Alamme pikkuhiljaa lähestyä uutta aikakautta, jolloin maailmaan luodaan globaali yksi ja ainoa uskonto. Kaikki muut uskonnot jäävät historiaan. Tämä suuri muutos alkaa nyt vuoden 2021 aikana.
Yksi yhteinen uskonto
Anonyymi
10790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Juu, tämä on sitten se paholaisen uskonto. Tulevan avaruusolentojen valehyökkäyksen varjolla pakotetaan ihmiskunnalle. Kääntykää tai kuolkaa. 23.9. on tämä muutoksen päivä. Lukua 239 on viljelty kaikissa hollywood elokuvissa viimeisten kymmenen vuoden aikana.
Pedon luku on kylläkin 666
Tämän uuden uskonnon aikana, kukaan ei voi kuolla ellei paholainen niin halua. Pedon merkki asetettaan meihin. Meistä tulee zombeja, tyhjiä mieliä, teemme kiltisti kaiken mitä halutaan.
Aivosiru ja käsisiru
Zombi-, maailmanlopun- ja futuristielokuvat ovat jo vuosia pohjustaneet siirtymää tähän uuteen uskontoon.
Jalat puetaan afrikkalaisten kumirengas sandaaleihin
Munat leikataan juutalaisten leikkauksessa.
Jalat puetaan Eurooppalaisiin farkkuihin, myös naiset.
Vartaloon puetaan silkki keltainen paita
Suulla huudetaan pakon edestä ääneen.
Hatuksi meksikolainen iso olkinen hattu.
Siinä yhden uskonnon pukeutumistyyli
Mietitään miten Jumalaa kutsutaan
Neg-Vishn-Alla-Jees-Bud-Tao
Negvishnallajeesbudthao.
Se on jo alkanut, yksi maailmanuskonto. Paavi ja al-Azharin suuri imaami ovat allekirjoittaneet historiallisen veljeysjulistuksen, jossa vaaditaan rauhaa kansojen, uskontojen ja rotujen välillä, kristinuskon, islamin, juutalaisuuden ja muiden uskontojen johtajien edessä. Veljeysjulistuksessa mainitaan, että kaikilla uskonnoilla on sama Jumala ja kaikki tavat ja kulttuurit (myös pahat tavat) ovat Jumalan sallimia.
Eiköhän se ala noiden avaruusolentojen tulon myötä
Pekka Sartola - Yksi Yhteinen Maailman Uskonto Vuonna 2030
https://youtu.be/4dGfal2qPYk?si=WypdI91KWXre85Kb
”Moraali ja etiikka ovat yhtä universaaleja kuin matematiikka, luonnonlait ja luonnonvakiot, joiden pohjalta myös biologia ja elämä muodostuvat. Ilman moraalia ihminen on peto. Moraali muuttaa ihmisen sisäisesti, ja tässä muutoksessa voi auttaa myös tietokone ja tekoäly, sillä se tuntee kaikki uskonnolliset ja filosofiset kirjoitukset. Usko puolestaan on voima, joka muuttaa ihmisen sisäisesti aidoksi etiikaksi ja moraaliksi. Ilman niitä ihminen tekee aivan typeriä asioita ja käyttää saamaansa viisautta vain muiden huijaamiseen. Se on epäreilua ja johtaa lopulta maailman tuhoon. Siksi oikean etiikan ja moraalin toteutuminen luo uuden, taivaallisen ihmisen, jolle tie taivaaseen on auki.”