Kaikkonen hänellä on Rahaa 10 -Miljardia rahaa ostaa sotakoneita, t, Antti Rinne .
F-35 Tanssija Antti
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Helppo maksu turvallisuudesta kehitysavusta leikataan 1//4 osa tähdellisempään maanpuolustukseen.
Tätäkö tännekkin, Halosen kaverit laittaneet maat sekasortoon ja köyhiksi.
Presidentitkin jo varastaa valtion omaisuutta, Halosen lailla.
Kohta annetaan kehitysapua rikkaalle Etelä-Afrikallekin. Etelä-Rhodesia muuttui Zimbabweksi 1980 ja on jo pitkään ollut kaaoksessa, oltuaan aiemmin omillaan toimeen tuleva menestynyt valtio. Samalla tiellä näyttää olevan Etelä-Afrikkakin.
Etelä-Afrikka meni alamäkeä Zuman hallinnon ajan ja korruption määrä nousi miljardeihin. Nyt Zuma näyttää haluavan tuhota maan lopullisesti niin kuin Mugabe tuhosi naapurivaltio Zimbabwen.
Nekkeri yksityissuihkarit kehitysmaiden johtajilla, tai omat F35, joilla maanpuolustus hoituu, maa pysyy itsenäisenä.
KUMMAN VALITSET ?
Suunnilleen neljäsosalla kehitysapua n1.35 miljardia hoidetaan hävittäjät 30vuotta kustannukset.
1,35x30= 47,25 miljardia kehitysapu 30 vuodessa. Se kun jaetaan neljään osaan saadaan hävittäjien hinta 12 miljardia jaettuna 30 vuodeksi.