Eilen kun olimme pysähtymässä punaisiin valoihin taksiasemaa vastapäätä.toiselta kaistalta kääntyi eteemme tummansininen pienehkö auto.automme kuski jarrutti ja kääntyi vähän oikealle.oikeanpuoleisen eturenkaan vanne naarmuuntui rotvallin reunaan.tämä kyseisen auton kuski ei edes vilkuttanut vaihtaessaan kaistaa.
viereisellä kaistalla ajoi moottoripyöräpoliisi, kääntyi maununkadulle,rekisterinumero on tiedossa.mitä oli kuskin mielessä kun lähti siinä kohtaa vaihtamaan kaistaa.niin MITÄ.
liikennekäyttäytyminen nokialla
3
81
Vastaukset
- Anonyymi
törkeän kaistanvaihdon tehneen auton rekkari on tiedossa(ei poliisimoottoripyörän)
se on puhelimeen tallennettu. - Anonyymi
Jos poliisi oli paikalla niin takuulla hoiti homman. Turha silloin on asiaa enää miettiä. Oli aika vaikeaselkoinen sepostus että mitä oikein tapahtui ja mistä se toinen auto tuli ja minne se meni. Ota vaan lungnisti.
- Anonyymi
poliisi ei tehnyt mitään,ei me sitä paikalle soitettu.oli muuten vaan liikkeellä.kääntyi maununkadulle valoista.me jatkettiin siuroon päin.tämä törky koukkailija ajoi meidän edessä ja kääntyi sitten porin yhdystielle.toivottavasti tämä valaisi edes vähän tilannetta,jos ei,niin voiko sillekään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2092718
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo521916Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4191548Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1531493Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3661412Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641288Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251276Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H141216- 601058
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S23948