Haapavesi Folk hienosti esillä Hesarissa

Olipa mukava lukea, miten Folkkeja kehuttiin hyvin järjestetyiksi ja kiinnostavaksi tapahtumaksi. Haapavesi sai hyvää positiivista mainosta.
10550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tuota mainitsemaan….

Äänestä

Kyllähän se mainosarvo on hyvin minimaallinen paikkakunnan yrityksille tapahtuma ei tuo kyllä mitään piristystä. Muutama majoittuja saaressa siinä kaikki. Suurin osa kävijöistä entisiä paikkakuntalaisia.

Äänestä

Niin kaupungin "kerma" saa ilmaiset pääsyliput koko FOLK-viikonlopuksi ja köyhä kansa maksaa omasta pussistaan.

Äänestä
  • Näin se menee, päättäjät käyvä ilmaisilla tarjoiluilla.
    Kaupunki rahoittanut varmaan useita kymmeniä tuhansia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näin se menee, päättäjät käyvä ilmaisilla tarjoiluilla.
    Kaupunki rahoittanut varmaan useita kymmeniä tuhansia.

    Miljoonia, ellei jopa satoja tuhansia euroja. Pitäs saaha loppumaan tämä vääryys ja syntisyys. Kesä pilalla, ku tuolla lailla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miljoonia, ellei jopa satoja tuhansia euroja. Pitäs saaha loppumaan tämä vääryys ja syntisyys. Kesä pilalla, ku tuolla lailla.

    Paikkakunta ei siitä mitään mainosta saa, sensijaa lehdessä esitellyt taiteilijat tietenkin saavat runsaasti henkilökohtaista mainosta.

    Heinäkuun lehdet ovat täynnänsä kaikkien kaikenmaailman festareitten esiintyjiä sadoittain, ensin ennakkoon, sitten toistamiseen. Ilmainen mainos on varmaan tarpeen.

    Äänestä

Kerrankin saatiin positiivista mainosta ja on heti haukkujat liikkeellä. Synkeää porukkaa.

Äänestä
  • Tosiasiat on hyvä tuoda esille.

    Äänestä

Monikohan tosiasioiden esille tuoja on juttua edes lukenut? Puolet vai ei kukaan?

Äänestä

Folkit ne mainosta sai joku sai, ei Haapavesi. Liike-elämä ei pahemmin vilkastunut nytkään folkeista, "ulkoa tulleet" majoittuivat mikä minkin puun juurella tahi kenturalla. Lähtivät paikkakunnalta pyhäaamuna niin pian kuin kynnelle kykenivät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olipa mukava lukea, miten Folkkeja kehuttiin hyvin järjestetyiksi ja kiinnostavaksi tapahtumaksi. Haapavesi sai hyvää positiivista mainosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu