Miksi AU pair sarjaa ei kuvata missään itäblokin maissa. Mitä vitun järkeä on niitä kuvata jossain Havaijilla, Irlannissa, Kanadassa ja vastaavissa maissa. Mielestäni niitä voisi kuvata vaikkapa Albaniassa, Serbiassa, Ukrainassa, Valko-Venäjällä, Montenegrossa, Kosovossa, Romaniassa tai jossain tämän tapaisissa maissa.
AU pair sarja
7
267
Vastaukset
- Anonyymi
En ole kyllä katsonut kyseistä sarjaa, mutta kyllähän vaikka Mustanmeren rannalla esimerkiksi oisi oivallisia rantakohteita.
- Anonyymi
Niin meinaatko että aupaireilla olis ehkä vähän isompi kulttuurishokki ja saatais isompaa draamaa?
- Anonyymi
Kun niissä ei puhuta englantia eikä päästä bilettää kun on viina niin kallista ja päästä naimaan paikallisia. Noissa kuvatuissa kohteissa viina on niin halpaa. Ojhjelman tarkoitus ja pääasiahan on näyttää kun nuoret pääsee ryyppäämään ja naimaan.
Itäblokin maissakin on se viina halpaa ja kyllähän sielläkin voi bilettää siinä missä muuallakin.
- Anonyymi
Oisko niin että noissa ehdottamissasi maissa on vähemmän au paireja tai ei ollenkaan? Helpompi ja lopulta halvempi kuvata tutuissa länsimaissa. Ja käsikirjoitettujahan nuokin taitaa olla.
- Anonyymi
Kuten kaikki muukin reality, tämäkin ohjelma on alusta asti käsikirjoitettu ja melkeinpä vuorosanat kirjoitettu au-pairien suuhun. Mainitsemat maat eivät ole niin hohdokkaita kuvauspaikkoja mitä esim. Australia on. Ja helpompi noiden maiden perheiden kanssa sopia käsikirjoituksesta ja ohjelman kulusta. Voi liittyä näiden mukana jo olleiden maiden paikalliskanayhtiöiden yhteiseen sopimukseen millaista ei ole muilla mailla. Suurin osa tuotannosta hankitaan yhdysvaltojen lisäksi Englannista, Australiasta ja Irlannista. Seuraavaksi au-pairit kaiketi siis naivat ja ryyppäävät yhdyvalloissa elleivät ole jo olleet siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572784Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362399SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past911631Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301119Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155821Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80734Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52686Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44660- 43645