Jotkut huokailee

😎🌞🔥 onnesta kun helle jatkuu. Mulla on tukalaa. Yhtään ei huvita liikkua ihmisten ilmoilla. Mietin jo, että olisi parempi siirtyä yöelämään! Siinä on vain se vika, että ulkona ei näe puutarhahommissa ja sisällä on tylsää.

Ei tälläpuolen ruutua mikään mitenkään muutu, vaikka epämääräisiä kommentteja tuleekin. Palsta on palsta ja elämä on elämä.🤔👍

6

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No siis aika vähän (täällä ainakaan) näillä keleillä keskellä päivää porukkaa ulkosalla liikkuu. Selvästi huomasi eilenkin, että reilusti iltapäivän puolella porukka tuli isoina massoina ulos. Aamupäivälläkin oli liikkujia, mutta vähemmän.

    • Ei täälläkään naapuristossa muita liiku kuin minä ja koira. Lähinnä mietin tuolla "ihmisten ilmoilla " pyykkimatkaa kotiin. Tälläisellä helteellä koiralle koettelemus jos mullekin. Sitten vielä bensamaksut päälle. Kandee vaan hakea halpahallilakanat ja viruttaa niitä vähän pihan kylpyammeessa.

      • Anonyymi

        Sun pitää hankkia ilmastoitu auto. 20v vanhoissakin alkaa jo olla manuaali-ilmastointi, joten ei ole hinnasta kiinni. Vaihda autoa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sun pitää hankkia ilmastoitu auto. 20v vanhoissakin alkaa jo olla manuaali-ilmastointi, joten ei ole hinnasta kiinni. Vaihda autoa.

        Toinen vaihtoehto on myydä mökki, niin ei tarvitse koko autoa.


    • Anonyymi

      En minäkään pidä tästä helteestä yhtään. Haaveilen jo omasta kesästäni: 17, puolipilvistä, ihana tuuli, loma...

      • lounas.ajatus

        Tykkäsin olla heinäkuut töissä. Ongelmia oli vähän, kun asiakkaat oli lomilla ja työpaikalla ihana ilmastointi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      231
      4148
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      114
      1394
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1075
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe