Saako Kiuru

tyydytystä, kun saa kertoa uusista rajoituksista. Näyttää siltä, että tulee itse kertomaan ikävistä asioista aina kun mahdollista.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Porvarivalittaja haluaa väenvängällä itselleen koronan.

Äänestä
  • Suomen tolkuimman poliitikon Krista Kiurun terveysturvallisuuslähtöiset toimet aiheuttavat tolkuttomissa tolkuttomuutta.

    Äänestä

Näin pitää toimia.

Äänestä

Onko Krista entisen YLE:n pääjohtaja Sakari Kiurun sukulaistyttö?

Äänestä

On hyvä, että joku uskaltaa PÄÄTTÄÄ jotakin ja myös toimia tässä itsekkäiden rutisijoiden maassa. Ostakaa viinat Alkosta ja lopettakaa kitinä. Respektit Kiurulle.

Äänestä

Huh mitä koronapelottelua, kunnon propagandaa. Tuota kun vanhat ihmiset kuuntelevat niin ei ihme että pelottaa. Keväällä varmaan puhutaan jo kuudennesta piikistä. Tämä on aivan kusetusta ....

Äänestä

Kiuru on oikeasti pääministeri, kun kyvyttömästä Marinista ei ole mihinkään tiukoissa paikoissa.

Äänestä

Kiurun jämäkän toiminnan ansiosta kapitalistitkin voi jatkaa duunarien riistoa nimittäin jos perskokkare oppositio olisi ollut päättämässä niin suomessa olisi tällä hetkellä kaikki paikat kiinni johtuen katatsrofaalisesta korona tilanteesta.

Äänestä
  • Rajat kiinni Suomi auki, Rajat auki Suomi kiinni, porvareille koronanhoidon lyhyt oppimäärä.

    Äänestä

Sinun asenteella olevat ihmiset saavat aikaan sen että koronatilanne pahenee entisestään.
On pakko laittaa rajoituksia ,kun sinunlaisesi vastuuttomat tomppelit levittävät koronaa.

Äänestä
  • eikös niitä tartuntoja ollut kuitenkin jo yli 90000 miksi se on levinnyt

    Äänestä

  • Ei tainnut kapitalisti ymmärtää lukemaansa no se ei ole mikään ihme kun nimenomaan Kiurun ajamilla tiukoilla rajoituksilla on saatu suomi pidettyä auki toisin kuin perskokkare opposition esityksillä esimerkiksi Jussi ehdotti että ravintolat voisi olla auki vuorkauden ympäri siinä vasta järjetön ehdotus.

    Äänestä

Kiuru on ainoa järkevä ministeri, muut vihervasut täysin nollia

Äänestä

Jonkunhan teitä täytyy yrittää pitää kurissa, kun itse ette älyä.

Äänestä

Kun Kiuru ottaa ohjakset käsiinsä, tulee niin turvallinen olo. Kiitos Kiuru, että jaksat puolustaa meitä taviksia. MaRa Kokoomus jengi tietty koko ajan vänkää vastaan mutta mutta ei noista opposiittiö pojista kannata välittää.

Äänestä

Ei, mutta sinä saat ulinasta👎

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tyydytystä, kun saa kertoa uusista rajoituksista. Näyttää siltä, että tulee itse kertomaan ikävistä asioista aina kun mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu