit mitä on soija.
- Anonyymi
kossu ajaa saman asian 🤣
- Anonyymi
terve ihminen ei kaipaa meditaatiota vaan stressin aaltoliikettä.
Kyllähän minäkin olen harrastanut meditaatiota. Loppujen lopuksi peilaamme maailmaa vain ja ainoastaan oman mielemme kautta, joten sen harjoittaminen ja oman ajatusmaailman eri ulottuvuuksien löytäminen on asia, mitä suosittelen kaikille.
Meditaatiosta löytyy ihan asiallistakin kirjallisuutta, ilman sitä uskonnollista taikauskoista soopaa.- Anonyymi
En suosittele, koska Jeesus on ainoa Valo maailmassa. Hänen luonaan löytyy apu. Meditaatio on pimeyttä. Ei sieltä todellista apua löydy.
Ongelman vain on se, että ihmiset rakastavat pimeyttä, eivätkä tahdo tulla valoon, koska heidän tekonsa ovat pahoja. Meditaatiota voi harjoittaa vaikka olisi kuinka suuri pahantekijä. Varmaan monet murhaajatkin harjoittavat. Jeesuksen luona on onneksi syntien anteeksisaaminen suurimmallekin syntiselle, joka katuu syntejään ja tunnustaa ne.- Anonyymi
terveet ei tarvitse meditaatiota tai jeesusta .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175032Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433685Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912276- 1351958
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1431915Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee471836Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171600- 1381445
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551236Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641185