Turussa petti koronatarkastukset

Amorellan terminaalissa ei mitään testejä...näin se korona leviää iloisesti....Aika sulkea suomi taas kertaalleen.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hieno homma , nyt turistit pääsee maahan helposti kuten Lappi on pitkään vaatinut.

Äänestä
  • Uutisoivat juuri, tauti ei tule turistien mukana, vaan suomalaiset hakee ulkomailta.... Mites se tauti alkujaan tulikaan, taas heiltä jo unohtu😅

    Äänestä

Laita paikalliset toimijat avit töihin ja aina mokataan, kuin sitä tehtäisiin tahallaan. Hallituksen pitäisi olla joka paikassa ohjaamassa, vaikka koronan hoito on tällä hetkellä paikallisilla toimijoilla.

Äänestä

Eikö jo olisi syytä antaa lopputilejä noille tyrijöille ?

Äänestä
  • Ai kaikille, jotka matkustaa rajan yli?

    Äänestä

Näin vuotaa Suomen rajat joka ilmansuunnasta.

Äänestä
  • Asiantuntijan mukaan kuitenkin suomalaiset ja "suomalaiset" maan sisällä levittävät covidin delta-muunnoksia!

    Äänestä

  • No meille on valehdeltu koko ajan hallituksen ja viranomaisten taholta, että Suomen rajat ovat tarkassa valvonnassa viruksen vuoksi. Tosiasiassa muuta, ei vahdita, kun viinan ja tupakan tuonti määriä.

    Äänestä

Mitä nopeammin tyhmä ja juoppo Suomen kansa saadaan hävitettyä maan päältä, sen parempi. Kaikki joukolla nyt risteilemään, kapakoihin, festareille jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Amorellan terminaalissa ei mitään testejä...näin se korona leviää iloisesti....Aika sulkea suomi taas kertaalleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu