Hyvä että molemmat pyysivät anteeksi ja antoivat toisilleen anteeksi ! Näin sitä asiat sovitaan!
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f9d40ab6-96c9-4811-99c5-fde6e5775903
Jethro Rostedt pyysi anteeksi Makwan Amirkhanilta
25
65
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt nousi ihan vähäsen myös Jethronkin pisteet!
- Anonyymi
Makwan ei pyytänyt anteeksi huumevihjailujaan. Makwan kertoi myös olevansa lain yläpuolella ja tarpeen mukaan lyömällä sucker punchilla naamaan jos joku on hänen kriteeriensä mukaan rasisti (mitä ikinä hänen kriteeriensä ovatkaan).
Harmi että Jethro vetäytyi, koska Makwanin ylimielinen tuomarin leikkiminen vaan jatkuu. Makwanille olisi pitänyt opettaa, että tämä yhteiskunta ei tarvitse kenenkään omatekoista tuomarointia, eikä ketään lyödä, vaikka tällä olisi minkälaiset mielipiteet tahansa, rankaisua meillä on oikeuslaitos.
Onko Makwanilla muuten tietoa Jethron laihdutusmenetelmästä, vai millä sai Jethron vetäytymään?- Anonyymi
Keksitkö itse juttuja,
ei lehdissä ole ollut mitään tuollaisista jutuista mitä öyhötät.
- Anonyymi
jos todiste ehtinyt poliisille asti
eihän enää ole väliä pyysikö joku anteeksi tai mitä
jos on tehty todistettava RIKOS
tällöin on rangaista sitä, kenen rikoksesta jäi TODISTE
ei tässä vaiheessa ole puheilla mitää merkitystä, RIKOS on TEHTY - Anonyymi
kuvaahan sekin henkilöä jos epäilee jotain kirjoitusta rasistisena
alkaa tehdä heti RIKOSTA sen sijaan että tekisi RIKOSILMOITUKSEN
eli täysi PuuPää hhaha- Anonyymi
kylläpä sinua nyt ketuttaa jokin?
- Anonyymi
Olisi vaan näyttänyt tunkeutujalle kaapin paikan.
- Anonyymi
Muistatkos vanhan sanonnan: Laiha sopu on parempi kuin lihava riita.
- Anonyymi
Rinnakkaisyhteiskunnassa olevat noudattavat vain omia lakejaan. Anteeksipyyntö on feikki, ei todellinen. Amirkham katsoi oikeudekseen lyödä Jetroa. Kuka uskoo, että tuo näkemys jotain toista siskolle viheltelijää kohtaan on poistunut? Siitä kirjoituksesta poliisin pitää tehdä rikostutkinta, muuten rinnakkaisyhteiskunnalle ei panna mitään rajoja. Poliisi pakotettiin jo tutkimaan joukkotappelua, miksei myös tätä.
- Anonyymi
Elätkö jossain mielikuvitusmaailmassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elätkö jossain mielikuvitusmaailmassa.
Eläisinkin, todellinen maailma on valehtelijoita väärällään. Yksi uskonto jopa kehottaa siihen.
- Anonyymi
Pitäisiköhän vielä povistua?
Pitäisikö koko Suomen kansan povistua matujen edessä, loppuisiko sitten väkivalta, puukotukset ja raiskaukset?- Anonyymi
Ehkä jetillä ole nin puhtaita jauhoja pussissaan, kun annetaan ymmärtää,
Jos asioita alettaisiin tutkimaan, niin selviäisi monta asiaa.
Siinä sohaistiin kusiaispesään, hauskaa sinänsä seurata julkkisten touhuja.
- Anonyymi
Hahahahahahhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaksi ällötystä !
- Anonyymi
Niin, sinä ja kumpi on se toinen?
- Anonyymi
Jestas miten hyvin asiat onkaan taas Turussa.
- Anonyymi
Saas nähdä missä kuppilassa koukkunokat ottavat tänäviikonloppuna yhteen?
- Anonyymi
kapteeni koukut antaa koukkuja ollessaan viel koukkunokkia
- Anonyymi
Kumpikaan ei halunnut lähteä kärjöimään. Jetro ei kokkelin käyttönsä takia - eihän sitä tiedä mitä joku Makun yhteisön kauppamiehistä hänelle ensi kerralla myy! - eikä Makwan taas halunnut maksella suuria summia kunnianloukkauksesta.
- Anonyymi
Niipä kaksi konnaa löi kättä päälle !!
- Anonyymi
Siinä oli molemmilla syy tehdä sopu, mutta nyt nähtiin ainakin sen toisen ajatusmaailma, mitä se todella on. paikkansa takia molemmat sovun tekivät, ei muuten. Raha siinä on takana.
- Anonyymi
minä sitä ihmettelen miten yökerhon pitäminen voi kannattaa?
eihänä tää korona aika ole mihinkä kadonnu?
ja ennenkin siel samat ongelmat ennen koronaa kaikkialla:
tyrmäystipan riski, ulkona ja sisällä kahinat- Anonyymi
kaikki jotain tyhjä toimittajia ja kovaa katetta maksavat pari pisaraa nestettä kupissa
- Anonyymi
Ainahan niissä voi pestä rahaa kätevästi.
- Anonyymi
Miksi tuo kiinteistöhuijari pyysi anteeksi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊921413Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841380Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761165- 891106
- 82971
- 81965
- 39942
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66885Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v61845Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841